W budżecie weselnym uwzględnij fundusz awaryjny na nieprzewidziane wydatki Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sukienki na wesele - modne fasony
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Jak wyszczuplić sylwetkę przed ślubem?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

W budżecie weselnym uwzględnij fundusz awaryjny na nieprzewidziane wydatki

W budżecie weselnym uwzględnij fundusz awaryjny na nieprzewidziane wydatki
Średnio 4.50 na 2 głosów

Kosztów ślubu i wesela nie da się zaplanować co do złotówki, dlatego warto mieć dostęp do dodatkowych środków na nieprzewidziane wydatki. Warte uwagi są firmy pożyczkowe oferujące łatwy i szybki dostęp do nawet kilku tysięcy złotych.

Jaki budżet przeznaczyć na niespodziewane wydatki podczas organizacji wesela?

Planując ślub i wesele, zwykle szacuje się koszty imprezy i poszukuje się źródła finansowania tego ważnego w życiu wydarzenia. Nawet gdy ceny poszczególnych usług, strojów i innych przedmiotów zostały ustalone, to nie zawsze da się przewidzieć, co będzie wymagało dopłaty czy dokupienia. Dlatego najlepiej stworzyć ślubno-weselny fundusz awaryjny. Drugą możliwością w takich sytuacjach jest skorzystanie z oferty pożyczkodawców udzielających chwilówek lub pożyczek ratalnych.

Kwota stanowiąca zabezpieczenie powinna wynosić 10 procent całej sumy przeznaczonej na wesele. Oznacza to, że średnio rzeczywiste wydatki wynoszą od około 2 do 5 tysięcy złotych. Najlepsze firmy pożyczkowe, takie jak Moneyman.pl, umożliwiają łatwe zaciągnięcie chwilówki lub pożyczki ratalnej na kwotę nawet do 4000 lub 7000 złotych. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że niespodziewane wydatki zrujnują jeden z najważniejszych dni w życiu.

Co może okazać się droższe, niż planowaliście?

Nie da się zaplanować wszystkich wydatków na ślub i wesele co do złotówki, dlatego trzeba opierać się na liczbach szacunkowych i mieć zabezpieczenie pozwalające pokryć dodatkowe koszty imprezy. Warto wiedzieć, co może być droższe, niż było to planowane, by przygotować się na taką sytuację finansowo.

Niespodziewane wydatki to najczęściej koszty transportu (dotyczy to osób i rzeczy) i zakwaterowania (jeśli okazuje się, że trzeba wynająć dodatkowe pokoje dla gości lub fotografa czy kamerzysty). Zwykle do pierwotnej wersji budżetu nie włącza się także wydatków na próbny makijaż i fryzurę panny młodej ani zabiegi kosmetyczne, które wykonuje się przed ślubem odpowiednio wcześniej. Dodatkowo mogą zaskoczyć też koszty uzyskania zaświadczeń z kancelarii parafialnych niezbędnych do ślubu kościelnego.

W kosztorysie ślubu i wesela najlepiej uwzględnić też takie pozycje, które nie są obligatoryjne, ale mogą być przydatne lub są miłym gestem w stronę gości. Pojedyncze kwoty takich wydatków nie są zwykle wysokie, ale łącznie mogą stanowić pokaźną sumę nawet kilkuset złotych. Warto zadbać m.in. o koszyczek ratunkowy dla gości, umieszczając w nim m.in. chusteczki higieniczne, tabletki na ból głowy, wodę utlenioną i plastry opatrunkowe, artykuły higieniczne, igły i nici, lakier do włosów, rolkę do ubrań i inne akcesoria, które mogą przydać się w trakcie imprezy.

Udostępnij:

Czytaj również

Reklama: