Wybuduję dom - tekst piosenki
Wybuduję dom drewniany
Z sosnowego drzewa
Gdzie żywicą pachną ściany
Świerszcz za belką śpiewa
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Wybuduję dom słoneczny
Na polanie jasnej
Będę wracał już bezpieczny
Do tych kątów własnych
Człowiek powinien dom wybudować
Drzewo zasadzić, syna wychować
Człowiek powinien do domu wrócić
Kiedy mu ciężko, kiedy się smuci
Choćby wyjechał na długie lata
Czeka na niego rodzinna chata
Gdy się utrudzi, kiedy się znuży
Będzie tam wracał z każdej podróży
Z każdej podróży.....hej !
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Wybuduję dom radości
Pod błękitnym niebem
Będę witał miłych gości
I solą, i chlebem
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Wybuduję dom prawdziwy
Cichy i spokojny.
Może będę w nim szczęśliwy
Może będę wolny.
Człowiek powinien dom wybudować
Drzewo zasadzić, syna wychować
Człowiek powinien do domu wrócić
Kiedy mu ciężko, kiedy się smuci
Choćby wyjechał na długie lata
Czeka na niego rodzinna chata
Gdy się utrudzi, kiedy się znuży
Będzie tam wracał z każdej podróży
Z każdej podróży.....hej !