Czerwone i bure - tekst piosenki
Hej tam za gorecką, hej tam za doliną
ożenił się gruby z chudzieńką dziewczyną.
Zamieszkali razem w wielgachnej stodole,
lecz on spał na górze a ona na dole.
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Czerwone i bure i bure choć ze mną na górę na górę
jeśli nam się uda porobimy cuda.
Czerwone i bure i bure choć ze mną na górę na górę
jeśli nam się uda będą cuda, hej!
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Minął miesiąc jeden, drugi zaraz minie
nudzi się grubemu, nudzi się chudzinie.
Czerwone słoneczko zachodzi za gorę
z nudów obydwoje maja myśli bure.
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Czerwone i bure.....
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Prędko płynie życie, już po trzech miesiącach
chudzina grubego przestała odtrącać.
Czerwona na licach mając myśli bure
biegała po schodach co miesiąc na górę.
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Czerwone i bure.....
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Biegała po schodkach do grubego chuda
lecz nie minął roczek zrobiła się gruba.
Z tej piosenki morał moje miłe Panie
figury Wam nie da po schodach bieganie.
Skopiowano z https://weselicho.net/spiewnik-weselny
Czerwone i bure.....
Czerwone i bure - teledysk