Jak wybrać pudełka na ciasto weselne? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Jak wybrać pudełka na ciasto weselne?

Jak wybrać pudełka na ciasto weselne?
Średnio 4.67 na 3 głosów

Wielu ludzi lubi utrwalać ważne chwile i wydarzenia za pośrednictwem licznych pamiątek. Mogą to być zdjęcia, upominki, a czasem nawet drobiazgi, które kojarzą się z jakimś uczuciem, słowem czy gestem. Nie da się ukryć, że jednym z ważniejszych, a może i nawet najważniejszym dniem w życiu każdej pary jest ślub. Choć małżonkowie z pewnością bardzo często wspominają tę datę, zależy im też na zadowoleniu i opinii gości. Co zrobić, by oni również wracali do tej chwili z uśmiechem?

Słodkie zakończenie

Choć z okazji ślubu prezenty dostaje młoda para, miłym geesem jest też wręczanie podarunków gościom weselnym. Klasycznym rozwiązaniem jest alkohol ozdobiony zawieszką dopasowaną do stylu całego przyjęcia i ciasta, zapakowane dla rodziny i przyjaciół w pudełka weselne. Co powiedzieć o tym drugim rozwiązaniu? Takie słodkie zakończenie szampańskiej zabawy z pewnością ucieszy zaproszonych. Przez pewien czas ciasta te, będące świetnym dodatkiem do codziennej kawy czy herbaty, będą miłym wspomnieniem o tym wielkim dniu. Być może nawet samo pudełko stanie się rekwizytem kojarzonym ze wspaniałą, pełną radości i miłości nocą! Pięknie wykonane kartoniki na ciasto mogą posłużyć za ozdobę niejednej witryny. Ich wygląd i styl wykonania z pewnością nie jest jednak kwestią przypadku.


Dbałość o szczegóły

Zazwyczaj narzeczeni z dużym wyprzedzeniem przygotowują swój ślub i wesele. Wybór dodatków nie jest wcale kwestią drugoplanową; ich staranne wyselekcjonowanie często rzutuje na odbiór całego przyjęcia. Dopasowanie do siebie motywów i kolorystyki to nie błaha sprawa. Pod uwagę należy wziąć osobiste upodobania, funkcjonalność i często także koszt. O tym, jak dobrać ślubną papeterię, można przeczytać w licznych artykułach na Blogu Amelia-Wedding. Idealne pudełka na ciasto będą współgrały zarówno z zaproszeniami jak i winietkami, zawieszkami na alkohol czy nawet bukietem Panny Młodej i kwiatami w butonierce Pana Młodego. Wrażenie może zrobić jednak także odrobina improwizacji i mieszanie stylów. Co konkretnie należy wziąć pod uwagę, wybierając opakowania na ciasto weselne?

Funkcjonalność

Sporo osób nie jest świadomych, że wybór papeterii i dodatków ślubnych jest tak ogromny. Aby jednak nie zgubić się w gąszczu przygotowań i oferowanych produktów, warto wziąć pod uwagę kilka praktycznych kwestii. Choć w opakowaniach na ciasto przede wszystkim liczy się ich zawartość, powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim ważny jest materiał, z którego pudełko zostanie wykonane. Ciasta, choć pyszne, mogą zostawić tłuste plamy, np. z kremów czy czekoladowej polewy, które nie będą dobrze komponować się z nadrukowanymi bądź namalowanymi na opakowaniu symbolami.

Żadna Młoda Para nie chce być kojarzona z nieestetycznymi dodatkami. Warto więc wybrać takie tworzywo, które nie ubrudzi się w widoczny na zewnątrz sposób, a tym bardziej nie rozmoknie. Nie powinno ono też zmieniać kształtu pod wpływem ciężaru zwartości (a może to być nawet blisko 1 kg słodkości!). Jak wszystko tego pięknego dnia, także opakowania na ciasto powinny być solidne. Sporym atutem większości pudełek jest również uchwyt. Taka rączka, choć nie jest niezbędna, znacznie ułatwi przeniesienie i wręczenie ciasta. Co natomiast powiedzieć o szacie graficznej takiego kartonika?


Estetyka

Wszystkie pudełka na ciasto dla gości zwykle mają jeden wspólny element – nadrukowane bądź napisane ręcznie imiona lub inicjały Nowożeńców. Dzięki temu stanowią trwałą pamiątkę o tym konkretnym dniu i jego głównych bohaterach. Oprócz tego, zazwyczaj widnieje na nich data ślubu. Popularne jest też umieszczanie krótkich podziękowań. Z pewnością jednak napisy te nie zajmują zbyt dużo miejsca. Estetyczne pudełka na ciasto weselne można znaleźć na stronie Amelia – Wedding w zakładce Dodatki – Pudełka na ciasto.

Pogrupowano je w zależności od kolorystyki, stylu, a także kwiatów, będących motywem przewodnim danego wesela. Podobny podział można znaleźć także w innych zakładkach, między innymi tej z zaproszeniami. Takie uporządkowanie znacznie ułatwia dopasowanie poszczególnych elementów weselnego wystroju. Wiele par decyduje się na wierność jednej serii, inne z kolei lubią mieszać i łączyć różne typy papeterii ślubnej. Eleganckie srebro czy złoto może wspaniale komponować się z żywszymi czerwieniami czy soczystą zielenią, a nawet romantycznym różem. Dobór motywów przewodnich wszystkich akcesoriów jest kwestią indywidulną. Ostatnimi czasy prym wiodą pudełka o rustykalnym, kwiatowym charakterze.

Choć w każdej modzie, także weselnej, trendy co jakiś czas się zmieniają, niejedna para wciąż wybiera ponadczasową klasykę – elegancki granat czy łagodny fiolet. Dzięki tak dużej różnorodności nie ma dwóch takich samych wesel! Ślub to ekscytujący moment – zarówno dla Nowożeńców, jak i dla ich najbliższych. Wszyscy powinni więc wspominać go jak najlepiej. Drobne upominki dla gości, na przykład w postaci ciast wręczanych w pięknie wykonanych pudelkach, na pewno będą mile widziane. Przede wszystkim jednak należy pamiętać o radości i uśmiechu, bo to on tego dnia będzie najpiękniejszą ozdobą.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: