Zespół na wesele - trudny wybór ? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zespół na wesele - trudny wybór ?

Zespół na wesele - trudny wybór ?
Średnio 4.23 na 48 głosów

Jedną z najważniejszych spraw do załatwienia przed weselem, jest wybór zespołu, jaki ma uprzyjemnić nam i gościom całe przyjęcie.

W dzisiejszych czasach wybór jest dość duży i rodzaj takich zespołów także.

Są zespoły, które grają na żywo, z pełnym instrumentarium, inni korzystają z profesjonalnych podkładów, jeszcze inni tylko udają że grają, bo w ogóle nie potrafią grać, a robią to dla pieniędzy.

Ceny również są bardzo się różnią. Zależy to od wielu czynników jakich jak:

- ile osób gra w zespole muzycznym,

- czy wszyscy grają na żywo, czy z podkładem muzycznym,

- że pomimo ceny wiemy, że będziemy mieć profesjonalnie wykonaną usługę

Prawda jest przykra dla naszej kieszeni, ale za 800zł profesjonalnych muzyków niestety raczej nie wynajmiecie.

Drugą istotną sprawą jest repertuar zespołu.

Niektórzy przyszli małżonkowie próbują wyznaczyć listę przebojów jakie ma zagrać zespół. Jest to dobre jeśli zrobimy to z umiarem. Zespół z doświadczeniem wie, że trzeba zagrać utwory dla wszystkich gości od najmłodszych po najstarszych. I wie kiedy zagrać dany utwór, gdyż ważna jest tez pora i czas w trakcie wesela. Inne utwory gra się przy zabawie, inne w czasie posiłków.

Najlepiej spotkać się z zespołem i zapoznać się z listą utworów jakie wykonują, wspólnie na pewno ustalicie jakiś kompromis. Również można zapytać czy jest możliwość spotkania się i wysłuchania na żywo np. podczas jakiegoś koncertu plenerowego, dancingu czy próby zespołu.

Możemy tez poprosić o demo lub wysłuchać utwory wykonywane przez dany zespół na stronie internetowej. Porównajcie utwory demo dostępne na stronach. Pamiętajcie, że u jednych zespołów brzmią one lepiej, a u drugich gorzej. Jedni nagrywają je w profesjonalnym studiu, a drudzy nagrywają prosto z wesel czy prób.

Kolejna ważną sprawą jest to czy zespół prowadzi zabawy dla gości, należy je omówić żeby wiedzieć na co mamy być gotowi. Z niektórych zabaw możemy zwyczajnie zrezygnować jeśli wam się nie będą podobać.

Dotyczy to również oczepin. Zabawy na oczepiny są przeróżne, ale warto pomyśleć o tym by nie były zbyt długie by nie znudzić gości. Pozostawić ich w dobrych humorach do dalszej zabawy.

Niektóre zespoły wprowadzają małe występy, przebierają się w różne stroje i grają repertuar różnych znanych zespołów. Warto to wiedzieć, aby później nie być zaskoczonymi wyglądem swojego zespołu. Każdy ma inny gust i pomysł na swoje wesele i dlatego należy o to zapytać.

Przeglądając oferty zespołów przeczytajcie to co o sobie piszą, jak długo są na rynku. Myślę, że pomogliśmy Wam zrozumieć, na co należy zwracać uwagę i czego oczekiwać.

Powodzenia.


Tekst

Marzena Witaszek


Udostępnij:

Komentarze

jump - Wiem z doświadczenia że bardzo ważne jest to by zespół nie spożywał Linki tylko dla zalogowanych na marginesie dodam że mało istotne dla gości jest czy zespół gra , czy tylko dogrywa do podkładów najważniejsze jest to by godnie zabawiał gośLinki tylko dla zalogowanychtne jest też to czy stoją jak kołki! Czy bawią się muzyką wraz z nimi, gdyż emocje zespołu przekładają się na zabawę i taniec zgromadzonej publiczność.
2013-02-16 00:09:17
~Pawcio - Co racja to racja
2013-11-15 10:43:21

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane