W stylu Bonda Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

W stylu Bonda

W stylu Bonda
Średnio 4.50 na 2 głosów

To jest już taki element garderoby, który jednoznacznie kojarzy na się z najwyższą klasą, niewymuszoną elegancją oraz mężczyznami, obok których ciężko jest przejść obojętnie. Dlaczego? Smoking to jeden z elementów ubrania wieczorowego, który świetnie wpisuje się w sztywny dress code. Na zaproszeniach taka etykieta jest określana jako „black tie”. Poza tym coraz częściej jest elementem ślubnej kreacji. Smoking dla pana młodego to popularna opcja na ten najważniejszy w życiu dzień. Choć robi wrażenie, warto wiedzieć, że wokół niego obowiązują dość sztywne zasady.

Garnitur smokingowy to cały szereg różnych modeli i możliwości dostosowania dodatków, ale w definicji jest to czarne lub granatowe ubranie uszyte z tkaniny oraz jedwabiu, którym pokrywa się wyłogi marynarki, lampasy na spodniach oraz charakterystyczny pas. W wyjątkowych sytuacjach można również mówić o tym, że smoking męski może mieć również kolor biały.

Co takiego jest w tym stroju?

Gdy zapytamy kogokolwiek, z czym kojarzy im się smoking, większość z pewnością będzie wskazywać postać filmowego Bonda. I tak ten rodzaj garnituru związany z arystokracją stał się kultowym elementem agentów, amantów i niegrzecznych chłopców. Warto pamiętać, że czarny smoking jest w dużej mierze casualową wersją fraka, który był bardzo oficjalnym strojem. Moda na ten typ kreacji rozwijała się zatem od lat trzydziestych ubiegłego stulecia.

Warto zauważyć, że marynarka smokingowa pozbawiona jest rozcięć z tyłu w wersji formalnej. Te mniej klasyczne mają za to dwa rozcięcia. Mają one ułatwiać wkładanie rąk do kieszeni spodni. I jak wszystko oczywiście nawet elegancki smoking podlega zmieniającym się trendom i tak na rynku dostępnych jest kilka sztandarowych wersji. Najbardziej popularny jest smoking jednorzędowy z kołnierzem szalowym, który nie ma kozerki czyli łączenia klap marynarki z kołnierzem. Całość pokryta jest jedwabiem i doskonale kontrastuje z matową tkaniną. Poza tym spotykamy smokingi KUBENZ jednorzędowe z klapą frakową. Od poprzedniego różni go jedynie to, że klapy stylistycznie nawiązują do fraka i klasycznych marynarek dwurzędowych.

Eleganckie wykończenie

Smokingi mają swoich zagorzałych zwolenników. Warto pamiętać, że to ten element męskiej garderoby, który idealnie podkreśla klasę i styl. A je widać także w detalach. Jednym z nich jest popularny pas smokingowy, który sprawiaja, że nawet po rozpięciu guzika marynarki koszula wygląda nadal bardzo elegancko. Poza tym charakterystyczne spodnie mają wyższy stan i koniecznie szelki z białej mory. Elementem obowiązkowym jest oczywiście jedwabny lampas. Szczególnie smoking ślubny musi mieć odpowiednie dodatki. Warto pamiętać, że koszule mają kołnierzyk ze stójką, pojedynczy mankiet i gors na piersi lub w mniej formalnej wersji wykładany kołnierzyk i plisę.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: