Ślub na kredyt? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Ślub na kredyt?

Ślub na kredyt?
Średnio 3.50 na 2 głosów

Przed nami staje wyzwanie finansowe, nie wszyscy mamy całą gotówkę na przyjęcie weselne. Wielu z nas musi sięgnąć po oferty banków. Ale jak wybrać dobra ofertę. Wesele to duży koszt sięgający od 20tyś-60tyś albo jeszcze więcej w zależności od naszych wymagań.

Mówimy wciąż o kryzysie, ale jak wykazują statystyki to dobry moment na zaciągnięcie kredytów. Banki chcą zdobyć nowych klientów, oferują więc bardziej korzystne warunki.

Jak wybrać dobry kredyt?

Spróbujemy przedstawić kilka kredytów i opisać na czym polegają.

Kredyt gotówkowy

Zachęca nas brak formalności przy podpisywaniu umowy oraz niskie raty jednak bywa to przyczyna dobrze obmyślanego planu marketingowego. Dlatego trzeba o wszystko pytać dokładnie. Czasem bywa tak, że promocyjne oprocentowanie kończy się już po pierwszym roku spłaty, a brak formalności musimy zapłacić drogim kredytem.

Wiec co trzeba zrobić by nie dać się nabrać?

Oczywiście należy udać się do siedziby banku lub umówić się na konsultacje z doradcą finansowym. Czasami warto zapytać w banku, w którym mamy konto, dla swoich klientów czasem banki przewidują lepsze warunki kredytowe.

Zawsze prosimy o szczegółowa ofertę, wzór umowy kredytowej i harmonogram z wysokością rat. Gdy zgromadzimy kilka ofert wybierzmy ta, która jest dla nas najbardziej korzystna. Zwróć uwagę na dodatkowe koszty, takie jak ubezpieczenie i czy można z niego zrezygnować, czy są obowiązkowe karty kredytowe lub założenie konta i ile kosztuje jego prowadzenie. Warto też zapytać o opłaty, jeśli klient spóźni się z ratą.

Trzeba wiedzieć, ze mamy prawo do odstąpienia od umowy i możemy to zrobić w ciągu 14 dni. Należy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy bez konieczności podawania powodu. W ciągu 30 dni musimy zwrócić bankowi kwotę wraz z odsetkami za każdy dzień rzeczywistego dysponowania pieniędzmi.


Ślub na kredyt? część 2 »
pokaż stronę: [1] [2] [3]
Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane