Udane wesele - czyli jak zaplanować uroczystość Wesele i Ślub z weselicho.net

Udane wesele - czyli jak zaplanować uroczystość

Udane wesele - czyli jak zaplanować uroczystość

Dzień, w którym weźmiemy ślub, będziemy pamiętać do końca życia. Jeśli marzymy o wspaniałej uroczystości, musimy pamiętać, że nie można zorganizować jej w pośpiechu. Terminy poszczególnych etapów przygotowań do własnego ślubu i wesela, które zostały podane poniżej, pozwolą zaoszczędzić Wam wielu stresów i przykrych niespodzianek. Wesele to ważna i specyficzna impreza. Chcąc organizować je w wybranych przez nas terminach musimy dokonać wielu rezerwacji nawet ponad rok wcześniej.
12 - 6 miesięcy przed ślubemZdecydować, jaki to będzie rodzaj ślubu: konkordatowy, cywilny, czy też oddzielne śluby: kościelny i cywilny.


Ustalić przybliżoną datę ślubu. W tym terminie warto też pomyśleć o ewentualnej podróży poślubnej (miejsce, czas, wizy, wymagane szczepienia), wstępnie porozmawiać o urlopie w zakładzie pracy.


Wybrać miejsce uroczystości: Urząd Stanu Cywilnego i odpowiedni kościół. Przyjęło się, iż właściwą parafią jest parafia Panny Młodej, jednak nie jest to wymogiem.


Jeżeli decydujemy się na ślub kościelny lub konkordatowy należy dowiedzieć się o terminach nauk przedmałżeńskich, w tym także o spotkaniu w poradni rodzinnej.


W przypadku ślubu cywilnego warto zorientować się też wcześniej jakiego rodzaju formalności należy załatwić w USC.


Przygotować wstępną listę gości weselnych oraz wytypować świadków.


Określić wysokość budżetu jaki przeznaczamy na ślub i wesele.
6 miesięcy przed ślubemPodjąć ostateczną decyzję dotyczącą miejsca i terminu uroczystości oraz skonfrontować swoje ustalenia z właściwym urzędnikiem USC oraz księdzem.


Ustalić gdzie i kiedy odbędą się wieczory: kawalerski i panieński, ilość osób, które będą w nich uczestniczyć oraz jakie atrakcje będą temu towarzyszyć.


Wybrać miejsce w którym odbędzie się przyjęcie weselne. Dokonać rezerwacji terminu. Jeżeli ma być to restauracja dobrze jest wybrać się tam wcześniej na kolację i sprawdzić czy menu, obsługa i wystrój spełniają nasze oczekiwania. Przy wyborze miejsca imprezy należy zwrócić również uwagę na możliwość noclegu dla przyjezdnych gości.


Wybrać i jeśli jest to konieczne zarezerwować fotografa i firmę która stworzy reportaż video z najpiękniejszego dnia w naszym życiu. W tym celu warto popytać znajomych, którzy już wcześniej korzystali z takich usług.


Zorientować się w ofertach zespołów muzycznych (przesłuchać CD, obejrzeć kasety video) i dokonać potrzebnych rezerwacji.
5 miesięcy przed ślubemNajwyższy czas zdecydować o wyborze strojów (zakup, krawiec, wypożyczalnia). Jeżeli strój ma zostać uszyty, to najwyższy czas, by zamówić tę usługę. Jeśli kupiony lub wypożyczony jest trochę więcej czasu na przejrzenie ofert wypożyczalni i salonów. Przyszła Panna Młoda powinna jednak już zdecydować się na fason sukni, pomyśleć o dodatkach takich jak: welon, buty, rękawiczki, bielizna. Należy rozejrzeć się za wypożyczalnią, z której ma pochodzić suknia lub też urządzić sobie wycieczkę po salonach mody ślubnej by poznać ich ofertę.


Ustalić ostateczną listę gości.


Warto wybrać się z wizytą do znajomych, których wytypowaliśmy na świadków, poinformować ich o naszej decyzji i zapytać o zgodę.
4 miesiące przed ślubemCzas na garnitur dla Pana Młodego. Podobnie jak w przypadku Panny Młodej, należy zdecydować czy strój ma być kupiony czy też wypożyczony i gdzie. Warto pomyśleć również o dodatkach: buty, krawat czy mucha itp.


Zarezerwować samochód dla Młodej Pary.


Zaklepać urlop w pracy.


Zarezerwować podróż poślubną.


Zacząć kompletować potrzebne dokumenty.
3 miesiące przed ślubemZamówić zaproszenia ślubne. Warto w tym celu przejrzeć katalogi, które często dostępne są salonach mody ślubnej. Wybrać odpowiedni wzór, oraz tekst zaproszenia. Można również zamówić wizytówki na stół oraz karty z podziękowaniami, które roześlemy po uroczystości.


Zarezerwować transport dla gości.


Jeśli jeszcze tego nie dokonaliśmy, nadszedł najwyższy czas na zarezerwowanie noclegów dla przyjezdnych gości.Udane wesele - czyli jak zaplanować uroczystość część 2 »
pokaż stronę: [1] [2]
Udostępnij:

Komentarze

Średnio 5.00 na 1 głosów

Czytaj również

Ślubny kompromis
Ślubny kompromis
Kto płaci za ślub i wesele?
Kto płaci za ślub i wesele?
Koszt wesela i ślubu
Koszt wesela i ślubu
Reklama: