Sprzęt do fotografii ślubnej - czym fotografują najlepsi. Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Sprzęt do fotografii ślubnej - czym fotografują najlepsi.

Sprzęt do fotografii ślubnej - czym fotografują najlepsi.
Średnio 4.75 na 4 głosów

Fotografowanie Pary Młodej odbywa się nie tylko w kościele, podczas ceremonii zaślubin, ale również m.in. podczas wizyty u makijażystki, przygotowań w domu czy wreszcie przyjęcia weselnego. Oznacza to, że warunki oświetleniowe są naprawdę różne, a do tego zdarza się, że goście mają różne zachcianki. Z tego właśnie względu warto wiedzieć, jaki sprzęt najlepiej nadaje się do fotografii ślubnej i czym fotografują najlepsi.

Lustrzanka – dlaczego jest niezbędna?

Aparaty kompaktowe są łatwe w obsłudze, ale nigdy nie zapewnią tak doskonałej jakości zdjęć jak lustrzanka. Przede wszystkim zdjęcia wykonane lustrzanką są bardziej wyraźne i ostre, a do tego nie ma na nich tzw. szumu fotograficznego, który występuje w przypadku zdjęć robionych aparatami amatorskimi. Ponadto tego typu aparat pozwala na pełną kontrolę ekspozycji.

W lustrzance fotograf może samodzielnie ustawić różne parametry, np. czułość ISO, wartość przysłony czy czas otwarcia migawki. Bardzo ważne jest również to, że lustrzanka pracuje znacznie szybciej niż sprzęt kompaktowy. Jednak najbardziej istotne jest to, że aparat ten daje możliwość komponowania kadru dzięki wymiennym obiektywom. Najlepsi fotografowie dobierają obiektywy pod kątem środowiska, w jakim będą pracować oraz swojego stylu pracy. Sprawdzone lustrzanki oraz obiektywy można znaleźć w sklepie e-oko.pl, oferującym profesjonalny sprzęt dla fotografów.

Jak wybrać obiekty do fotografii ślubnej?

Fotografowie ślubni najczęściej korzystają z obiektów stałoogniskowych oraz obiektywów typu zoom. Obiektyw stałoogniskowy ma jedną ogniskową, dlatego fotograf musi oddalać się lub przybliżać, aby osiągnąć właściwy kadr. Przewagą tych obiektywów nad sprzętem typu zoom jest ich jasność. Potrafią one wyłapać o wiele więcej światła niż sprzęt zmiennoogniskowy. Znakomicie sprawdzają się więc w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Obiektywy zmiennoogniskowe umożliwiają oddalanie lub przybliżanie obrazu za pomocą pierścienia. Są wygodne wtedy, gdy warunki otoczenia szybko się zmieniają, czyli m.in. podczas ślubów. Jednak w złych warunkach oświetleniowych wykonane za ich pomocą zdjęcia mogą być poruszone i nieostre.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: