Jakie kwiaty wręczać z okazji ślubu?  Wesele i Ślub z weselicho.net

Jakie kwiaty wręczać z okazji ślubu? 

Jakie kwiaty wręczać z okazji ślubu? 

Wybierając się na ślub kogoś z kręgu znajomych i rodziny warto kupić piękne kwiaty, które podkreślą rangę całego wydarzenia. To również piękna forma podziękowania za zaproszenie, w końcu to miesiące, a często nawet lata wzmożonych przygotowań. Dylemat w postaci wyboru odpowiednich kwiatów dotyczy również Państwa Młodych, w kontekście wystroju kościoła, sali weselnej i ozdobienia samochodu wiozącego do ślubu. Istotny jest ponadto wybór kwiatów do bukietu ślubnego - jak zatem widać, temat ten jest niezwykle ważny.

Jakie kwiaty wybrać na własny ślub?

Pary młode zazwyczaj wynajmują profesjonalne firmy zajmujące się przygotowaniem stosownych ozdób. Oczywiście korzystanie z porad zawodowców jest jak najbardziej w porządku, ale ostateczne zdanie mają narzeczeni. Przy wyborze kwiatów zwraca się uwagę na to, aby pomagały one tworzyć romantyczny nastrój, a na sali pasowały do reszty wystroju. Niekiedy na salach weselnych przygotowywane są specjalne ścianki z kwiatów, na tle których wykonuje się zdjęcia pamiątkowe. Wśród gatunków kwiatów, które są często wybierane jako dekoracja ślubna znajdują się dalie, róże i hortensje, całość można delikatnie uzupełnić za pomocą gipsówki albo subtelnej hortensji. Znaczenie ma na pewno ogólny gust i motyw przewodni ślubu oraz wesela, całość musi być spójna, a każdy element pasować do reszty.

Najważniejszym doradcą powinno być serce, sami najlepiej wiemy, jakich kwiatów oczekujemy na własnym ślubie, ma być to w końcu najpiękniejszy dzień w życiu. Warto mieć również na uwagę porę roku, w jakiej bierze się ślub, nie wszystkie kwiaty mogą być wówczas dostępne, plan może ulec niespodziewanej zmianie. Wiele gatunków można znaleźć na stronie internetowej RoseDuChataau.com, gdzie grono specjalistów zrobi wszystko, aby wyczarować najpiękniejszy bukiet i inne kompozycje ślubno-weselne. Znaczenie ma w tym przypadku przewidziany budżet i miejsca, które mają zostać udekorowane. W okresie zimowym na przykład najlepiej sprawdzą się tulipany, hiacynty, lilie, gerbery i róże. Znacznie większy wybór jest wiosną i latem, ale zawsze znajdzie się jakieś odpowiednie rozwiązanie. W bukietach ślubnych nie brakuje słoneczników, chabrów, piwonii, czy dalii. Jesienią natomiast są to wrzosy, goździki, astry i begonie.

Kolorystyka kwiatów ślubnych

W bukietach weselnych prym wiodą jasne, pastelowe kolory, nie brakuje błękitów, różu, lawendy, w kontraście do tego stoją natomiast propozycje o bardziej wyrazistych kolorach. Ciekawie prezentują się kwiaty w barwach kobaltu, bordowych. Wszystko jest mile widziane, pod warunkiem, że zgrywa się z kolorystyką i charakterem sali weselnej. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, czyli kwiaty na prezent ślubny, w celu wyboru pięknego rozwiązania można odwiedzić stronę RoseDuChateau, gdzie nie brakuje flower boxów.

Pudełka z idealnie ułożonymi kwiatami zyskały dużą popularność, ponieważ prezentują się wyjątkowo ładnie, w ofercie znajduje się całe mnóstwo godnych rozważenia propozycji. Bez trudu można je dopasować do charakteru imprezy i pory roku, w której się ona odbywa. Kwiaty w pudełku są misternie ułożone, dlatego przetrwają nawet dłuższą podróż samochodem na miejsce uroczystości. Para Młoda może cieszyć się przez długi czas kwiatami, które dzięki umieszczeniu ich w nawilżonej składnikami odżywczymi gąbce mogą stać w honorowym miejscu nawet przez okres kilku tygodni.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Weselne kreacje na TOPIE w 2023
Weselne kreacje na TOPIE w 2023
Jaką biżuterię wybrać do gładkiej sukni ślubnej?
Jaką biżuterię wybrać do gładkiej sukni ślubnej?
Przegląd atrakcji weselnych na 2024 - co będzie popularne?
Przegląd atrakcji weselnych na 2024 - co będzie popularne?
Reklama: