Ślubne menu - wybierz idealne Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Ślubne menu - wybierz idealne

Ślubne menu - wybierz idealne
Średnio 4.67 na 3 głosów

Wydawałoby się prosta rzecz – ot, ślubne menu. Tymczasem wybór jedzenia, które trafi na stół wcale nie jest taki prosty. Różne gusta, odmienne diety to tylko niektóre sprawy o których trzeba myśleć zamawiając firmę cateringową. Aby pomóc wam przy wyborze menu idealnego, podpowiemy na co zwrócić uwagę, by wszyscy goście czuli się zadowoleni i kulinarnie dopieszczeni.

Skup się na potrzebach ogółu gości

Jeśli chodzi o wybór menu skupcie się przede wszystkim na tym, co lubiane jest powszechnie przez większość osób. Ważne jest, by każdy gość czuł się zadowolony i mógł wybrać coś dla siebie, jednak nie jest możliwe stworzenie menu, które w stu procentach odpowiadałoby wszystkim. Dobrze jest wybierać produkty, które sami zjadacie z przyjemnością i smakiem, jednak starajcie się też zauważyć potrzeby innych. W końcu Wasze indywidualne preferencje żywieniowe nie muszą być akceptowane przez Waszych gości.

Łam zasady

Nikt nie powiedział, że menu weselne musi wyglądać sztampowo. Wcale nie musisz serwować dwudaniowego obiadu, typowej zimnej płyty, czy posiłku na ciepło o zwyczajowych porach i w typowym „polskim wydaniu”. Zaszalej, przełamując tradycję. Możesz śmiało wybrać częstsze posiłki w mniejszych ilościach, które sprawią, że impreza rozkręci się na całego. Goście w przerwach między szaloną zabawą i tańcami z przyjemnością pałaszować będą serwowane smakołyki, przekąski, dania, itd. Dzięki temu uniknąć można przeświadczenia u gości, że to wesele jak każde inne – standardowe, i nie ukrywajmy przewidywalne, a co za tym idzie i nudne…

Postaw na odmienność

Kurczak, zrazy (śląskie rolady), kotlet devolay – to standardowe opcje, które pojawiają się na większości wesel. Ale kiedy ustalacie menu, poproście o coś, co będzie odmienne i co zaskoczy gości. A przy okazji pozwoli im spróbować czegoś, czego być może nie mieli okazji zjeść nigdy wcześniej. Warto eksperymentować – nie oznacza to wcale, że macie zrezygnować z tradycyjnego jedzenia (bo przecież chodzi o to, by zadowolić gości i ich podniebienia). Wystarczy do standardowych potraw dorzucić kilka oryginalnych, które z pewnością znajdą ciekawych nowych smaków degustatorów.

Wybierz odpowiedni projekt karty menu

Wybierając kartę menu weselnego pamiętajcie, że warto dać gościom znać zawczasu, co znajdzie się na stole. Być może będą ostrzyć sobie zęby na konkretną potrawę przez cały wieczór? Zadbajcie więc, by na stołach pojawiły się odpowiednio dobrane do ślubnego motywu menu, które da gościom wiedzę na temat smakołyków, które będą mieli okazję skosztować. Choć jest to wciąż mało spopularyzowana u nas forma, z całą pewnością ucieszy niejednego amatora wesel i smacznego jedzenia!

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: