Zabawy na oczepiny - 30 najpopularniejszych Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Baza firm weselnych

Szukasz zespołu, fotografa, sali na wesele?

Masz firmę z branży weselnej? Dodaj ją tutaj!!!

Zabawy na oczepiny - 30 najpopularniejszych

Zabawy na oczepiny - 30 najpopularniejszych
Średnio 4.38 na 16 głosów

Kolejne zabawy weselne i konkurencje na oczepiny

26. Dwa kółka - zabawa integracyjna

Na środku sali tworzymy dwa kółka- panie w środku, a panowie na zewnątrz pań drugie, większe koło. Oczywiście Para Młoda również może uczestniczyć w zabawie. Kółka zaczynają krążyć w przeciwnych kierunkach, w czasie, kiedy gra muzyka. Kiedy muzyka przestanie grać, panie odwracają się do panów, witają się z nimi i dają całusa. Muzyka zaczyna grać i za chwilę znów stop i tak samo kilka razy. Po kilku razach można zarządzić by panowie dali całusa Pani Młodej a panie Panu Młodemu.

27. Gdzie jest moja marynarka - zabawa weselna dla 4-5 panów

Zgłasza się na ochotnika czterech panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak, żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle. Zdejmuje marynarkę i wiesza ją na oparciu. Orkiestra prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kieszonki marynarki (wiadomo, że nie własnej). Następnie przesuwają się o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robią ze dwa niepełne okrążenia. Który pierwszy się ubierze wygrywa butelkę.

28. Zabawa w Kotka i Myszkę

Panna młoda staje w kółku otoczona przez inne panny (jeśli jest ich za mało mogą być mężatki) Zadaniem pana młodego jest przedostać się do żony, a zadaniem panien nie dopuścić go - taka zabawa w kotka i myszkę, tylko myszka nie ucieka

29. Mam chusteczkę haftowaną - tradycyjna zabawa weselna

Zabawa polega na tym że jej uczestnicy tworzą wielkie koło stojąc dookoła jakiejś przestrzeni. Państwo Młodzi znajdują się wewnątrz kółka i wybierają z niego jakąś osobę płci przeciwnej. Po dokonaniu wyboru kładą chustę przed nią, klękają i się z nią całują. Osoba wybrana zostawia miejsce wędrującemu i przejmuje jego zadanie.

Tekst piosenki

Mam chusteczkę haftowaną, co ma cztery rogi,
kogo kocham, kogo lubię, rzucę mu pod nogi.
Tej nie kocham, tej nie lubię, tej nie pocałuję,
a chusteczkę haftowaną tobie podaruję.

30. Tajemnicza paczka -

Prowadzący wręcza Młodej Parze tajemnicze pudełko i czyta wierszyk instruujący komu ma je przekazać trzymającą je w danej chwili osoba, np. "a teraz paczka wędruje do najszczuplejszej pani", "do pana z największym brzuchem", "dla pani z największym biustem" na koniec pudełko trafia do Młodych - może być w nim np. RedBull na noc poślubną. Rodzaj zadań/instrukcji należy oczywiście dostosować pod konkretnych gości. Jednych "pan z największym brzuchem" może śmieszyć, innych niekoniecznie.pokaż stronę: [1] [2] [3] [4] [5] [6]
Udostępnij:

Komentarze


~Zespół prestige - Chyba powoli mijają czasy zabaw podczas oczepin. Coraz częściej Para młoda życzy sobie bardzo krótkie oczepiny.
2018-12-09 10:19:13
~nieprawda - Nie chcą oczepin bo coraz częściej zabawy są nudne, zboczone albo niemodne. Jeśli zespół czy dj wykaże się odrobiną kreatywności to mogą stać się atrakcją wieczoru.

2018-12-10 08:44:14

Czytaj również

Reklama: