Zabawki zamiast kwiatów na ślub Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Zabawki zamiast kwiatów na ślub

Zabawki zamiast kwiatów na ślub
Średnio 4.50 na 2 głosów

Od około dekady obserwuje się w Polsce zmiany w trendach ślubnych. Jedną z nich jest prośba przyszłych małżonków o rezygnację z wręczania im kwiatów. Goście coraz częściej przychodzą na wesele z innymi podarunkami, między innymi z zabawkami.

Dlaczego zabawki?

Przyszli małżonkowie proszą gości weselnych o wręczanie zabawek, które następnie trafiają do przedszkoli, domów dziecka oraz placówek opiekuńczych dla dzieci. Zwykle taki „podarunek” jest wybierany przez nieco zamożniejsze narzeczeństwa, które chcą podzielić się z innymi otrzymanymi prezentami.

Zabawki dla dzieci są podarunkiem, którego wartość jest podobna do wartości bukietów kupowanych dla nowożeńców. Kwiaty kosztują co najmniej kilkadziesiąt złotych – dużego pluszowego misia, lalkę czy klocki można kupić za taką samą kwotę. Zakup zabawki dla dzieci zamiast tradycyjnego bukietu dla panny młodej i pana młodego jest więc takim samym obciążeniem dla budżetu zaproszonych osób, dzięki czemu prośba narzeczeństwa nie zniechęca do wyboru klocków czy pluszaków. Ponadto, jeżeli budżet gości na zakup kwiatów jest nieco większy, mogą oni zdecydować się na zakup droższej zabawki – przykładowo, wybrać jeździki dla dzieci.

Po weselu nowożeńcy wręczają otrzymane zabawki dzieciom z wybranej wcześniej placówki. Zwykle zależy im na tym, by zebrane przedmioty były nowe, jednak zdarza się czasem, że panna młoda i pan młody zgadzają się na przyniesienie przez gości zabawek używanych. Warto dopytać o tę kwestię przyszłych małżonków, jednak jeśli wyrażą zgodę na używane lalki, misie czy autka, wybrać jedynie te przedmioty, które są w dobrym stanie i nie posiadają cech zużycia.

Co zamiast zabawek?

Nowożeńcy często decydują się także na zbieranie innych rzeczy niż zabawki. Niekiedy proszą o przybory szkolne, które następnie trafiają do biedniejszych dzieci lub placówek opiekuńczych. Czasem zbiórka obejmuje także ubrania dziecięce, żywność o przedłużonym okresie przydatności do spożycia oraz inne artykuły, jakie są niezbędne do codziennego funkcjonowania osób w trudnej sytuacji życiowej.

Bywa również, że nowożeńcy proszą o pieniądze, jakie przeznaczone są później na cele charytatywne - leczenie chorych osób, wsparcie w rehabilitacji, zakup sprzętu medycznego czy też karmy dla zwierząt w schronisku. W takim przypadku zazwyczaj pieniądze zbierane są w czasie wesela, a nowożeńcy liczący na szczodrość zaproszonych osób, po zakończeniu przyjęcia przelewają uzbieraną kwotę na konto odpowiedniej fundacji lub instytucji.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: