Wesele w namiocie bankietowym - poznaj zalety Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wesele w namiocie bankietowym - poznaj zalety

Wesele w namiocie bankietowym - poznaj zalety
Średnio 4.50 na 2 głosów

Wesele pod namiotem to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą spędzić swój wymarzony dzień na łonie natury, a jednocześnie chcą się zabezpieczyć przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Trzeba przyznać, że sceneria może być naprawdę przepiękna. Warto sprawdzić, o czym musimy pamiętać, decydując się na zorganizowanie wesela w plenerze, wykorzystując przy tym namiot bankietowy.

Wady i zalety

Organizacja wesela pod namiotem nieustająco zyskuje na popularności. Oczywiście największym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie musimy podporządkowywać się terminom. Nowożeńcy wiedzą, jak trudno znaleźć jest dogodny termin w obleganej sali weselnej.

Problem ten znika, gdy decydujemy się na wesele w namiocie bankietowym. Do dyspozycji mamy najczęściej przepiękny, duży ogród albo ciekawy teren zielony. Jedyne wyzwanie to znalezienie odpowiedniego miejsca.

Wybór miejsca

Największym problemem bywa odnalezienie odpowiedniego miejsca na namiot bankietowy. Odpowiednie miejsce powinno być przestronne i atrakcyjne. Musimy mieć pewność, że bez trudu rozłożymy namiot weselny ze stołami, krzesłami i całym niezbędnym sprzętem.

Samo podłoże powinno być w miarę równe i łagodne. Najlepszym wyborem jest podłoże z trawą. Pole czy łąka mogą nie spełnić swojej roli, gdyż będziemy mieć problem z kurzem.

Namioty bankietowe oferowane przez lokale organizujące imprezy i przyjęcia okolicznościowe, najczęściej pod względem funkcjonalności spełniają wszelkie funkcje sali bankietowej w lokalu. Przykładem może być sala bankietowa pod Warszawą w Pałacu Rozalin.

Teren wokół namiotu

Trzeba zwrócić uwagę także na teren wokół namiotu. Wesele na plaży może nie być dobrym wyborem, o ile szykuje się wietrzna pogoda. Wtedy do mamy podwyższone ryzyko co do tego, że piasek dostanie się do jedzenia.

Teren wokół namiotów powinien być ciekawie zagospodarowany. Świetnym wyborem może być patio, alejki kwiatowe, drzewa i jezioro. Piękny teren będzie również wspaniale prezentować się na zdjęciach.

Przestrzeń a liczba gości

Naturalne jest, że im więcej zaprosimy gości na wesele, tym zarówno teren, jak i namiot, muszą być większe. Jeśli w weselnym programie przewidujemy tańce, musimy pamiętać także o podeście dla zespołu muzycznego oraz miejscu na nagłośnienie, oświetlenie. Zadbajmy również o prąd.

Bardzo ważne jest to, aby rozsądnie wybrać firmę cateringową z wszelkimi uprawnieniami. To na niej będzie spoczywać serwowanie dań i obsługa wesela. Istotne będą także toalety - trzeba zamówić ich sporo, aby goście weselni nie musieli długo czekać w kolejkach.

Kiedy zorganizować wesele w plenerze?

By móc zorganizować wesele w namiocie, pora roku musi być odpowiednia. Aby impreza weselna naprawdę się udała, pogoda powinna dopisać. To dlatego najlepszym wyborem będzie ciepłe lato.

W czerwcu noce są ciepłe, a deszcz rzadko pada. Lipiec jest miesiącem burz, dlatego - chociaż jest ciepło - może okazać się nietrafionym miesiącem. W sierpniu pogoda jest bardzo ładna, jednak wieczory bywają bardzo chłodne.

Jesienna uroczystość

Możemy pokusić się o zorganizowanie uroczystości wiosną czy jesienią. Namioty wykonywane są ze specjalnego materiału o przeciwdeszczowej i przeciwwietrznej strukturze. Możemy być pewni, że namiot ochroni przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Atutem namiotów jest również to, że odbijają promienie słoneczne. To dlatego latem we wnętrzu namiotu nie powinno być zbyt gorąco. W razie potrzeby jego ściany można podnieść, aby cieszyć się cudowną pogodą.

Koszt wesela pod namiotem

Wielu przyszłych małżonków zastanawia się nad tym, ile kosztuje zorganizowanie wesela pod namiotem. Ostateczna cena będzie zależna od wielu czynników i kosztu usług, które składają się na całość.

Sporządzenie kosztorysu

W kosztorysie uwzględniamy: wynajem namiotu z pakietem, wynajem terenu pod namiot, wynajem firmy cateringowej oraz obsługi, wypożyczenie stołów i krzeseł, wynajem firmy, która ozdobi namiot i stoły, wynajem toalet. Do dodatkowych kosztów można zaliczyć wynajem ławek na zewnątrz, popielniczek.

Pamiętamy także o tym, by suknia ślubna się nie wybrudziła, a panna młoda była zadowolona. To dlatego namiot powinien być czysty, gdyż na bieli widać wszelkie zabrudzenia.

Obniżenie kosztów

Dobrą praktyką jest także znalezienie miejsca z gotowym zapleczem. Wtedy odpada nam koszt wynajmu toalet. Możemy również obniżyć koszty, korzystając z rodzinnego ogrodu, w którym rozłożymy namiot.

Jeśli zdecydujemy się na rozłożenie namiotu na własnym terenie, odpadnie nam także koszt wynajmu toalet. Choć jedna to najpewniej będzie za mało.

Czy warto organizować uroczystość w plenerze?

Jak widać, wesele pod namiotem ma swoje wady i zalety. Istnieje jednak sporo praktyk, które pozwolą nam zaoszczędzić koszty, więc jest to pomysł na niskobudżetową uroczystość.

Atutem jest również to, że podziwiamy przepiękne widoki. Możemy przebywać na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni i kwiatów. Bez wątpienia tego rodzaju uroczystość jest niezapomniana.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: