Spisujemy umowę z zespołem weselnym! Wesele i Ślub z weselicho.net

Spisujemy umowę z zespołem weselnym!

Spisujemy umowę z zespołem weselnym!

Żadne, nawet najskromniejsze wesele, nie może obyć się bez odpowiedniej oprawy muzycznej. To podstawa, jeśli chcemy żebyśmy świetnie się bawili zarówno my, jak i nasi goście. Zespoły weselne są bardzo różne, jest jednak podstawowa kwestia, która je łączy: aby być pewnym udanej współpracy, należy zawsze spisać z nimi umowę. Jakie kwestie należy w niej poruszyć, jak ustalić wynagrodzenie i czy godzić się w ciemno na warunki proponowane przez zespoły weselne?

Bez umowy ani rusz!

Jeśli chcemy być spokojni, że zespół poważnie nas potraktuje i będzie przestrzegał ustnych ustaleń, nie ma innego wyjścia, musimy podpisać z nim pisemną umowę. Jest to bowiem jedyna gwarancja, że dobrze się zrozumiemy i obie strony będą szanowały wzajemne ustalenia. Zespoły weselne, które proponują współpracę bez pisemnej umowy, unikajmy szerokim łukiem. Pamiętajmy bowiem, że umowa chroni nie tylko nasze interesy, ale także zespołu. Jego członkowie także powinni więc nalegać na jej spisanie.

Kwestie finansowe – zaliczka i termin płatności

Jedną z najważniejszych kwestii, które powinna poruszać umowa, są finanse. Powinna zostać w niej zawarta dokładna cena wykonania usługi, jaką świadczą zespoły weselne. Ważnym elementem jest także kwestia rozliczenia oraz ustalenie, czy płacimy przed występem czy też po zakończonej zabawie. Należy jednak pamiętać, aby nigdy nie płacić pełnej kwoty „z góry”. Najlepszą formą rozliczenia przy podpisywaniu umowy jest zapłata zaliczki i dopłacenie pozostałej kwoty już po realizacji usługi. Pamiętajmy także, że wysokość honorarium zespołu możemy negocjować. Nie musimy więc godzić się od razu na kwotę zaproponowaną przez zespół, gdyż zwykle uwzględnia ona w sobie rabat na tzw. negocjacje.

Elastyczne godziny pracy zespołu

Zespoły weselne najczęściej rozliczają się z klientami na podstawie stawki godzinowej. Dlatego już na samym początku, warto znać godzinę, o której rozpocznie się przyjęcie oraz prawdopodobny czas jego zakończenia. Pamiętajmy jednak, że jak to w życiu bywa, sprawy mogą potoczyć się inaczej i np. goście będą chcieli pobawić się nieco dłużej. Umieśćmy więc w umowie zapis o możliwości przedłużenia zabawy oraz koszt takiego dodatku. Będziemy mieli pewność, że zabawa będzie trwała tak długo, jak sobie tego życzymy oraz będziemy znali jej ostateczny koszt.

Alkohol na przyjęciu weselnym – częstować zespół czy nie?

W umowie warto zawrzeć także kwestie dotyczące alkoholu. Jeśli pojawi się on na naszej zabawie weselnej (a większości przypadków tak jest), warto zastanowić się, czy chcemy, aby zespół weselny go pił oraz, jeśli tak, to w jakich ilościach. Jeśli natomiast kategorycznie sobie tego nie życzymy (w końcu zespoły weselne są w pracy!), to także zapiszmy to w umowie. Pozwoli to na uniknięcie nieporozumień w tej kwestii oraz da nam pewność, że usługę wykonują dla nas profesjonaliści.

Jeśli chcemy mieć pewność, co do jakości pracy i profesjonalizmu wybranej na wesele grupy, sprawdźmy zespoły weselne na Weselezklasa.pl. Portal ten pozwala nie tylko szybko znaleźć sprawdzony zespół na wesele, ale także poznać jego referencje od innych klientów.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.67 na 3 głosów

Czytaj również

Film ze ślubu i wesela - Jak powinien wyglądać?
Film ze ślubu i wesela - Jak powinien wyglądać?
Koszty związane z weselem
Koszty związane z weselem
Sala weselna w Warszawie i okolicach - od czego zacząć poszukiwania, na co zwrócić szczególną uwagę?
Sala weselna w Warszawie i okolicach - od czego zacząć poszukiwania, na co zwrócić szczególną uwagę?
Reklama: