Podziękowania dla rodziców – jakie wybrać na ślub i wesele? Wesele i Ślub z weselicho.net

 • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
 • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
 • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
 • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
 • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Podziękowania dla rodziców – jakie wybrać na ślub i wesele?

Podziękowania dla rodziców – jakie wybrać na ślub i wesele?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Przygotowania ślubne to ogromne przeżycie, nie tylko dla pary młodej. Często w cały ten logistyczny pomysł zaangażowana jest rodzina, a w szczególności rodzice, dla których są to chwile ogromnych wzruszeń i emocji. Świadomi kończącego się etapu życia swoich dzieci, które do tej pory trwały przy ich boku, wyzwala w nich chęć podjęcia kroków, aby moment ceremonii ślubnej, oraz przyjęcia weselnego były niezapomniane. Wiedząc o tym, przyszli małżonkowie chcąc im podziękować, nie tylko za jednorazową pomoc przy zaślubinach, ale i cały trud, włożony w dotychczasową, wspólną drogę, decydują się na wyróżnienie ich podziękowaniami w trakcie biesiady z gośćmi.

Pamiętne podarki dla rodziców

Jednym, pomysł przychodzi do głowy od razu, inni poszukują podpowiedzi w poradnikach i na stronach internetowych. Kluczem do udanych podziękowań rodzicom wcale nie musi być wyszukana oryginalność przekazu, ale płynące prosto z serca myśli, które trafią we wspomnienie wszystkich wspólnych chwil i będą dopasowane do ich gustów. Za słowami często idą prezenty, którymi para młoda chce obdarować rodzicieli w uznaniu szacunku i wdzięczności. Symbolika i przekaz upominków mogą być sentymentalne, romantyczne lub śmieszne. Wszystko zależne jest od okoliczności i upodobań mamy i taty. Branża ślubna przewiduje obecnie wiele rozwiązań, pomagając narzeczonym w wyborze oryginalnych lub klasycznych podarunków, którymi mogą ucieszyć swoich rodziców. Przed przeszukiwaniem asortymentu, warto jednak zastanowić się co będzie najodpowiedniejszą pamiątką, która trafi w serca i będzie zapamiętana.

W co najlepiej zainwestować?

Najbardziej ponadczasowym i dostojnym podarunkiem są oczywiście kwiaty, których piękno, mimo, iż przemijające, w elegancki sposób świadczy o wyrazach uznania i szacunku. Szczególnie mamy, przyjmą je z łezką wzruszenia i będą je pielęgnować przez klika kolejnych dni, wracając do wspomnień wesela, ale i tych dalszych. Nie poleca się kupowania kwiatów doniczkowych. Cięte są zawsze bardziej eleganckie i romantyczne.

Wśród materialnych upominków, które mogą stanowić długotrwałą pamiątkę wyróżnia się:

 • Alkohol - w postaci dobrego wina lub koniaku szczególnie przypadnie do gustu tatom, którzy otwierając go, poczują smak wspólnych wspomnień. Piękne opakowania są obecnie dostępne w wersji drewnianej, gdzie oprócz zawartości, rodzice mogą znaleźć wygrawerowany napis z podziękowaniem, który przypomni o pamiętających dzieciach. Idealnym rozwiązaniem jest wino wraz z etykietą, na której widnieje podziękowanie.

 • Kubki i filiżanki - dedykowane indywidualnym napisem umilą każde spożywanie napojów i choć na chwilę przywrócą wspomnienia, wywołując uśmiech i wyciskając nieśmiałą łezkę.

 • Kosze obfitości - dla łasuchów i smakoszy uciechą będą łakocie lub ulubione artykuły spożywcze, które trafią w gust i będą miłym gestem, który udowodni, że nikt inny, jak własne dzieci wiedzą co rodzicom sprawi odrobinę przyjemności. Mogą być zapakowane w elegancki kosz, lub stylową, drewnianą szkatułę z grawerem, która na pewno posłuży na domowe bibelotki lub pamiątki.
 • Plakaty lub pamiątkowe albumy - gadżetami, do których sentymentalni rodzice na pewno nieraz będą wracać, oraz chwalić się przed przyjaciółmi i znajomymi, będą zdjęcia. Oprawione w ramę, lub skumulowane w rodzinnym albumie, będą z pewnością widniały w centralnym miejscu domu, aby na nie zerkać i wspominać.

Oprócz wyszczególnionych i najbardziej popularnych podarunków, które z pewnością są wartościowe i ucieszą rodziców, czasem para młoda chce wyróżnić mamę i tatę, oraz przyszłych teściów bardziej bogatymi prezentami. Wśród nich znajdują się najczęściej ponadczasowa biżuteria, bony podarunkowe, lub ufundowany wypoczynek.

Słowa, które można podarować

Podziękowania dla rodziców pary młodej to jednak nie tylko upominki, ale również słowa. A żeby magia słów została zachowana, potrzebna jest słowność, którą czasem trudno wyrazić słowami, podczas tylu emocji, towarzyszących tego niezwykłego dnia. Jednym głębokie przemowy przychodzą łatwo, potrafią utrzymać emocje "na wodzy" i są zwierzętami scenicznymi, których publika nie stresuje. Zdecydowana większość jednak boi się publicznych występów, a widok rozklejających się podczas tego momentu rodziców, odbiera głos i wzbiera łzy w oczach.

Warto więc moment weselnego podziękowania dla rodziców przemyśleć wcześniej, wylać wszystkie, możliwe łzy i spisać na papierze to, co chce się im przekazać. Głębia myśli nie powinna być nazbyt patetyczna, ale brzmieć elegancko i przede wszystkim szczerze. Warto w podziękowaniach ująć najlepsze momenty wspólnych chwil życia i podziękować za trud wychowania, oraz wszelkie nauki, które doprowadziły młodych do momentu, w którym obecnie się znajdują. Znacznie łatwiejszą formą przekazu jest odczytanie słów z kartki, dlatego warto skorzystać z produktów w postaci eleganckiej karty, oprawionej w ramę, która po odczytaniu zostanie pamiątkowo wręczona bliskim.

Kolorystyka prezentów szyta na miarę

Elegancja ceremonii ślubnej, oraz uroczystości wesela odbywają się zazwyczaj pod myślą przewodnią lub wybraną przez narzeczonych kolorystyką. Wszystkie zatem akcesoria, w tym podziękowania dla rodziców pary młodej i upominki dla nich, mogą być dopasowane do barw i odcieni, jakie będą królowały podczas tego nadzwyczajnego dnia.

Eleganckie dodatki mogą być zachowane także wybranym stylu, wśród których najmodniejsze są:

 • Vintage Lace,
 • KarmeLOVE,
 • Słoneczniki,
 • Polne Wrzosy,
 • Greenery,
 • LiMarte,
 • Flowers.

Pewnym jest, że prezenty, którymi małżonkowie obdarują swoich najbliższych muszą pasować do ich upodobań i charakterów, jednak potęgą szczęścia rodziców w tym dniu będzie i tak samo wyróżnienie, a także słowa kierowane do nich przez ukochane dzieci.

Ogrom wzruszeń i emocji, które towarzyszą tym ulotnym chwilom wesela i zaślubin będą trwały w rodzicach jeszcze długo. Aby jednak co jakiś czas mogli oni sobie o nich przypomnieć, warto przemyśleć prezent, który będzie symbolem tego pięknego czasu, łez szczęścia i tańców do białego rana. Upominek będzie też wyrazem miłości i wdzięczności, które są w pełni zasłużone, a jego podarowanie wyróżni rodziców i będzie pięknym podziękowaniem.

Pełną paletę podziękowań dla rodziców znajdziesz w sklepie internetowym Ślubne Zakupy - https://www.slubnezakupy.pl/312-podziekowania-dla-rodzicow

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: