Profesjonalne nagrywanie wesel – jaką kamerę wybrać? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Profesjonalne nagrywanie wesel – jaką kamerę wybrać?

Profesjonalne nagrywanie wesel – jaką kamerę wybrać?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Wesele to jeden z tych momentów w życiu, które warto uwiecznić, by po latach móc wracać do wspaniałych wspomnień. Wchodząc w rolę kamerzysty, należy wybrać odpowiedni sprzęt, czyli zaopatrzyć się w naprawdę dobrą kamerę. O czym należy pamiętać, kupując tego rodzaju sprzęt?

Profesjonalista czy amator?

Obecnie na rynku znajdziemy wiele rodzajów kamer, które pomogą nam wykonać zadanie bez względu na to, czy znamy się na kręceniu filmów, czy nie. Do wyboru mamy sprzęt amatorski, półprofesjonalny, profesjonalny, a także minikamery. Tylko od nas i od zasobności naszego portfela zależy, której kamery tak naprawdę chcemy użyć. Sprzęt profesjonalny z pewnością zachwyci nas możliwościami, jednak jest on zdecydowanie droższy i nieco trudniejszy w obsłudze. Sprzęt amatorski posiada szereg udogodnień, jest bardziej przystępny cenowo, ale przy dobrych umiejętnościach wystarczy, by spełnić swoje zadanie.


Parametry techniczne

Bez względu na to, który typ sprzętu chcemy wybrać, zawsze warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów technicznych. Do najważniejszych z nich należy ekran, obiektyw, pojemny nośnik, a także rozmiar i waga kamery.

- W przypadku ekranu warto zwrócić uwagę na jego jasność (im wyższa, tym lepiej, zwłaszcza jeśli zamierzamy kręcić filmy w oświetlonych pomieszczeniach lub podczas słonecznych dni). Przydatna będzie też funkcja dotykowej obsługi ekranu, zapewniająca intuicyjną konfigurację i łatwiejszą obsługę.

- Jeśli chodzi o obiektyw, to w jego kwestii najważniejsza jest możliwość przybliżania i oddalania filmowanych obiektów. Wyróżnia się dwa rodzaje zoomu- optyczny, który gwarantuje obraz wysokiej jakości i cyfrowy, mogący powodować ziarnistość i utratę pewnej szczegółowości obrazu.

- Nośnik kamery to element, na którym zapisywany jest plik video. Obecnie najpopularniejszymi nośnikami są dyski twarde, karty SD lub pamięć flash. Każde z nich ma zalety i wady, związane z wydajnością, możliwością wymiany i przede wszystkim -pojemnością, od której zależy długość filmu. Przed zakupem kamery warto więc zastanowić się, na czym najbardziej nam zależy.

- Rozmiar i waga sprzętu mają znaczenie, ze względu na specyfikę pracy kamerzysty – wielogodzinne nagrywanie może być męczące, jeśli używamy większego i cięższego urządzenia. Na szczęście współczesne modele mogą mieć kompaktowe kształty i niewielką wagę, co ułatwia przemieszczenie się z nimi i używanie w kluczowych momentach wesela.


Dodatki nie tylko dla profesjonalisty

To, na co warto również zwrócić uwagę przy wyborze kamery, to funkcja stabilizacji obrazu. System takiej stabilizacji jest niezastąpiony, zwłaszcza podczas nagrywania dynamicznych wydarzeń, podczas których łatwo o drgania i efekt roztrzęsiona obrazu. Istnieje kilka rodzajów stabilizacji – optyczna, cyfrowa lub mieszana – łącząca dwie poprzednie możliwości. Ta ostatnia polecana jest zwłaszcza amatorom, którzy nie mają zbyt dużej wprawy w kontroli jakości nagrania.

Przy zakupie kamery warto również zainteresować się dostępnymi dla niej akcesoriami, takimi jak dodatkowy akumulator (pozwalający na dłuższy czas nagrania), zewnętrzny mikrofon (zapewniający lepszy dźwięk), czy lampa (która pozwoli na nagrywanie przy słabym oświetleniu).

Dzięki temu nawet, jeśli nie jesteśmy mistrzami filmowania, utrwalone przez nas wydarzenia mogą mieć dobrą jakość i stanowić po latach wspaniałą pamiątkę.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: