Trendy w zaproszeniach ślubnych Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Trendy w zaproszeniach ślubnych

Trendy w zaproszeniach ślubnych
Średnio 4.64 na 86 głosów

Sprawdź teraz najnowsze trendy w zaproszeniach ślubnych i spraw, że Twoi przyszli goście oniemieją z zachwytu! Co ma w tym roku sens? Co jest już passe?

Prezentujemy tegoroczne trendy w zaproszeniach ślubnych

W czym zagustują w tym roku młode pary? Czy wzorem poprzednich lat będziemy mieli okazję podziwiać klasyczne i proste zaproszenia ślubne, czy może na horyzoncie pojawiło się coś, co kompletnie odmieni kategorię zaproszeń ślubnych? Już odpowiadamy! Jeżeli za zakrętem czai się rewolucja, to zdecydowanie nie nadejdzie w tym roku. :) Sprawdźcie teraz, co podpowiadają eksperci w branży!

Pokochaliśmy nie tylko skandynawskie kryminały, ale również...

Tak jest! Trendy w zaproszeniach ślubnych wyraźnie wskazują, że w tym roku wielu gości otrzyma proste i harmonijne formy zaproszeń na ślub, które swoim wzornictwem nawiązują do tego, do czego przyzwyczaiły nas kraje północy - surowe i proste tematy, które jednocześnie potrafią być niezwykle eleganckie i pełne estymy. Nie ma możliwości, by ktoś nie docenił tak gustownych zaproszeń. Zaproszenia ślubne w skandynawskim stylu to nie tylko manifestacja Waszego charakteru i wyczucia. To również zwrócenie uwagi na fakt, że najbardziej zależy Wam na tym, by dzielić wspaniałe chwile z najbliższymi. Że to się dla Was najbardziej liczy.

Kolory dominujące w zaproszeniach ślubnych w 2019 roku to...
W tym roku szaleństwo kolorystyczne nam nie grozi. W dobrym guście i zgodnie z tym co będziemy widzieć na ulicach i przyjęciach, na zaproszeniach ślubnych dobrze będzie zawrzeć kolory pastelowe. Beż, brudny róż, łososiowe lekkie odmiany pomarańczy - i na tym koniec. Krzykliwe zielenie, ostre błękity, energetyczne żółcie? Zostawmy je wszystkie na plaże i wakacje!

Liternictwo i kształty - jaki styl wybrać?

W tym sezonie ślubnym, zaproszenia ślubne będą stosunkowo proste - tak pod względem formy, jak i treści. Liternictwo i czcionki - wszystko to musi korelować z tym, jaki design wybierzesz dla swojego zaproszenia ślubnego. Trudno wybrać zaproszenie w skandynawskim stylu, a słowa wydrukować na wzór esów floresów. To się po prostu nie uda. Jeżeli coś jest proste - to musi być proste od a do z. Tylko tak uzyskasz nienachalną elegancję. Ponadto wciąż w dobrym guście będzie dodanie do swojego zaproszenia pewnego elementu geometrycznego - rombu, kwadratów czy koła. Dobrym pomysłem może być wpisanie w nie Waszych imion. Tak czy owak - geometria w tym roku jeszcze się broni.

A jakim tropem NIE podążać w tym roku?

Wiemy już, że w tym roku na pewno sprawdzą się zaproszenia ślubne w prostym, a jednocześnie niebanalnym stylu. Oczywiście oprócz naszych wcześniejszych rekomendacji warto zwrócić uwagę na fakt, że zaproszenia ślubne powinny odpowiadać również Waszemu charakterowi. Jeżeli wolicie by były bardziej oryginalne, biżuteryjne czy wręcz odchylone od wszelkiej normy (np. na drewnianej desce), wtedy hulaj dusza! Wszak to Wasze święto! Jest jednak kilka tematów, które zdecydowanie odchodzą już do lamusa w tej branży.

Fantazyjne koperty? Oj nie!

Czasy, w których przyozdabialiśmy koperty na zaproszenia ślubne w zasadzie minęły bezpowrotnie. Od kilka lat dominuje trend wedle, którego używamy zwykłych, czystych i białych kopert - papierowych lub z kartonu. Nikt już nie przejmuje się tym, by koperty w istotny sposób nawiązywały do samego zaproszenia ślubnego. Jest to o tyle ciekawe, że jeszcze 10/15 lat temu te dwie rzeczy musiały do siebie pasować - tak pod względem ornamentyki, kolorów czy zastosowanych motywów. Teraz koperty dajemy czyste lub… nie stosujemy ich w ogóle. Wiele zaproszeń ślubnych inteligentnie łączy w sobie zarówno funkcję koperty, jak i właściwego zaproszenia na tę najpiękniejszą uroczystość w życiu. :)

Czy papier jest ważny?

Tak - to na czym wydrukujemy nasze zaproszenie ślubne jest bardzo ważne. Wszak zaproszenie nie tylko oglądamy i czytamy, ale również dotykamy co jest równie istotne dla naszego odbioru. Zaproszenie ślubne, z określoną fakturą papieru czy kartonu, od razu zasygnalizuje, czy skłaniasz się ku prostocie i naturalności, czy może jednak wolisz formalizm i odrobinę prestiżu. Obecnie dominują grube papiery przypominające ten czerpany. Są bardzo miłe w dotyku i sprawiają wrażenie naturalnego komponentu, co od kilku lat, jest bardzo modne. Być może zatem nie jest dobrym pomysłem, by w tym roku zwrócić swoją uwagę na śliskie papiery czy zaproszenia mocno okraszone błyszczącym lakierowaniem.

O czym jeszcze zapomnieć?

Przede wszystkim o mocnych kolorach i zbyt mocnych kontrastach kolorystycznych. Czerń i błękit? Ok. Czerń i biel? Też ok. Ale czerwień zestawiona z niebieskim, mimo wielu modowych trendów z zeszłego roku, na zaproszeniach ślubnych jakoś się nie przyjęła. I podobnie rzecz ma się z podobnymi zestawami, jak zielenie i czerwienie czy pomarańcze i fiolety. Nie - tego po zaproszeniach ślubnych się nie oczekuje, jak pokazała praktyka. Poza tym, tegoroczne trendy wskazują, że powinniśmy unikać większej ornamentyki. Kwiaty - jak to kwiaty - zawsze są obecne na ślubie. Mają mnóstwo znaczeń i po prostu pasują do tej okazji. Niemniej na zaproszeniach warto je akcentować, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Czasami mniej, znaczy więcej!

Nie zapominajmy również, że w tym roku raczej często nie spotkamy się ze skomplikowanymi zaproszeniami, wypełnionymi wieloma fikuśnymi figurami geometrycznymi i wzorami. Słowa będą zapisane prostą czcionką, a przekaz ograniczony do minimum. Wszelkie udziwnienia i rewolucje w tej branży, muszą jeszcze poczekać. :)

Podsumowanie tegorocznych trendów w zaproszeniach ślubnych

A zatem sprawa stała się jasna. W tym roku, w kategorii zaproszeń ślubnych wygrywają trendy klasyczne - zarówno pod kątem zdobnictwa, jak również kolorystyki i liternictwa. Prostota już na stałe trafiła pod polskie strzechy i z powodzeniem rozsiadła się w wielu dziedzinach. Jak widać, nie ominęła również zaproszeń ślubnych. Okazjonalnie możecie spotkać jeszcze w tym roku zaproszenia biżuteryjne, ale będą One w zdecydowanej mniejszości. Wszystko wskazuje również na to, że w tym roku pary zrezygnują z mocnych barw, na rzecz delikatności i niewinności beży, róży i łososi.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: