Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Obyczaje Weselne i Ślubne

Prezent na ślub - wyjątkowe pomysły

Hej wesele! Ślub to dla wielu osób najpiękniejszy dzień w życiu, pełen silnych emocji, a nawet łez szczęścia. Państwo Młodzi wkładają ogromny wysiłek w przygotowania, by zagwarantować swoim gościom doskonałą zabawę do białego rana. Warto zatem podarować im na tę okazję niezapomniany prezent ślubny. Wybór idealnego upominku może być prostszy niż się wydaje. Chcesz zrobić wyjątkową niespodziankę nowożeńcom? Pomożemy Ci wybrać jedyny w swoim rodzaju oryginalny prezent na ślub!

Jak wygląda tradycje weselne na Śląsku - opowiada śląski fotograf ślubny Dawid Zieliński

Śląsk to region w którym jest masa lokalnych, specyficznych tradycji. Przejawiają się one w życiu codziennym, więc przenikają też do tradycji weselnych. Przedstawię Wam dziś najbardziej charakterystyczne śląskie tradycyjne, z którymi miałem okazję się spotkać.

Praktyczne prezenty na ślub - co kupić dla nowożeńców?

Rozważasz zakup prezentu dla młodej pary i zupełnie nie wiesz, co wybrać? Dobrze trafiłeś! Przeczytaj ten mały poradnik prezentowy, a dowiesz się, jakie praktyczne, a zarazem eleganckie upominki warto podarować. Pamiętaj, by była to rzecz użyteczna, która z pewnością przyda się nowożeńcom na nowej, wspólnej drodze życia. Porcelanowa zastawa stołowa to nie jedyna możliwość. Zobacz inne ciekawe pomysły.

Bluzy i koszulki dla par, czyli zabawny prezent dla nowożeńców

Zbliża się wesele Twoich znajomych, a Ty nadal nie wiesz co podarować nowożeńcom? Ciekawym pomysłem na prezent dla pary młodej może być zaprojektowanie koszulek ze specjalnymi napisami lub nadrukami. Jest to również idealny pomysł na podarowanie czegoś od serca dla swojej drugiej połówki. Dzięki temu w łatwy sposób jesteś w stanie wyrazić swoje uczucia i zaskoczyć swoich bliskich kreatywnością.

Oryginalny pomysł na ślub. Co kupić, aby miło zaskoczyć Młodą Parę?

Wybór trafionego i oryginalnego prezentu na ślub stanowi często nie lada wyzwanie. W sieci znaleźć można wiele pomysłów na ciekawe prezenty, jednak niewiele z nich spełnia nasze oczekiwania. Na czym polega sekret sprawienia naprawdę udanego prezentu ślubnego? Naszym zdaniem najlepiej postawić na jego oryginalność i personalizację. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak dopasować prezent do zainteresowań i hobby Młodej Pary.

Podziękowania dla rodziców – jakie wybrać na ślub i wesele?

Przygotowania ślubne to ogromne przeżycie, nie tylko dla pary młodej. Często w cały ten logistyczny pomysł zaangażowana jest rodzina, a w szczególności rodzice, dla których są to chwile ogromnych wzruszeń i emocji. Świadomi kończącego się etapu życia swoich dzieci, które do tej pory trwały przy ich boku, wyzwala w nich chęć podjęcia kroków, aby moment ceremonii ślubnej, oraz przyjęcia weselnego były niezapomniane. Wiedząc o tym, przyszli małżonkowie chcąc im podziękować, nie tylko za jednorazową pomoc przy zaślubinach, ale i cały trud, włożony w dotychczasową, wspólną drogę, decydują się na wyróżnienie ich podziękowaniami w trakcie biesiady z gośćmi.

Prezenty na podziękowania dla rodziców - wyjątkowe upominki z personalizacją

W dniu wesela stykają się ze sobą wszystkie światy pary młodej. Podczas jednej uroczystości, wokół nowożeńców gromadzą się najważniejsze osoby w ich życiu, co jest dla młodych niesamowitym przeżyciem. Pośród zaproszonych gości, są jednak osoby, o które para młoda musi zatroszczyć się szczególnie - rodzice. Tradycyjnym i bardzo wzruszającym momentem stały się podziękowania ślubne dla rodziców.

Podziękowania dla gości weselnych.

Podziękowania dla gości weselnych. Mniej i bardziej oczywiste pomysły na wyrażenie wdzięczności.

Zabawki zamiast kwiatów na ślub

Od około dekady obserwuje się w Polsce zmiany w trendach ślubnych. Jedną z nich jest prośba przyszłych małżonków o rezygnację z wręczania im kwiatów. Goście coraz częściej przychodzą na wesele z innymi podarunkami, między innymi z zabawkami.

Zaproszenia - obowiązująca etykieta

Zapraszanie gości na wesele to jedna z przyjemniejszych rzeczy jakie muszą zrobić narzeczeni przed ślubem. Obowiązuje tu jednak odpowiednia etykieta, której należy przestrzegać, by każdy z gości poczuł się naprawdę zaproszony i chętnie widziany w tym wielkim dla nowożeńców dniu. Co zatem zrobić, by nie zrazić do siebie gości, a wręcz przeciwnie – zachęcić ich do przybycia na uroczystość weselną? Podpowiadamy.

Koperta na ślubie - ile do niej włożyć

Każdy, kto dostał zaproszenie na ślub prędzej, czy później staje przed problemem: ile włożyć do koperty. Jeśli decydujemy się wręczyć młodej parze pieniądze lub też jest to efekt ich wyboru i prośby zawartej w zaproszeniu, pojawia się dylemat jaka kwota będzie odpowiednia.

Prezent ślubny - co podarować wraz z kopertą?

Coraz więcej narzeczonych w zaproszeniach ślubnych prosi swoich gości o wręczenie upominku w formie gotówki. To wygodne rozwiązanie zarówno dla każdej ze stron - obdarowani mogą rozdysponować pieniądze według swoich potrzeb, z kolei goście nie mają wtedy problemu z wyborem podarunku. Jednak często wielu z nas chce do koperty podarować coś jeszcze - niedrogi drobiazg, który będzie uroczą pamiątką. Na co warto się wtedy zdecydować?

Ciekawe zwyczaje ślubne na świecie

Obrączki z cennych stopów metali, jasna suknia panny młodej, orszak weselny i przyjęcie do białego rana. Wszyscy to znamy te mocno wpojone w naszą kulturę elementy związane z zaślubinami. Zwyczaje znane już z czasów naszych ojców i matek, dziadków i pradziadków, są powszechnie akceptowane i w mniejszym lub większym stopniu powielane. Ślub jest wydarzeniem powtarzającym się w życiu prawie każdego człowieka, jednak jego forma, w zależności od szerokości geograficznej i wyznania może się różnić. Dzięki łatwiejszemu obiegowi informacji, odległe zakątki świata przestały być zupełnie obce, a fascynacja tym co nowe i egzotyczne sprawiła, że coraz więcej inspiracji czerpiemy z odległych kultur. Poświęćmy zatem chwilę, aby przyjrzeć się kilku ciekawym zwyczajom ślubnym ze świata.

Tradycja noszenia ślubnych obrączek

Obrączki są niesamowitym rodzajem biżuterii, ponieważ towarzyszą małżonkom przez długie lata. Zwyczaj noszenia obrączek towarzyszy nam od wielu wieków. Został zapoczątkowany w starożytnym Rzymie. Mężczyzna obwiązywał swoją wybrankę sznurkiem lub pasem, co miało symbolizować trwałość i nierozerwalność związku.

Zmiana nazwiska po ślubie

Zadanie specjalne dla młodych żon. Panów z reguły ono nie obowiązuje, chyba że podejmą decyzję o zmianie nazwiska, bo to również jest możliwe.

Obyczaje i przesady weselne

Przesądy czy dmuchanie na zimno. Lepiej nie ryzykować.

Błogosławieństwo Pary Młodej

Pobłogosławienie młodej pary przez rodziców jest wstępnym etapem uroczystości ślubnej.

Obowiązkowe punkty programu

By cała uroczystość odbyła się pomyślnie ważne jest by przebiegała wedle ustalonego wcześniej programu. Warto się z nim zapoznać.

Oczepiny

Oczepiny to dawny obrzęd weselny, nadal jednak obowiązkowy na weselu.

Sakrament małżeństwa

Czym jest Sakrament Małżeństwa?

Przesądy dla nowożeńców

Ze ślubem związanych jest wiele przesądów, czy warto ich przestrzegać?
Reklama:

Najczęściej czytane