Regeneracja wątroby po weselu - co warto wiedzieć? Wesele i Ślub z weselicho.net

Regeneracja wątroby po weselu - co warto wiedzieć?

Regeneracja wątroby po weselu - co warto wiedzieć?

Budowa oraz funkcje wątroby

Wątroba jest największym narządem gruczołowym zlokalizowanym w jamie brzusznej człowieka. Składa się w 80% z komórek miąższowych, zwanych hepatocytami, 16% z komórek gwieździstych Browicza-Kupffera oraz w 4% z komórek nabłonkowych dróg żółciowych. Wątroba stanowi integralną część układu pokarmowego i spełnia szereg różnych funkcji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Rola wątroby w organizmie człowieka

Do najważniejszych z nich zaliczyć można produkcję oraz wydzielanie żółci, która uczestniczy w procesach trawienia czy też oczyszczanie organizmu z wszelkich szkodliwych oraz toksycznych związków wchłoniętych w przewodzie pokarmowym. Obie te funkcje okazują się być szczególnie przydatne w dniu tuż po hucznym weselu, obfitującym w ciężkostrawne posiłki oraz spożywany alkohol.

Regeneracja wątroby

Tylko prawidłowa praca wątroby może uchronić nas przed ubocznymi skutkami uczty weselnej. Obciążona wątroba bowiem źle funkcjonuje, co skutkuje niestrawnością, uczuciem pełności w jamie brzusznej, dyskomfortem a nawet bólem w okolicy prawego podżebrza, dlatego tak istotna jest szybka regeneracja wątroby, zwłaszcza w pierwszej dobie po spożyciu alkoholu oraz tłustego i wysokokalorycznego jedzenia, jakie mamy okazję kosztować podczas uroczystości weselnej. Regenerację wątroby można wspierać stosując szereg dostępnych na rynku preparatów, jak np. https://eapteka.pl/uklad-pokarmowy/ochrona-watroby, w których skład wchodzą między innymi fosfolipidy sojowe, roślinne wyciągi z ostropestu plamistego, karczocha czy kwas dehydrocholowy.

Dlaczego tak ważne jest wspieranie regeneracji wątroby?

Źle traktowana wątroba mimo iż posiada zadziwiające właściwości do samoregeneracji po wielu latach ciężkiej pracy odmawia posłuszeństwa. Tworzą się tak zwanych guzki regeneracyjne, spora część hepatocytów nieodwracalnie obumiera, powstają zrosty i zwłóknienia. W miarę upływu czasu dochodzi do marskości wątroby, która upośledza jej funkcjonowanie i prowadzi do nieuchronnej śmierci.

Regeneracja wątroby po alkoholu

Nadmierne spożywanie alkoholu ma negatywny wpływ na funkcjonowanie wątroby. Wypity alkohol wchłania się z przewodu pokarmowego do krwi, skąd trafia następnie do wątroby, gdzie podlega metabolizmowi. Za sprawą dehydrogenazy alkoholowej etanol ulega przemianie do aldehydu octowego, który następnie przy udziale innych enzymów jest ostatecznie rozkładany do dwutlenku węgla i wody. Powstający aldehyd octowy wykazuje działanie toksyczne względem komórek wątroby, prowadząc do ich stopniowego stłuszczenia i degradacji. Dlatego tak istotna jest regeneracja wątroby po alkoholu.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Sposoby na niepowtarzalny makijaż ślubny
Sposoby na niepowtarzalny makijaż ślubny
Samodzielny makijaż ślubny dla panny młodej i świadkowej
Samodzielny makijaż ślubny dla panny młodej i świadkowej
Dlaczego warto schudnąć przed ślubem?
Dlaczego warto schudnąć przed ślubem?
Reklama: