Weselny stół - okrągły czy prostokątny? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Weselny stół - okrągły czy prostokątny?

Weselny stół - okrągły czy prostokątny?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Układ stołu weselnego wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych decyzji. Okrągły czy prostokątny? W jaki sposób usadzić gości, by czuli się zadowoleni? Poniżej znajdziecie kilka istotnych wskazówek oraz porad.

Planowanie i organizowanie wesela nie należy do najłatwiejszych czynności. Musimy zadbać o każdy szczegół, by wszystko wyglądało tak, jak sobie to wymarzyliśmy. Jednym z ważnych elementów weselnego przyjęcia jest rodzaj stołów oraz sposób usadzenia przy nich gości. Wiele zależy od tego, w jakim stylu chcemy przygotować daną uroczystość, jaką salę mamy do dyspozycji oraz ilu gości zaprosiliśmy. Możliwości są zazwyczaj dwie: albo stoły okrągłe, albo prostokątne. Nie zawsze jednak wybór okazuje się taki prosty.

Każde rozwiązanie posiada swoje wady i zalety, które należy wcześniej dokładnie rozpatrzeć. Wybór często uzależniony jest od naszego własnego gustu, jednak nie zawsze możemy kierować się wyłącznie nim. Należy wziąć pod uwagę również inne elementy oraz czynniki. Warto również pamiętać, że nie każdy lokal daje możliwość wyboru. Niektóre sale przeznaczone są wyłącznie na stoły prostokątne, inne na okrągłe - a niekiedy - za wybór trzeba dodatkowo zapłacić.

Wady i zalety stołów okrągłych oraz tradycyjnych

Moda na okrągłe stoły przyszła do nas z Zachodu. W tamtych stronach jest to standardowe ustawienie, które nikogo nie dziwi. U nas dopiero od niedawna pary decydują się na takie rozwiązanie. Co ważne, staje się ono coraz bardziej popularne. Zaletą tego rodzaju stołów jest to, że prezentują się bardzo elegancko, w szczególności jeśli zostaną odpowiednio udekorowane i wystylizowane. W Polsce jest to nadal dosyć nowe rozwiązanie, dlatego możemy liczyć na to, że dla wielu osób będzie to zaskoczeniem, a również oryginalnym pomysłem.

Bardzo ważną zaletą okrągłych stołów jest wygoda oraz komfort rozmowy. Każdy widzi siebie nawzajem i może swobodnie prowadzić konwersację. Możliwa jest pełna integracja osób, które siedzą przy tego rodzaju stole. Oprócz tego, bez problemu możemy sięgać po wszystko co ustawione jest na stoliku - większość rzeczy jest w zasięgu ręki.

Wadą okrągłych stołów jest to, że niestety nie wszystko się na nich uda zmieścić. Wszelkie przekąski czy napoje ustawione zostają zazwyczaj w innym miejscu, na szwedzkim stole. Jedzenie czy napoje ustawione na stole mogłyby przeszkadzać w rozmowie, a także psuć całą stylizacje.

Minusem jest również to, że ustawienie okrągłym stołów wymaga odpowiedniej organizacji oraz miejsca. Między poszczególnymi stołami musi znajdować się swobodna przestrzeń, które nie będzie powodowała trudności w poruszaniu czy przesuwaniu się. Istotne jest również rozsadzenie gości. Miejsce przy jednym stoliku jest ograniczone, dlatego należy odpowiednio policzyć i rozmieścić gości, w taki sposób, by np. nie rozdzielać par czy znajomych.

Stoły tradycyjne.

Taki wybór stołu z pewnością będzie pasował do każdego rodzaju wesela oraz sali. Poza tym znacznie łatwiej zorganizować miejsce oraz rozsadzić gości przy prostokątnym stole. Zmieści się na nim więcej jedzenia oraz napojów. Prostokątne stoły sprzyjają integracji i wspólnemu biesiadowaniu.

Wadą tego rodzaju stołu jest natomiast trudność w rozmowie z poszczególnymi osobami. Najlepszy kontakt mamy jedynie z ludźmi siedzącymi na przeciwko oraz obok. Często również pojawia się problem z ciągłym proszeniem kogoś o przekąski czy napoje.

Więcej informacji
Artykuł przygotowany został we współpracy z firmą Wędliny z Dębiny przygotowującą mięsa na różne okazje.
Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: