Wszystko, co musisz wiedzieć o targach ślubnych Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wszystko, co musisz wiedzieć o targach ślubnych

Wszystko, co musisz wiedzieć o targach ślubnych
Średnio 4.50 na 2 głosów

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że dzień ślubu jest naprawdę wyjątkowy. Nawet, jeśli ktoś nie nazwie go zaszczytnym mianem najszczęśliwszego i najważniejszego dnia w życiu to każdy przyzna, że jest on przełomowy.

Taki wyjątkowy dzień potrzebuje pięknej, uroczystej oprawy. Oczywiście, najważniejsze jest uczucie, które łączy narzeczonych i deklaracje, jakie padają tego dnia z ich ust. Ale warto uszlachetnić ten dzień także wyjątkowymi detalami, fantastycznym przyjęciem i pięknym wyglądem.

Doskonale wiedzą o tym specjaliści z branży ślubnej i dlatego oferta wszelkich produktów i usług związanych ze ślubem jest niezwykle szeroka. Narzeczeni, którzy planują ślub stoją przed nie lada dylematem - rozciąga się w końcu przed nimi cała gama możliwości i nie jest oczywiste, co powinni wybrać. Bardzo trudne jest też porównanie usługodawców, także pod względem logistycznym - trzeba sporo pojeździć, żeby zapoznać się z ofertą każdego. A gdyby tak móc zebrać wszystkich usługodawców w jednym miejscu? Dzieje się to cyklicznie na tak zwanych targach ślubnych. Odbywają się we wszystkich dużych polskich miastach, a na dodatek istnieją także targi zagraniczne.

Jak to wygląda?

Zazwyczaj targi odbywają w halach. Swoje stoiska wystawiają na nich przedstawiciele różnych firm z branży ślubnej. Wejście na targi z reguły jest płatne. Zwykle usługodawców i stoisk jest bardzo dużo, dlatego warto zarezerwować sobie nawet kilka godzin na to wydarzenie. Oprócz czasu i energii dobrze jest mieć przy sobie notes i teczkę - możemy być pewni, że otrzymamy grube pliki folderów reklamowych i ulotek. Warto je zatrzymać, bo wiele z nich może się przydać w trakcie organizacji ślubu i wesela.

Konkretnie czy ogólnie?

Niektórzy udają się na targi ślubne na miesiąc przed ślubem, kiedy brakuje im tylko jednej usługi, na przykład szukają fryzjera lub hurtowni alkoholu. Inni przychodzą na targi z wyznaczoną datą ślubu i rozmawiają tylko z tymi usługodawcami, którzy są w stanie pomóc im w dniu ich wesela. Trzecia grupa narzeczonych to ci, którzy nie mają jeszcze jasnej wizji i określonego pomysłu dotyczącego swojego ślubu, a na targi przyszli, aby zainspirować się, zorientować w cenach, ilości i jakości usług.

Czego można dowiedzieć się na targach?

Na targach można bezpośrednio porozmawiać z usługodawcami, dowiedzieć się, jakie są ceny poszczególnych usług, a także, co jest niewątpliwą zaletą targów, dotknąć wielu rzeczy. Salony sukien ślubnych zwykle pokazują niektóre swoje modele, czasem odbywają się także pokazy z modelkami. Można wejść do limuzyny, którą chciałoby się podjechać pod kościół. Spróbować tortu, zobaczyć na żywo bukiet czy obejrzeć portfolio fotografa.

Targi zagraniczne

Mimo że w Polsce odbywa się bardzo wiele targów, niektórym narzeczonym może to nie wystarczyć. Wówczas warto udać się na targi zagraniczne. Ślub to wyjątkowy dzień, który odbywa się tylko raz w życiu, dlatego nie warto się ograniczać. Jest to doświadczenie szczególnie cenne, ponieważ można podpatrzeć modę z innego kraju, a także znaleźć produkty, które mogą być niedostępne w Polsce.

Zniżki i rabaty

Bardzo zachęcającym powodem, aby udawać się zarówno na targi zagraniczne, jak i polskie są liczne zniżki i rabaty, które przygotowują usługodawcy dla osób, które odwiedzą ich stoisko na targach. Czasami wiąże się to z szybką decyzją - jeśli w ciągu dwóch dni, kiedy trwają targi, narzeczeni zdecydują się na jakąś usługę, mogą otrzymać spory rabat. Inni proponują kupony zniżkowe, które można wykorzystać w dowolnym momencie.

Jeśli jesteś w trakcie planowania ślubu i wesela albo dopiero chcesz zacząć to robić, koniecznie wybierz się na targi ślubne. Będziesz mógł porównać wielu usługodawców w jednym miejscu, uzyskać atrakcyjne rabaty, a może nawet nawiążesz ciekawą znajomość z inną parą, która stoi przed podobnymi dylematami? Jeśli zaś odwiedzisz kilka targów ślubnych i stwierdzisz, że nie ma na nich nic dla Ciebie, pamiętaj, że są jeszcze targi zagraniczne.

Artykuł powstał dzięki współpracy z Polexpo, firmą pomagającą przygotować stoiska na targi zagraniczne.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: