Ślub na kredyt? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Ślub na kredyt?

Ślub na kredyt?
Średnio 3.50 na 2 głosów

W

dzisiejszych czasach większość z nas ma dostęp do internetu i można spokojnie

zrobić symulacje na kalkulatorach zamieszczonych na stronach bankowych. Po

zalogowaniu można otrzymać oferty przygotowane specjalnie dla nas.

Kredyt hipoteczny

Wielu z nas kojarzy kredyt hipotecznym z kredytem, który bierze się na zakup mieszkania, budowę domu lub remont. Jednak taki kredyt można wziąć również w innym celu. Oczywiście musimy mieć w posiadaniu jakaś nieruchomość, która będzie zabezpieczeniem takiego kredytu. Również ważna informacja, iż kwotę jaka bierzemy nie musi być wartością naszej nieruchomości. Może być to kwota mniejsza taka jaka jest nam potrzebna.

W kredycie hipotecznym jest możliwość rozłożenia kredytu na dłuższy okres spłaty, jednak im dłuższy tym niższe raty, ale wzrośnie kwota, którą trzeba będzie oddać bankowi.

Jak to było również w przypadku kredytu gotówkowego należy dokładnie przeanalizować umowę, harmonogram spłat, oprocentowanie. W kredycie hipotecznym może zdarzyć się tak, że oprocentowanie bywa zmienne. W tym przypadku trzeba liczyć się z tym, że wysokość naszej raty może wzrosnąć, ale zdarza się tez, że maleje.

Należy sprawdzić, jakie są obowiązkowe ubezpieczenia, czyli zabezpieczenia nieruchomości takie jak ubezpieczenie nieruchomości lub polisy na życie kredytobiorcy.

Do wyboru mamy spłatę w ratach równych lub malejących. Bardziej korzystniejsza jest ta druga forma. Co miesiąc spłacamy taką samą część pożyczonego kapitału, natomiast kwota odsetek jest z każdą ratą nieco niższa. Dlatego łączna wysokość raty spada. Jednak w pierwszych latach raty są sporo wyższe. Jest to więc korzystna oferta.

Ślub na kredyt? część 3 »
pokaż stronę: [1] [2] [3]
Udostępnij:

Komentarze


Czytaj również

Reklama: