Auto zabytkowe dla nowożeńców Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych

Auto zabytkowe dla nowożeńców

Auto zabytkowe dla nowożeńców
Średnio 4.50 na 2 głosów

Dzień ślubu jest dla Pary Młodej wyjątkowym wydarzeniem, co sprawia, że wszyscy nowożeńcy chcą jechać do ślubu pojazdem innym niż zawsze. Może to być dorożka, jak i samochód zabytkowy. Auto klasyczne jest chętnie wybierane zwłaszcza w okresie zimowym,kiedy trudno jest wyobrazić sobie młodych małżonków marznących w otwartej dorożce.

Gdzie wynająć auto zabytkowe do ślubu?

Auto zabytkowe do ślubu najlepiej jest wynająć bezpośrednio od kolekcjonera. W firmach oferujących wynajem samochodów do ślubu nierzadko zamiast oryginalnych aut zabytkowych oferowane są auta stylizowane na inne modele, niebędące jednak zabytkami. Jeżeli przyszłym małżonkom to nie przeszkadza, mogą bez przeszkód skorzystać z oferty. Jeśli jednak chcą jechać do ślubu prawdziwym autem zabytkowym, powinni szukać możliwości wypożyczenia bezpośrednio od kolekcjonera.

Wielu z nich posiada specjalne ubezpieczenia, takie jak https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance, dzięki czemu wszelkie uszkodzenia powstałe w czasie ślubu i wesela są naprawiane na koszt towarzystwa ubezpieczeniowego. Pozwala to kolekcjonerowi bezpiecznie wypożyczać pojazd, a nowożeńcom – czuć się w samochodzie swobodnie i cieszyć się ślubem oraz późniejszym przyjęciem weselnym.

Koszt wynajęcia samochodu zabytkowego do ślubu to wydatek rzędu od 1000 do nawet kilku tysięcy złotych za dwa dni. Cena nie odstrasza chętnych, a w celu wynajęcia najpopularniejszych modeli powinno się zgłaszać do kolekcjonerów z dużym wyprzedzeniem. Dotyczy to głównie chęci wynajęcia auta klasycznego w wysokim sezonie ślubnym, gdzie rezerwacji sali weselnych i terminów w kościele dokonuje się nawet na dwa lata przed planowaną datą ślubu.

Auta z okresu PRL-u

Sporym zainteresowaniem par planujących ślub cieszą się nie tylko najstarsze samochody zabytkowe, ale też oldtimery pochodzące z czasów PRL-u. Polonezy, duże fiaty i inne modele można wynająć taniej niż na przykład auta pochodzące z okresu przedwojennego. Niemniej, przejazd do ślubu dużym fiatem jest dla prawdziwego fana motoryzacji jest prawdziwym wydarzeniem. Często na taki krok decydują się sami kolekcjonerzy, którzy wypożyczają swoje pojazdy innym oraz biorą udział w różnego rodzaju zlotach i wystawach.

Co ciekawe, wielu z nich korzysta ze swoich ulubionych samochodów z kolekcji na co dzień, rezygnując tym samym z wygodnych, nowoczesnych aut z klimatyzacją i automatyczną skrzynią biegów. Pomimo to eksploatowane samochody z PRL-u są w doskonałym stanie technicznym, a ich wygląd jest nienaganny.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: