Przygotowania do sesji ślubnej – o czym trzeba pamiętać? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Przygotowania do sesji ślubnej – o czym trzeba pamiętać?

Przygotowania do sesji ślubnej – o czym trzeba pamiętać?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Zdjęcia ślubne to świetna pamiątka pozwalająca na powrót wspomnieniami do ważnego dnia w życiu nowożeńców. Większość par decyduje się dziś na sesję pod okiem profesjonalnego fotografa. Jak przygotować się do takich zdjęć?

Odpowiedni fotograf ślubny

Organizacja sesji ślubnej musi rozpocząć się od wyboru wykonawcy zdjęć. Przed decyzją o skorzystaniu z usług danego fotografa warto przejrzeć jego portfolio. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że jakość i klimat zdjęć odpowiada naszym oczekiwaniom, upodobaniom, potrzebom. Warto pamiętać, że każdy fotograf ślubny ma swój sposób pracy, a styl zdjęć jego autorstwa może wyróżniać się na tle innych. Z pewnością osoba ta przedstawi konkretne pomysły na sesję, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaproponować również własne wizje.

Zdjęcia ślubne – kiedy robić?

Kolejny krok przygotowań to ustalenie z fotografem szczegółów dotyczących terminu sesji. Od lat coraz rzadziej wykonywane są zdjęcia ślubne w dniu ceremonii. Większość par stawia na sesje w innym terminie, by wszystko przebiegło bez pośpiechu i stresu. Nie należy jednak przesadnie zwlekać. Sesja powinna odbyć się jak najszybciej, np. w ciągu dwóch tygodni od dnia uroczystości. Dzięki temu młoda para wciąż czuć będą jeszcze emocje i klimat ceremonii. Podczas ustalania terminu należy pamiętać, że sesja ślubna w plenerze wymaga wzięcia pod uwagę warunków pogodowych i intensywności światła słonecznego o danej porze dnia.

Wybór miejsca sesji ślubnej

Obecnie sesje ślubne wykonywane są zwykle w plenerze. Raczej nie praktykuje się już robienia nowożeńcom zdjęć w fotograficznym studio. Sesja ślubna w plenerze daje większe możliwości, a rezultaty są nie tylko bardziej atrakcyjne, ale również naturalniejsze. Ważne, by wybrać odpowiednie otoczenie – może to być ładny krajobraz przyrodniczy (las, góry, łąka, plaża), ciekawy obiekt zabytkowy (pałac, Stare Miasto) lub miejsce, w które z jakiegoś powodu jest dla młodej pary ważne i sentymentalne (park, kawiarnia, stadion sportowy itp.). Konieczne jest też sprawdzenie, czy w danej lokalizacji nie występują ograniczenia lub zakazy robienia zdjęć. Czasem niezbędna jest rezerwacja miejsca lub uiszczenie opłaty.

Plan B na sesję ślubną w plenerze

Nawet jeśli wszystko jest ustalone, warto mieć przemyślany i zaakceptowany przez fotografa wariant awaryjny w razie np. kiepskiej pogody. Co zrobić, gdy w dniu planowanej sesji leje deszcz? Rozwiązań jest kilka – można np. przełożyć wszystko na inny dzień. Niektórzy wolą jednak przenieść się w wybrane wcześniej miejsce pod zadaszeniem lub wykonać sesję pod gołym niebem mimo kapryśnej pogody. Zdjęcia w deszczu też mają swój urok i niepowtarzalny klimat. Ważne, by fotograf ślubny miał doświadczenie w pracy przy tego typu warunkach pogodowych.

Makijaż, fryzura, ubiór

Aby zdjęcia ślubne były estetyczną i przyjemną wizualnie pamiątką, para powinna zatroszczyć się o swój wygląd. Istotną sprawą jest makijaż i fryzura – jeśli ma o nie zadbać profesjonalista, należy pamiętać, aby umówić się na wybrany termin z odpowiednim wyprzedzeniem. Ważna jest także odzież – najczęściej młoda para ma na sobie ubiór z dnia ślubu, ale można również zdecydować się na inne, dodatkowe stylizacje. Ponadto przed sesją należy wyspać się, zrelaksować i zjeść posiłek.

Sesja ślubna w plenerze – co zabrać?

Przygotowania do sesji ślubnej wymagają spakowania niezbędnych rzeczy. Ważnym elementem zdjęć są kwiaty, dlatego nie można zapominać o zakupieniu bukietu czy wianka. Często konieczne są rekwizyty (np. balony, nakrycia głowy, szampan), które dodatkowo urozmaicą zdjęcia. Warto jednak skonsultować z fotografem tę kwestię – profesjonalista oceni, czy dany przedmiot będzie przydatny i czy nie zepsuje naturalnego efektu sesji. Spakować należy również lusterko i kosmetyczkę z podstawowymi produktami (puder, pomadka, korektor, chusteczki, grzebień), które przydadzą się, gdy trzeba będzie poprawić makijaż lub fryzurę. Dobrze mieć też ze sobą dodatkowe pary komfortowego obuwia i wodę do picia.

Tekst powstał we współpracy z fotografem Dominikiem Musiałkiem.

Udostępnij:

Komentarze

Komentarze w tym artykule są wyłączone

Czytaj również

Reklama:


Najczęściej czytane