Wynajem namiotu na przyjęcie - jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Wynajem namiotu na przyjęcie - jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie?

Wynajem namiotu na przyjęcie - jakie wady i zalety ma takie rozwiązanie?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Wynajmowanie namiotów imprezowych staje się coraz popularniejsze. Do wyboru mamy różnego typu i wielkości namioty, które możemy dopasować idealnie do naszych potrzeb. Coraz nowocześniejsze rozwiązania pozwalają także pozbyć się takich problemów, jak brak zaplecza sanitarnego czy nieprzyjemny nocny chłód. Wiele osób decyduje się obecnie na organizowanie w namiocie przyjęć z okazji chrztu, komunii, a nawet wesela. Jakie plusy i minusy ma takie rozwiązanie?

Zalety wynajmu namiotów na przyjęcia

Główną zaletą wynajmu namiotów na dowolny typ przyjęcia jest możliwość zlokalizowania ich dosłownie wszędzie - nad jeziorem, w lesie, na łące czy na plaży. Kiedyś takie obiekty musiały znajdować się w pobliżu budynków lokali gastronomicznych, jednak obecnie nie ma już nawet konieczności martwienia się zapleczem kateringowym, ponieważ wiele konstrukcji tego typu można bez problemu wyposażyć we wszelkie udogodnienia, niezbędne do serwowania ciepłych potraw, a także w przenośne toalety. Wybór pięknego miejsca na organizację przyjęcia to gotowe tło dla całego eventu, które sprawia, że nie musimy już dokładać szczególnych starań do dekorowania otoczenia sali, w której będzie się on odbywał. Co więcej, nasze możliwości aranżacyjne są niemal nieograniczone. Ściany namiotu pokrywa najczęściej białe lub przezroczyste poszycie, do którego pasuje każdy wybrany przez nas kolor. Widoczne zza niego krajobrazy możemy także wykorzystać na swoją korzyść, zarówno za dnia, jak i w nocy. Zazwyczaj do udekorowania takiej konstrukcji wystarczą nam świeże kwiaty i światła, które w naturalnym plenerze prezentują się niezwykle nastrojowo. Kolejną zaletą wynajmu namiotów jest ogromna ilość dostępnego miejsca. Obiekty tego typu bez problemu pomieszczą dużą ilość stolików i zapewnią optymalną przestrzeń do tańca czy innych zabaw nawet dla ponad 200 osób. Wybór namiotu pozwala nam zatem na zupełną dowolność, zarówno co do jego wielkości, jak i wystroju, a klimatyczny efekt, jaki uzyskamy za pomocą prostych dekoracji i oświetlenia jest całkowicie nieosiągalny w przypadku tradycyjnych sal bankietowych.

Wady wynajmu namiotów na przyjęcia

Do głównych wad wynajmu namiotów na przyjęcia można zaliczyć przede wszystkim spory koszt organizacji takiej imprezy, jeśli decydujemy się zlokalizować ją w bardzo dużej odległości od lokalu gastronomicznego. Najczęściej musimy wtedy zadbać o wszystkie udogodnienia samodzielnie - wynająć usługę przenośnych toalet, katering oraz całe zaplecze sanitarne. Ponadto, nawet w przypadku kompleksowego zaopatrzenia namiotu, problemem może okazać się brak bezpośredniego połączenia obiektu z toaletami, które powinny znajdować się w pewnej odległości od miejsca, w którym odbywa się przyjęcie. Podczas ładnej pogody prawdopodobnie nie będzie to kłopotliwe, jednak w przypadku urządzania imprezy zimą lub podczas opadów deszczu, może stać się naprawdę niekomfortowe. Co więcej, nie wszystkie firmy wynajmujące namioty gwarantują nam takie dodatki, jak na przykład specjalne parkiety do tańca czy parasole grzewcze. Bez odpowiedniego pokrycia dla trawy czy ziemi, zarówno stabilne ustawianie mebli, jak i obsługa gości mogą stać się bardzo utrudnione. Z kolei bez ogrzewania, nocą lub wskutek opadów deszczu, temperatura w namiocie może bardzo drastycznie spaść, uniemożliwiając komfortowe kontynuowanie przyjęcia. Warto wziąć pod uwagę także fakt, że w sezonie letnim musimy liczyć się z takimi niedogodnościami, jak kąsające i brzęczące owady, które mogą skutecznie zepsuć zabawę naszym gościom. Innym problemem nierzadko okazuje się także konieczność dotarcia do miejsca przyjęcia na własnych nogach, co w wysokich butach na obcasie bywa bardzo niekomfortowe.

Organizacja przyjęcia w namiocie ma swoje wady i zalety, jednak odpowiednio zaplanowana, pozwala uzyskać efekty, jakich nie da się osiągnąć w żadnym lokalu gastronomicznym. Warto zatem dokładnie przemyśleć taki event, biorąc po uwagę wszystkie niekorzystne czynniki oraz sposoby ich zniwelowania, a następnie urządzić swoje przyjęcie w wymarzonym miejscu i w wymarzonej oprawie.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: