Wideofilmowanie ślubu - co warto wiedzieć zanim się zdecydujesz. Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Wideofilmowanie ślubu - co warto wiedzieć zanim się zdecydujesz.

Wideofilmowanie ślubu - co warto wiedzieć zanim się zdecydujesz.
Średnio 4.50 na 2 głosów

Pierwsze pytanie, które musisz zadać sobie, to czego oczekujesz od swojego ślubnego filmu? Czy wolisz, żeby był bardziej jak romantyczna fabuła - film opowiadający historię samego ślubu? Czy bardziej jak dokument, gdzie uchwycone zostaną zarówno przygotowania, sama ceremonia a także impreza weselna? Ten wybór między filmem a stylem dokumentalnym będzie filtrem, przez który podejmiesz inne decyzje. Ale spokojnie, to nie jest wybór ostateczny, możesz również zechcieć kombinacji obu stylów w gotowym produkcie.

Następna decyzja: ile kamer ma być na Twojej imprezie? Dwie lub więcej może wydawać się przesadą, ale jeden kamerzysta nie może być wszędzie naraz. Z dwoma kamerami dostaniesz wybór perspektyw - można wykonać taniec ojca / córki i zbliżenie na Pannę Młodą. Lub można skierować jedną kamerę na przygotowania Panny Młodej i jedną, która śledzi Pana Młodego. Koszt dodatkowych kamerzystów to opłata ryczałtowa lub proporcjonalna do tego, jak długo trwa realizacja.

Muzyka wpływa na atmosferę Twojego filmu wideo. Podczas ceremonii wybierasz różne utwory - przygotowując się, podczas ceremonii - co ułatwia zaznaczenie w filmie przebiegu dnia. W każdej sekcji muzyka dodaje teksturę do małego szumu rozmów lub hałasu otoczenia, a podczas samego wesela działa jako tło.

Częstym pytaniem jest to, czy materiał filmowy jest edytowany pod ścieżkę muzyczną czy ścieżka muzyczna jest edytowana pod materiał filmowy. Istnieją dwie szkoły: niektórzy wideo filmowcy lubią znać ogólny wybór muzyki-rock, jazzu, muzyki klasycznej, dla różnych części na jakie podzielony jest film. Na przykład, jeśli Para Młoda wybierze szybszą muzykę, którą można odtworzyć podczas swoich koktajlowych godzin, filmowiec może robić bardziej dynamiczne ujęcia podczas kręcenia zdjęć. A jeśli wybierają coś wolniejszego, jak jazz, kamerzysta dostosuje tryb ujęć do wolniejszego tempa. Drugi sposób, to wybranie muzyki po zrobieniu ujęć i przed montażem całości filmu.

Niezależnie od tego co wybierzesz, wideofilmowanie ślubu to wspaniały pomysł na wyjątkową pamiątkę z tego szczególnego dnia. Po pierwsze dlatego, że dzień dosłownie zleci Ci w mgnieniu oka i są rzeczy, które przegapisz. Pamiętaj też o dźwiękach, których same zdjęcia nie są w stanie uchwycić, takim jak słowa Waszej przysięgi, czy muzyka.

Wszystkich narzeczonych gotowych uchwycić na taśmie najpiękniejszy dzień ich życia zapraszamy na naszą stronę internetową. Skontaktujcie się z nami. Pomożemy Wam zachować wspomnienia na lata.

Autor: Wideofilmowanie Toruń

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: