Bukiet ślubny - jak wybrać idealny? Wesele i Ślub z weselicho.net

Bukiet ślubny - jak wybrać idealny?

Bukiet ślubny - jak wybrać idealny?

Podczas ceremonii ślubnej największa uwaga skupia się na Pannie Młodej i jej wyglądzie. Goście zwracają uwagę na sukienkę, fryzurę oraz oczywiście bukiet ślubny, który powinien stanowić dopełnienie całej stylizacji.

Kwiaty na ślub trzymane w ręku stały się jednak popularne stosunkowo niedawno, bo w XX wieku. Wcześniej kobiety nosiły bowiem wywodzące się z tradycji antycznych wianki. Dzisiaj wybór wiązanek ślubnych jest bardzo szeroki. Zwyczajowo bukiet powinien wybrać Pan Młody, ale niejednokrotnie jest to dla niego zbyt duże wyzwanie i zostawia tę decyzję swojej przyszłej żonie.O czym pamiętać podczas wyboru odpowiedniego bukietu ślubnego?

Kiedy zamawiać bukiet ślubny?

Kwiaty na wesele i ślub należy zamawiać przede wszystkim wcześniej, ale najpierw powinna zostać jednak zakupiona suknia ślubna. To ona stanowi podstawę do wyboru dodatków, także wiązanki. Warto więc do kwiaciarni lub salonu florystycznego zabrać jej fotografię lub chociaż kawałek materiału. Doświadczony florysta posłuży radą i podpowie co będzie pasować do tej kreacji. Dodatkowo należy wciąż pod uwagę sylwetkę, karnację i kolor włosów Panny Młodej. Nie bez znaczenia jest również oczywiście charakter uroczystości oraz indywidualne upodabnia.

Jeśli suknia ślubna jest już sama w sobie bogato zdobiona, bukiet powinien być skromniejszy i odwrotnie - przy skromnej sukience można pozwolić sobie na kwiaty bardziej ekstrawaganckie, ułożone w ciekawy wzór. Warto pamiętać, że nie wszystkie kwiaty dostępne są przez cały rok. Może się więc okazać, iż ulubione tulipany Panny Młodej są niedostępne we wrześniu. Dobrze jest to wcześniej sprawdzić.

Jaki rodzaj bukietu ślubnego wybrać?

Bukiety układa się najczęściej na kilka podstawowych sposobów. Największą popularnością cieszy się tzw. kaskada, kompozycja stworzona z kwiatów różnego rodzaju. Góra jest ściśnięta, a reszta luźno układa się ku dołowi. Klasyczna wiązanka w kształcie kuli to biedermeier, a zawieszona na ozdobnej wstążce kula to pomander. Ostatnio modne są także polne kwiaty (natural) oraz bukiety w kształcie wachlarzy.

Do bukiety należy dopasować jeszcze butonierkę dla Pana Młodego oraz dla świadków.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.67 na 3 głosów

Czytaj również

Jak wybrać motyw weselny?
Jak wybrać motyw weselny?
Auto zabytkowe dla nowożeńców
Auto zabytkowe dla nowożeńców
Wesele w ogrodzie
Wesele w ogrodzie
Reklama: