Jak pogratulować zaręczyn? Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak pogratulować zaręczyn?

Jak pogratulować zaręczyn?

Chcesz pogratulować komuś z okazji zaręczyn? Dowiedz się, jak to zrobić! Romantyczne oświadczyny to prawdziwy powód do radości i warto przeżywać je razem z rodziną i przyjaciółmi. Gdy pierścionek zaręczynowy jest już na palcu, najwyższa pora na świętowanie. Przedstawiamy najciekawsze sposoby na przekazanie gratulacji.

Spotkanie w gronie najbliższych

To najbardziej klasyczny sposób. Zaplanuj spotkanie w gronie najbliższej rodziny lub przyjaciół. Zaproście świeżo upieczonych narzeczonych i powiedzcie im, by przygotowali się na kilka godzin świetnej zabawy! Imprezę można urządzić w mniej lub bardziej kameralnym stylu. Wśród ciekawych pomysłów na świętowanie znajduje się:

 • zamówienie tortu dla przyszłych małżonków,
 • wspólne oglądanie zdjęć i wspomnienia z historii ich związku,
 • wybranie się na tańce i odrobina szaleństwa na parkiecie.

Na takich spotkaniach kobiety chętnie pokazują bliskim pierścionki zaręczynowe. Mężczyźni opowiadają o swoich przeżyciach. Podpowiadają również kolegom, jak się oświadczyć. Gdzie i kiedy? Trzeba wszystko dokładnie zaplanować, znaleźć dobry salon jubilerski i odpowiednią biżuterię. Takie przygotowania zawsze obfitują w niezapomniane wspomnienia i ciekawe historie. Warto ich wysłuchać.

Jako bliska osoba dla przyszłych małżonków, pochwal wygląd pierścionka i zwróć uwagę na szczegóły. Twój przyjaciel wybrał model z białego złota? A może klasyczny, złoty, w żółtej barwie? Okaż zainteresowanie i ciesz się razem z zakochanymi!

Czego życzyć narzeczonym?

Nie jesteś pewien, jakie życzenia złożyć z okazji oświadczyn? Możesz to zrobić na dwa sposoby:

 • uniwersalnie i grzecznościowo,
 • z nawiązaniem do określonej pary.

Pierwszą opcję polecamy dla dalszych znajomych i rodziny, której nie zna się zbyt dobrze. Jeśli właśnie zaręczyła się Twoja daleka kuzynka lub dawno niewidziana koleżanka, posługuj się standardowymi zwrotami. Pogratuluj jej, życz dużo szczęścia i pomyślności. Jeżeli chodzi o bliskich przyjaciół, możesz pozwolić sobie na więcej. Wspomnij o:

 • zrealizowaniu określonych planów na przyszłość (np.: „Żebyście wybrali się w ten rejs po Karaibach, o którym od dawna marzycie!”),
 • idealnym dopasowaniu pary (np.: „Oboje uwielbiacie sushi i sporty zimowe, ten związek po prostu musiał się udać!”),
 • cechach określonych osób (np.: „Żeby Twój przyszły mąż zawsze Ci tak dobrze gotował!”).

Sam najlepiej wiesz, na co i kiedy możesz sobie pozwolić. Poczucie humoru i osobiste nawiązania zarezerwowane są dla osób, z którymi jesteś najbliżej.

Prezenty zaręczynowe

Przyszła panna młoda ma już na ręku pierścionek z diamentem – najważniejszy prezent związany z oświadczynami. Co z upominkami zaręczynowymi od bliskich? Czy warto i czy wypada je robić? W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się symboliczne i kreatywne podarunki. Z pomocą ponownie przyjdzie jubiler. Jedną z wielu opcji jest wręczenie narzeczonym dwóch, identycznych zawieszek z serduszkiem.

Ciekawym pomysłem jest także zorganizowanie kapsuły czasu. Zrobisz to w następujący sposób:

 • przygotuj eleganckie pudełko,
 • ozdób je datą zaręczyn i zdjęciem zakochanych,
 • poproś przyjaciół, by włożyli do środka przedmioty kojarzące się z danym wydarzeniem,
 • zamknij pudełko i zabezpiecz je przed ponownym otwarciem.

Możecie też nagrać filmik i przygotować wspólną sesję zdjęciową. Umieszczone w kapsule przedmioty warto obejrzeć ponownie z okazji piątej lub dziesiątej rocznicy ślubu. Po tym czasie można regularnie aktualizować jej zawartość i zbierać nowe wspomnienia.

Do udanych prezentów bez wątpienia zaliczają się również ręcznie wykonane kartki okolicznościowe i pomysłowe grafiki. Nie liczy się cena, lecz wartość sentymentalna. Najważniejsze jest pokazanie przyszłym małżonkom, że mają wokół siebie osoby, które im kibicują i jakim zależy na ich szczęściu.

Specjaliści od zaręczyn

Szukasz wsparcia ekspertów? Polecamy zapoznanie się z ofertą ACLARI Diamonds. Ten jubiler chętnie podzieli się swoimi doświadczeniami i doradzi zarówno przy zakupie pierścionka, jak i wyborze symbolicznych prezentów dla bliskich osób. W końcu wieloletnia praca w branży ślubnej pozwala na najlepsze zrozumienie potrzeb narzeczonych!

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.00 na 5 głosów

Czytaj również

Poczta balonowa - zrób niespodziankę bliskiej osobie!
Poczta balonowa - zrób niespodziankę bliskiej osobie!
Jaka powinna być idealna sala na wesele?
Jaka powinna być idealna sala na wesele?
10 atrakcji na wieczór panieński
10 atrakcji na wieczór panieński
Reklama: