Przygotowania do ślubu - jak się do nich zabrać? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Przygotowania do ślubu - jak się do nich zabrać?

Przygotowania do ślubu - jak się do nich zabrać?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Nic zatem dziwnego, że niemalże każda para pragnie, aby wspomniana uroczystość przebiegała dokładnie w taki sposób, jaki zaplanowała. Niemniej jednak nie każdy z nas posiada odpowiednio duży budżet na spełnienie wszystkich marzeń związanych ze ślubem oraz weselem. Na szczęście wspomniane wydatki oraz obowiązki możemy z powodzeniem podzielić na te niezbędne oraz nieco mniej ważne.

Koszty ślubu i wesela

W pierwszej kolejności zastanówmy się, jakie wesele planujemy. Czy urządzimy je wyłącznie w formie uroczystego obiadu w restauracji czy może planujemy huczną zabawę do białego rana, w której uczestniczyć będzie spora ilość gości? W przypadku obiadu cena za talerzyk to ok. 100 zł. Droższe będzie natomiast wesele na sali, gdyż koszt wspomnianego talerzyka wyniesie nas od 150 zł do nawet 350 zł. Co istotne to fakt, iż w cenę nie zostaje wliczony tort ani alkohol. Za wspomniane artykuły będziemy więc musieli zapłacić oddzielnie.

Opłata za ślub cywilny, którą musimy ponieść w Urzędzie Stanu Cywilnego jest oczywiście taka sama w całej Polsce, natomiast opłata za mszę jest ustalana indywidualnie dla każdej parafii.

Inne, niezbędne wydatki

Wśród innych, niezbędnych wydatków i spraw do załatwienia należy wymienić zakup odzieży dla Młodej Pary, obuwia i bielizny. Dodatkowo – z myślą o potrzebach Panny Młodej – warto wziąć pod uwagę koszt kosmetyczki oraz fryzjera. Konieczne będzie również zamówienie bukietu dla przyszłej żony.

Limuzyna, bryczka, a może… motocykl? Wyłącznie od nas zależy, jaki środek transportu wybierzemy. Za mniej szykowne auto zapłacimy ok. 350 zł, z kolei cena wynajmu ekskluzywnej limuzyny może sięgnąć nawet 1000 zł.

Chyba nikt nie wyobraża sobie, że wesele może odbyć się bez muzyki. Niestety, koszt wynajęcia muzyków to spory wydatek. Zespół muzyczny to opcja, po którą warto sięgnąć w przypadku nieco większego budżetu. Jeśli jednak posiadacie ograniczone środki, wówczas zrezygnujcie ze wspomnianego zespołu na rzecz DJ’a. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku zdjęć i filmu z wesela. Jeśli liczycie się z kosztami, wówczas ograniczcie się do wynajęcia fotografa. Jeśli jednak możecie pozwolić sobie na nieco większy wydatek, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wynajęli również operatora kamery.

Na koniec najważniejsze czyli obrączki. Nie warto na nich oszczędzać gdyż jest to inwestycja dosłownie na całe życie.

Jeśli nadal macie wątpliwości związane z organizacją ślubu oraz wesela, to na platformie ślubnej Wedding.pl dostępny jest bezpłatny Wirtualny Organizer Ślubny, który pomoże Wam zapanować nad weselnymi przygotowaniami. Aplikacja umożliwia m.in. zaplanowanie budżetu ślubnego, sporządzenie listy ślubnych zadań czy też sporządzenie listy gości wraz z zaplanowaniem ich usadzenia przy stołach.

Foto: Unsplash.com

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: