Śnieżnobiałe śluby w Opolu Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Śnieżnobiałe śluby w Opolu

Śnieżnobiałe śluby w Opolu
Średnio 4.50 na 2 głosów

Biel to kolor, który często kojarzy się m.in. z zimą i suknią panny młodej. Trzeba przyznać, że w kontekście poruszanego w tym artykule tematu jest to skojarzenie wyjątkowo trafne. Szczegóły opolskich zimowych ślubów i nie tylko poniżej.

Dostrzegając rosnące zainteresowanie branżą ślubną redakcja Grupy Portali Weselnych, kolejny raz stanęła na wysokości zadania. Redakcja serwisów przeprowadziła badanie, w którym udział wzięło kilkaset osób. Niedawni nowożeńcy odpowiadali na pytania dotyczące organizacji oraz przebiegu ślubu i wesela. Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą uchylić rąbka tajemnicy na temat zimowych ślubów w Opolu. Wszyscy zainteresowani większą ilością danych statystycznych mogą je znaleźć np. na stronach GUS.

Ten najpiękniejszy…

Organizacja ceremonii ślubnej w kościele, czy Urzędzie Stanu Cywilnego, a także zabawy weselnej nie należy do prostych zadań. Szczególnie, jeżeli wszystko ma toczyć się według dokładnego harmonogramu i być dopięte na ostatni guzik. Narzeczeni z Opola przeznaczają z tego powodu dużo czas na organizację i dopełnienie wszelkich formalności. Najczęściej jest to aż 12 miesięcy. Pomimo sporego nakładu czasu jaki jest potrzebny przy planowaniu całego przedsięwzięcia, opolscy nowożeńcy zgodnie przyznają, że było warto, gdyż wszyscy z ankietowanych stwierdzili, że był to najpiękniejszy dzień w ich życiu.

Inaczej sprawa zadowolenia przedstawia się jeżeli spojrzy się na prezenty. Satysfakcję z nich deklaruje tylko 17% badanych. Wśród tych nietrafionych znalazły się między innymi: ręczniki, filiżanki, pościel, czy puste koperty. Sytuacja ta może być wskazówką dla obecnych narzeczonych i zmotywować ich do stworzenia listy prezentów ślubnych, która zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością w naszym kraju.

Wśród krystalicznie czystej bieli

Wracając jednak do wspomnianej na wstępie zimy, zyskuje ona coraz większe grono fanów, wśród osób planujących zmianę stanu cywilnego. Argumentów przemawiających za takim rozwiązaniem jest sporo. Jako pierwszy i główny należy wskazać klimat panujący w miesiącach zimowych. Białe ulice, udekorowane domy, czy wyjątkowy świąteczny wystrój kościołów. Takie warunki stwarzają spore pole do popisu zarówno kamerzyście i fotografowi przy wykonywaniu swojej pracy, jak i młodej parze przy zapewnianiu gościom weselnym dodatkowych atrakcji.

Filmy weselne, których fragmenty kręcone są na zewnątrz, wśród płatków padającego śniegu, zawsze wyróżniają się na tle wielu nagrań tego typu, z czego chętnie korzystają zarówno kamerzyści, jak i państwo młodzi. Zdarza się też, że podczas zabawy weselnej organizowane są zimowe atrakcje dla gości, takie jak kulig z pochodniami, czy lepienie bałwana dla najmłodszych” - Ewa Sztuczka z redakcji serwisu filmy-wesele.pl.

Zimę jako czas swojego ślubu często wybierają też osoby nieprzepadające za upałami, panującymi w miesiącach wakacyjnych oraz pary chcące częściowo ograniczyć wydatki na ten cel. Jest to możliwe ze względu na mniejsze obłożenie restauracji i sale weselnych, co często przekłada się na promocyjne ceny w tych terminach.

Sesja poza miastem

Po części oficjalnej w kościele, czy urzędzie przychodzi czas na zabawę i zdjęcia, zarówno te z gośćmi jak i te wykonywane podczas sesji plenerowej. Jeżeli chodzi o termin tej ostatniej zdania są mocno podzielone, gdyż połowa pytanych decyduje się na nią w dniu ślubu, a połowa w innym terminie. Opolskie pary bardziej zgodne są za to w kwestii doboru miejsca do wykonywania zdjęć plenerowych. Tu zdecydowanie królują lokalizację poza Opolem. Osoby realizujące plener ślubny w dniu wesela chętnie wybierają podmiejskie parki i pałacyki, z kolei pary decydujące się na inny termin chętnie wyjeżdżają w góry, czy do Krakowa.

Satysfakcję z otrzymanych od fotografa zdjęć deklaruje 77% ankietowanych, co jest niezłym wynikiem i świadczy o wysokim poziomie warsztatu fachowców oferujących swoje usługi w Opolu (lista fotografów ślubnych z Opola). Badani oprócz zadowolenia ze zdjęć przyznali też, że przy wyborze konkretnego fotografa najczęściej kierowali się pozytywnymi opiniami w Internecie.

Więcej informacji na temat przygotowań ślubnych par z Opola można znaleźć na poniższej infografice.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane