W budżecie weselnym uwzględnij fundusz awaryjny na nieprzewidziane wydatki Wesele i Ślub z weselicho.net

W budżecie weselnym uwzględnij fundusz awaryjny na nieprzewidziane wydatki

W budżecie weselnym uwzględnij fundusz awaryjny na nieprzewidziane wydatki

Kosztów ślubu i wesela nie da się zaplanować co do złotówki, dlatego warto mieć dostęp do dodatkowych środków na nieprzewidziane wydatki. Warte uwagi są firmy pożyczkowe oferujące łatwy i szybki dostęp do nawet kilku tysięcy złotych.

Jaki budżet przeznaczyć na niespodziewane wydatki podczas organizacji wesela?

Planując ślub i wesele, zwykle szacuje się koszty imprezy i poszukuje się źródła finansowania tego ważnego w życiu wydarzenia. Nawet gdy ceny poszczególnych usług, strojów i innych przedmiotów zostały ustalone, to nie zawsze da się przewidzieć, co będzie wymagało dopłaty czy dokupienia. Dlatego najlepiej stworzyć ślubno-weselny fundusz awaryjny. Drugą możliwością w takich sytuacjach jest skorzystanie z oferty pożyczkodawców udzielających chwilówek lub pożyczek ratalnych.

Kwota stanowiąca zabezpieczenie powinna wynosić 10 procent całej sumy przeznaczonej na wesele. Oznacza to, że średnio rzeczywiste wydatki wynoszą od około 2 do 5 tysięcy złotych. Najlepsze firmy pożyczkowe, takie jak Moneyman.pl, umożliwiają łatwe zaciągnięcie chwilówki lub pożyczki ratalnej na kwotę nawet do 4000 lub 7000 złotych. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że niespodziewane wydatki zrujnują jeden z najważniejszych dni w życiu.

Co może okazać się droższe, niż planowaliście?

Nie da się zaplanować wszystkich wydatków na ślub i wesele co do złotówki, dlatego trzeba opierać się na liczbach szacunkowych i mieć zabezpieczenie pozwalające pokryć dodatkowe koszty imprezy. Warto wiedzieć, co może być droższe, niż było to planowane, by przygotować się na taką sytuację finansowo.

Niespodziewane wydatki to najczęściej koszty transportu (dotyczy to osób i rzeczy) i zakwaterowania (jeśli okazuje się, że trzeba wynająć dodatkowe pokoje dla gości lub fotografa czy kamerzysty). Zwykle do pierwotnej wersji budżetu nie włącza się także wydatków na próbny makijaż i fryzurę panny młodej ani zabiegi kosmetyczne, które wykonuje się przed ślubem odpowiednio wcześniej. Dodatkowo mogą zaskoczyć też koszty uzyskania zaświadczeń z kancelarii parafialnych niezbędnych do ślubu kościelnego.

W kosztorysie ślubu i wesela najlepiej uwzględnić też takie pozycje, które nie są obligatoryjne, ale mogą być przydatne lub są miłym gestem w stronę gości. Pojedyncze kwoty takich wydatków nie są zwykle wysokie, ale łącznie mogą stanowić pokaźną sumę nawet kilkuset złotych. Warto zadbać m.in. o koszyczek ratunkowy dla gości, umieszczając w nim m.in. chusteczki higieniczne, tabletki na ból głowy, wodę utlenioną i plastry opatrunkowe, artykuły higieniczne, igły i nici, lakier do włosów, rolkę do ubrań i inne akcesoria, które mogą przydać się w trakcie imprezy.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów
~Rafael - Ślub to zawsze nieprzewidziane wydatki)) Bardzo trudno jest prawidłowo zaplanować budżet na organizację wesela. Miałem ślub latem tego roku. Jesteśmy z żoną długo planowaliśmy nasz ślub i prawie rok zbierali pieniądze na organizację wesela. Ale gdy do ślubu pozostało kilka tygodni zaczęły się problemy. Gości na weselu powinno być więcej niż planowaliśmy. Dlatego trzeba było szukać dodatkowy transport i zamówić dodatkowe miejsca w restauracji. Musiałem szukać dodatkowych pieniędzy. Aby szybko uzyskać odpowiednią sumę pieniędzy, postanowiłem skorzystać z szybkiej pożyczki online na stronie internetowej. Dzięki dodatkowym pieniądzom udało mi się rozwiązać ten problem i ślub odbył się po prostu świetnie.
2018-12-27 13:48:31

Czytaj również

Najlepsze sale weselne w Gliwicach
Najlepsze sale weselne w Gliwicach
Szybkie Pożyczki Online - Na Czasie I Oszczędnie Z Czasem
Szybkie Pożyczki Online - Na Czasie I Oszczędnie Z Czasem
Lepsze żelazko czy parownica?
Lepsze żelazko czy parownica?
Reklama: