Zabawy na oczepiny Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Ślub na kredyt?
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Ślub i wesele w 2017 roku
  • Rozważna czy romantyczna? Trendy ślubne 2016
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Zabawy na oczepiny

Zabawy na oczepiny
Średnio 4.44 na 9 głosów

WÓZEKTej zabawy chyba nikomu nie trzeba opisywać, ale dla formalności niech będzie. Zabawa ma swoje miejsce najczęściej po oczepinach. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie i wszyscy chętni goście. Świadkowie dostają miseczki i siadają sobie pod sceną, Para młoda rozpoczyna taniec. Goście biorący udział w tej zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą, aby zatańczyć z Panem lub Panią Młodą należy uiścić opłatę u świadków. Zebrane pieniądze para młoda przeznacza na wózek dla swojego dziecka.
PODAJ DALEJZabawa często organizowana na początku wesela podobno pomaga szybciej poznać się wszystkim osobom znajdującym się na przyjęciu. Zabawę zaczyna Para Młoda przekazując sobie pocałunek, następnie pocałunek przekazywany jest dalej przez całą salę od jednego gościa do drugiego, aż wróci do Pary Młodej.


BALONYZabawa z balonikami przybiera różne formy i postacie, ograniczę się tutaj do opisu dwóch najczęściej spotykanych.


- Wybieranych jest kilka par którym wręcza się niezbędne instrumenty: balon, pompka do pompowania materacy. Zasada jest prosta, Panowie trzymają wężyki od pompek, na które natknięte są baloniki, pompki leżą na krzesełkach, Panie mają za zadanie jak najszybciej napompować balony przez siadanie na krześle (pompce) do momentu jego pęknięcia.


- W drugim przypadku wybierane są pojedyncze osoby które mają nadmuchać balona. Wygrywa podobnie jak w pierwszym przypadku osoba której balon pierwszy pęknie.SZNUREKZabawa wymagająca dużo odwagi :). Na jednym końcu sali stawia się butelkę alkoholu, na drugim końcu ustawiają się zawodnicy. Na znak orkiestry zawodnicy zaczynają układać na podłodze sznurek z ubrań które mają na sobie. Wygrywa osoba która pierwsza ułoży sznurek tak długi żeby sięgnął do postawionej po drugiej stronie butelki.


Nie ma co ukrywać, dobrze jest mieć wtedy na sobie dużo ciuchów.:)
WYCIECZKA DO ZOOZabawa bardzo podobna do zabawy w Karete. Zmianie ulegają nazwy osób ich usadzenie, oraz treść opowiadania.


W tej wersji opowiadanie dotyczy wycieczki do ZOO, a udział w niej bierze rodzinka: Tata, Mama, Kazio, Zosia, Pies Burek, Słoń.


Dla uatrakcyjnienia zabawy wybiera się dwie takie same grupy. Jedną wybiera Panna Młoda ze swojej rodziny, drugą Pan Młody ze swojej rodziny.


Następnie czytane jest opowiadanie a wyczytane osoby lub grupy osób mają za zadanie szybko obiec swoją rodzinkę i usiąść na swoim krześle.


Państwo Młodzi oceniają która rodzina wygrywa w konkurencji.
DRUGA TWARZTą zabawę często łączy się z innmi zabawami tak aby obie osoby w parze miały możliwość się wykazać. Tak więc wybieramy cztery pary, do zabawy należy przygotować dwie pary pończoch. Panowie siadają na krzesełkach, a Panie zakładają Panom pończochy na głowy. Para młoda występuje w roli jury i ma za zadanie wybrać najzabawniejszą twarz wesela. Zabawa polega na tym że Panie kolejno zdejmują panom pończoszki z twarzy ciągnąc za węzełek zawiązany na końcu każdej pończoszki. Jak zobaczyłem to pierwszy raz, to miałem poważne problemy żeby utrzymać kamere w rękach:)


REWELACJA !!!


KUSZENIE ADAMAZabawa dosyć stara i powoli zanikająca, ale wydaje mi się że warto o niej napisać kilka słów.


Do zabawy potzrebne jest kilka par i tyle samo jabłek, oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a Panowie mają za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Czym dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większBUCIKITa zabawa jeśli tak można ją nazwać ma swoje miejsce na samym początku oczepin. Goście zabierają buty Parze młodej podczas zdejmowania welonu i muchy. Zadaniem Pana Młodego jest wykupienie bucików małżonki i swoich alkocholem. Często do tej sytuacji można usłyszeć przygrywki orkiestry w stylu: "Panie Młody nie bądź Felek wykup młodej pantofelek, pantofelek jest malutki i kosztuje litra wódki."
JAJKOTa zabawa wymaga dużej zręczności i delikatności podczas jej trwania :).


W zabawie biorą z reguły udział dwie pary - Para Młoda i Świadkowie lub nowo wybrana Para Młoda.


Do zabawy potrzebne są dodatkowo dwa krzesełka i dwa jajka.


Na krzesełkach najpierw stają panowie, a panie mają za zadanie przełożyć jajko przesówając je w nogawkach z jednej nogawki do drugiej. Po wykonaniu tej operacji role się zamieniają, Panie stają na krzesłach, a panowie mają za zadanie przełożyć jajko od dołu pod sukienką i wyjąc je na wysokości dekoldu.


Planując taką zabawę warto mieć coś na przebranie :)


WAŁEKZabawa podobna trochę do wcześńiej opisanego LABADA. W zabawie bierą udział wszyscy chętni gocie, stając w kółku na przemian pan, pani, pan, pani... Zabawę rozpoczyna Para Młoda. Celem zabawy jest podawania sobie wałka od osoby do osby tak aby nie upadł na podłogę. Wałek trzymany jest w zależności od wersji: pod brodą, pod pachą, lub miedzy kolanami. Do przekazywania wałka nie wolno używać rąk. Osoba która zgubi wałek odpada z zabawy.Zabawy na oczepiny część 9 »
pokaż stronę: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]
Udostępnij:

Reklama: