Do Płocka - tekst piosenki
Raz w niedziele po obiedzie , mąż do żony że jedzie ,
interesy załatwiać do Płocka .
A żoneczka wkurzona , jak nie wróci to skona ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
A żoneczka wkurzona , jak nie wróci to skona ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
II.
Mąż po Płocku grasuje ładne panny całuje ,
z dziewczynkami się świetnie zabawia . A żoneczka wkurzona , jak nie wróci to skona ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
A żoneczka wkurzona , jak nie wróci to skona ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
III.
A Żoneczka w ubranku śpi spokojnie w mieszkaniu ,
wtem się sąsiad do okna zakrada .
Choć nie skradaj się draniu , sama jestem w mieszkaniu ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Choć nie skradaj sie draniu , sama jestem w mieszkaniu ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
IV.
Była już ciemna nocka , no i mąż wraca z Płocka ,
i zastaje w swym łóżku sąsiada .
Wziął scyzoryk rozłożył , i z powrotem go złożył ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Wziął scyzoryk rozłożył , i z powrotem go złożył ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
V.
Była już ciemna nocka , no i mąż wraca z Płocka ,
i zastaje w swym łóżku sąsiada .
Wziął scyzoryk rozłożył , i z powrotem go złożył ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Wziął scyzoryk rozłożył , i z powrotem go złożył ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
VI.
Śpij żoneczko kochana , śpij z sąsiadem do rana ,
bo ja muszę wracać do Płocka .
Tam dziewczyny czekają i wódeczkę stawiają ,
i powiada jak świetnie się składa .
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Tam dziewczyny czekają i wódeczkę stawiają ,
i powiada jak świetnie się składa .