Zabawy na oczepiny - 30 najpopularniejszych Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Zabawy na oczepiny - 30 najpopularniejszych

Zabawy na oczepiny - 30 najpopularniejszych
Średnio 4.41 na 17 głosów

Kolejne zabawy na oczepiny i zabawy integracyjne organizowane podczas wesela. Dodatkowo ukradniemy Pani Młodej pantofelek i skusimy Adama

13. Jedzie pociąg - i to przez całą europę

Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebrać maksymalną ilość osób, które ustawiają się jedna za drugą "w wagoniki" następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna się taniec. Wodzirej, co jakiś czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczyć taniec narodowy, np.:
  • we Francji KanKana,
  • w Rosji Kazaczoka,
  • w Wiedniu Walca itd.
  • w Polsce Poloneza

Ilość krajów i utworów, zależy tylko od inwencji twórczej wodzireja, no i wytrzymałości gości.

14. Taniec LABADA - zabawa integracyjna

Tą zabawę najczęściej organizuje się w trakcie wesela, ale można spotkać ją w grupie zabaw oczepinowych. Do zabawy dobiera się dowolnie dużą grupę osób płci obojga i ustawia się je na przemian Pan, Pani... w kółku. Następnie pląsając rozpoczyna się taniec w kółko trzymając się za rączki. Wodzirej w trakcie zabawy przerywa, co chwilę taniec i pyta o poszczególne części ciała np. rączki były? na co biorący udział w zabawie odpowiadają stosownie do sytuacji. Po każdym pytaniu następuje zmiana części ciała za którą biorący udział w zabawie się trzymają.

15. Chłopiec czy dziewczynka - wróżby weselne cd

Jeszcze jedna zabawa w cyklu zabaw oczepinowych. W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie placami na krzesełkach, w tym czasie orkiestra przygrywa krótkie melodie. Na znak wodzireja lub po zakończeniu utworu Nowożeńcy odwracają się do siebie, jeżeli obydwoje obejrzą się w tą samą stronę to znaczy że będzie chłopiec jeśli w przeciwne to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy ile dzieci chce mieć Para Młoda.

16. Podaj dalej - zabawa integracyjna podczas wesela

Zabawa często organizowana na początku wesela podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom znajdującym się na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej. Na koniec wszyscy goście śpiewają gorzka wódka a Para młoda daje sobie całusa.

17. Kuszenie Adama - konkurs zręcznościowy

Zabawa dosyć stara i powoli zanikająca, ale wydaje mi się że warto o niej napisać kilka słów.

Do zabawy potzrebne jest kilka par i tyle samo jabłek, oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a Panowie mają za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Im dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większy problem z ugryzieniem go.

18. Pantofelek - tradycyjna zabawa oczepinowa

Ta zabawa jeśli tak można ją nazwać ma swoje miejsce na samym początku oczepin. Goście zabierają buty Pannie Młodej podczas zdejmowania welonu. Zadaniem Pana Młodego jest wykupienie bucików małżonki alkoholem. Często do tej sytuacji można usłyszeć przygrywki orkiestry w stylu: "Panie Młody nie bądź Felek wykup młodej pantofelek, pantofelek jest malutki i kosztuje litra wódki."

19. Na sportowo - takie kalambury weselne

Jest to zabawa dla kilku par. Każda losuję karteczkę z nazwą dyscypliny sportowej, którą następnie należy zaprezentować za pomocą tańca. Natomiast rolą gości jest odgadnięcie jaką dyscyplinę sportową przedstawili. Najzabawniejsze są skoki narciarskie, łyżwiarstwo figurowe, sporty walki.

20. Orkiestra - konkurs muzyczny

Zabawa polega na tym że tworzą się dwie drużyny na środku sali, wybierani są dwaj dyrygenci, a resztę osób ma naśladować instrumenty: skrzypce, bębny, obój, waltornie, trąbkę, kontrabas, talerze, flet etc..., Początkowo prowadzący daje minute na poćwiczenie, a następnie będzie udzielał możliwości grania na przemian zespołom, dyrygenci dyrygują - wskazują jaka osoba lub osoby które naśladują konkretne instrumenty mają się odezwać. Orkiestry stają w pojedynek, kiedy jedna milczy druga gra. Goście weselni wybierają przez aplauz lepszą orkiestrę.


Zabawy na oczepiny - 30 najpopularniejszych część 5 »
pokaż stronę: [1] [2] [3] [4] [5] [6]
Udostępnij:

Komentarze

~nieprawda - Nie chcą oczepin bo coraz częściej zabawy są nudne, zboczone albo niemodne. Jeśli zespół czy dj wykaże się odrobiną kreatywności to mogą stać się atrakcją wieczoru.
2018-12-10 08:44:14
~Zespół prestige - Chyba powoli mijają czasy zabaw podczas oczepin. Coraz częściej Para młoda życzy sobie bardzo krótkie oczepiny.
2018-12-09 10:19:13
~darekq - czytając te zabaway oczepinowe to wybrane sa najgorsze jako mogły być. Nie wszystkie, ale całowanie się w zabawie z chusteczką czy osoba który ma duży brzuch. Brakło tylko jedzenia ciasta nie powiem z czego.
2020-08-09 15:20:27

Czytaj również

Reklama: