Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Włosy pod profesjonalną opieką
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Obyczaje Weselne i Ślubne

Prezenty na podziękowania dla rodziców - wyjątkowe upominki z personalizacją

W dniu wesela stykają się ze sobą wszystkie światy pary młodej. Podczas jednej uroczystości, wokół nowożeńców gromadzą się najważniejsze osoby w ich życiu, co jest dla młodych niesamowitym przeżyciem. Pośród zaproszonych gości, są jednak osoby, o które para młoda musi zatroszczyć się szczególnie - rodzice. Tradycyjnym i bardzo wzruszającym momentem stały się podziękowania ślubne dla rodziców.

Podziękowania dla gości weselnych.

Podziękowania dla gości weselnych. Mniej i bardziej oczywiste pomysły na wyrażenie wdzięczności.

Zabawki zamiast kwiatów na ślub

Od około dekady obserwuje się w Polsce zmiany w trendach ślubnych. Jedną z nich jest prośba przyszłych małżonków o rezygnację z wręczania im kwiatów. Goście coraz częściej przychodzą na wesele z innymi podarunkami, między innymi z zabawkami.

Zaproszenia - obowiązująca etykieta

Zapraszanie gości na wesele to jedna z przyjemniejszych rzeczy jakie muszą zrobić narzeczeni przed ślubem. Obowiązuje tu jednak odpowiednia etykieta, której należy przestrzegać, by każdy z gości poczuł się naprawdę zaproszony i chętnie widziany w tym wielkim dla nowożeńców dniu. Co zatem zrobić, by nie zrazić do siebie gości, a wręcz przeciwnie – zachęcić ich do przybycia na uroczystość weselną? Podpowiadamy.

Koperta na ślubie - ile do niej włożyć

Każdy, kto dostał zaproszenie na ślub prędzej, czy później staje przed problemem: ile włożyć do koperty. Jeśli decydujemy się wręczyć młodej parze pieniądze lub też jest to efekt ich wyboru i prośby zawartej w zaproszeniu, pojawia się dylemat jaka kwota będzie odpowiednia.

Prezent ślubny - co podarować wraz z kopertą?

Coraz więcej narzeczonych w zaproszeniach ślubnych prosi swoich gości o wręczenie upominku w formie gotówki. To wygodne rozwiązanie zarówno dla każdej ze stron - obdarowani mogą rozdysponować pieniądze według swoich potrzeb, z kolei goście nie mają wtedy problemu z wyborem podarunku. Jednak często wielu z nas chce do koperty podarować coś jeszcze - niedrogi drobiazg, który będzie uroczą pamiątką. Na co warto się wtedy zdecydować?

Ciekawe zwyczaje ślubne na świecie

Obrączki z cennych stopów metali, jasna suknia panny młodej, orszak weselny i przyjęcie do białego rana. Wszyscy to znamy te mocno wpojone w naszą kulturę elementy związane z zaślubinami. Zwyczaje znane już z czasów naszych ojców i matek, dziadków i pradziadków, są powszechnie akceptowane i w mniejszym lub większym stopniu powielane. Ślub jest wydarzeniem powtarzającym się w życiu prawie każdego człowieka, jednak jego forma, w zależności od szerokości geograficznej i wyznania może się różnić. Dzięki łatwiejszemu obiegowi informacji, odległe zakątki świata przestały być zupełnie obce, a fascynacja tym co nowe i egzotyczne sprawiła, że coraz więcej inspiracji czerpiemy z odległych kultur. Poświęćmy zatem chwilę, aby przyjrzeć się kilku ciekawym zwyczajom ślubnym ze świata.

Tradycja noszenia ślubnych obrączek

Obrączki są niesamowitym rodzajem biżuterii, ponieważ towarzyszą małżonkom przez długie lata. Zwyczaj noszenia obrączek towarzyszy nam od wielu wieków. Został zapoczątkowany w starożytnym Rzymie. Mężczyzna obwiązywał swoją wybrankę sznurkiem lub pasem, co miało symbolizować trwałość i nierozerwalność związku.

Zmiana nazwiska po ślubie

Zadanie specjalne dla młodych żon. Panów z reguły ono nie obowiązuje, chyba że podejmą decyzję o zmianie nazwiska, bo to również jest możliwe.

Obyczaje i przesady weselne

Przesądy czy dmuchanie na zimno. Lepiej nie ryzykować.

Błogosławieństwo Pary Młodej

Pobłogosławienie młodej pary przez rodziców jest wstępnym etapem uroczystości ślubnej.

Obowiązkowe punkty programu

By cała uroczystość odbyła się pomyślnie ważne jest by przebiegała wedle ustalonego wcześniej programu. Warto się z nim zapoznać.

Oczepiny

Oczepiny to dawny obrzęd weselny, nadal jednak obowiązkowy na weselu.

Sakrament małżeństwa

Czym jest Sakrament Małżeństwa?

Przesądy dla nowożeńców

Ze ślubem związanych jest wiele przesądów, czy warto ich przestrzegać?
Reklama: