Skok spadochronowy w tandemie - niesamowity prezent ślubny! Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Skok spadochronowy w tandemie - niesamowity prezent ślubny!

Skok spadochronowy w tandemie - niesamowity prezent ślubny!
Średnio 4.67 na 3 głosów

W prezencie ślubnym zwykle dajemy obecnie pieniądze. O kopertę proszą nawet sami przyszli nowożeńcy w zaproszeniach ślubnych. Jednak wtedy, gdy dają oni swoim gościom wolną rękę, w takim przypadku mamy szerokie pole do popisu. Ciekawą propozycją na niezapomniany prezent ślubny może być skok spadochronowy w tandemie. Dzięki niemu każdy może spełnić swoje marzenia!

Ślubne upominki wcale nie muszą być nudne. Pościel czy ręczniki, kuchenka mikrofalowa czy czajnik elektryczny, zastawa stołowa – nie każdy z nas chciałby dostać takie właśnie prezenty. Dlatego też coraz częściej spotykamy się z prośbą o pieniądze, aby w ten sposób samodzielnie wybrać to, co jest najbardziej potrzebne i najbardziej się podoba.

Gdy jednak poszukujemy prezentu nie w formie koperty, ale też z drugiej strony takiego, który naprawdę będzie niesamowity, doskonałym pomysłem może być skok w tandemie, który pozwoli nowożeńcom na doznanie niesamowitego uczucia w przestworzach, które dotychczas było zarezerwowane tylko i wyłącznie dla profesjonalnych skoczków.

Czym są skoki tandemowe?

Skokami tandemowymi nazywamy takie skoki spadochronowe, które polegają na skoku wraz z instruktorem czy też innym specjalistą z odpowiednim przeszkoleniem w dziedzinie spadochroniarstwa. Uczestników skoku nazywa się wtedy pilotem oraz pasażerem – może zostać nim każdy. Pasażer z pilotem połączeni są uprzężą tandemową, która zapewnia pełne bezpieczeństwo. Stosuje się też specjalne automaty oraz spadochrony – główny i zapasowy.

W skoku tandemowym może wziąć udział niemalże każda osoba. Nie trzeba brać udziału w standardowym kursie spadochronowym czy specjalistycznych badaniach lekarskich. Są jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim waga skoczka – pasażera nie powinna być wyższa od 110 kilogramów, a także nie powinien mieć on jednego z następujących schorzeń: ostra niewydolność układu krążeniowego lub oddechowego, epilepsja, wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa.

Jak skacze się w tandemie?

Przy rezerwacji skoku tandemowego, co możemy zrobić całkowicie przez internet, możemy wybrać dwa rodzaje skoków, a mianowicie z 3000 lub z 4000 metrów. Wysokość skoku ma wpływ na czas swobodnego spadania – spadania bez otwartej czaszy, dlatego na własnej skórze można doznać wtedy niesamowitego uczucia spadania w przestworzach. Przy 3000 metrach czas ten to 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – 60 sekund.

Nie trzeba obawiać się o bezpieczeństwo zarówno w trakcie lotu, jak i przy lądowaniu. Nad wszystkim będzie czuwać wtedy pilot tandemu. W związku z tym przy takim skoku nie ma ryzyka kontuzji.

Ile zapłacimy za voucher na skok tandemowy?

Wtedy, gdy chcemy kupić skok tandemowy w prezencie, najlepiej zdecydować się na tak zwany voucher upominkowy. Wtedy osoby, które otrzymają skok w prezencie, mogą samodzielnie wybrać dla siebie najbardziej dogodny termin. Vouchery zachowują ważność najczęściej przez rok. Za skok z 3000 metrów zapłacimy około 500 złotych dla jednej osoby, natomiast z 4000 metrów – 700 złotych. Warto też pomyśleć o wykupieniu usługi rejestracji skoku – to około 250 złotych dodatkowo.

Na niesamowite skoki spadochronowe zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: