Zakup pierścionka zaręczynowego krok po kroku Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zakup pierścionka zaręczynowego krok po kroku

Zakup pierścionka zaręczynowego krok po kroku
Średnio 4.67 na 3 głosów

Poszukując odpowiedniego pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki, należy wziąć pod uwagę kilka niezbędnych kwestii, takich jak: jego kolor, model, a także rozmiar. Może to nastręczać nie lada problemów, jednak warto postarać się znaleźć ten idealny fason, by uszczęśliwić swą przyszłą żonę. Dla wielu kobiet moment oświadczyn to jedna z najważniejszych chwil w życiu. Z tego powodu należy więc zrobić wszystko, by narzeczonej ten moment jeszcze bardziej umilić.

Wybór odpowiedniego odcienia złota

Przystępując do kupna pierścionka zaręczynowego dla swojej narzeczonej, w pierwszej kolejności należałoby zadać sobie pytanie, jaki kolor złota preferuje wybranka. Jeżeli na co dzień wybiera wyłącznie srebrną biżuterię, dobrze byłoby, aby wybrany pierścionek był w odcieniu białego złota. Jeżeli zaś narzeczona preferuje ozdoby w kolorze klasycznego złota, warto pokusić się o wybór modeli w odcieniu żółtego złota. Jest to stosunkowo ważny aspekt podczas poszukiwań odpowiedniego pierścionka zaręczynowego, ponieważ kupując model w kolorze nieodpowiednim dla obdarowywanej kobiety, nie będzie on pasował do reszty noszonej przez nią biżuterii. Jeśli wybranka nie ma zaś sprecyzowanych oczekiwań wobec odcienia biżuterii, dobrze postawić na pierścionek wykonany z dwukolorowego złota.

Dostosowanie modelu pierścionka zaręczynowego do stylu danej kobiety

Kolejnym, niezwykle istotnym aspektem podczas zakupu wymarzonego pierścionka zaręczynowego jest, naturalnie, jego odpowiedni fason. Kobiety, które preferują delikatną i elegancką biżuterię z pewnością powinny zostać obdarowane pierścionkiem, który będzie wpisywał się w ich gust. Klasyczne pierścionki zaręczynowe składają się bowiem z centralnie umiejscowionego brylantu, znajdującego się w specjalnej oprawie szatonowej. Jeżeli natomiast narzeczona gustuje w oryginalnej i bardziej odważnej biżuterii oraz ma nieszablonowe podejście do kwestii ubioru, warto zdecydować się na pierścionek, który również spełni jej oczekiwania. W tym celu można zakupić fason z jednym kamieniem oraz fantazyjną szyną lub też sięgnąć po pierścionek wielokamieniowy. Idealnie sprawdzą się też modele złożone z kilku kamieni szlachetnych w otoczeniu brylantów.

Dobór kamieni szlachetnych

Kolejnym etapem w wyborze odpowiedniego pierścionka zaręczynowego jest dobór właściwego kamienia szlachetnego. Warto pod tym względem kierować się typem urody swojej wybranki, jak i stylem, jaki preferuje na co dzień. Najczęściej wybieranymi kamieniami szlachetnymi są bowiem: szafir, rubin, ametyst czy też topaz. W przypadku wątpliwości, dotyczących doboru idealnego kamienia, warto skonsultować swój wybór z pracownikiem salonu jubilerskiego.

Rozmiar

Ostatnim aspektem, na który bezwzględnie należy zwrócić uwagę, jest także rozmiar pierścionka. W tym celu należałoby zmierzyć średnicę dowolnego pierścionka należącego do narzeczonej. Jeśli istnieje taka możliwość, dobrze byłoby zanieść go do salonu jubilerskiego, by służył jako przykładowy model.

Szeroki wybór pierścionków zaręczynowych znajdziesz na Karkosik.pl

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane