Obrączki ślubne - nie tylko złote Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

Obrączki ślubne - nie tylko złote

Obrączki ślubne - nie tylko złote
Średnio 4.50 na 2 głosów

Obrączki ślubne od wieków stanowią symbol wierności, trwałości i miłości, który przypomina o złożonym przyrzeczeniu oraz o dniu ślubu. Nic więc dziwnego, że wybór tego typu biżuterii może być problematyczny – w końcu obrączki będą przez nas noszone do końca życia. Jakie więc są najmodniejsze obrączki, które cieszą się dużą popularnością wśród par przygotowujących się do ślubu?

Podstawową kwestią podczas wyboru obrączek jest metal, z jakiego zostały one wykonane. Możliwości jest wiele, co oznacza, że wybierać możemy zarówno spośród złota i różnych jego odcieni, srebra, tytanu. Palladu, czy też platyny. Oczywiście rozwiązaniem, ponadczasowym, które nigdy nie wyjdzie z mody, jest wybór obrączek wykonanych z żółtego złota. Jest to materiał niezwykle wszechstronny i co najważniejsze – trwały. Podczas ich produkcji wykorzystywane jest najczęściej złoto w próbach 585, lecz nie tylko, ponieważ część osób decyduje się na zakup obrączek o próbie 333, czy też 375. Warto również wiedzieć, że złoto występuje zarówno w kolorze żółtym, jak i czerwonym oraz białym.

Osoby przygotowujące się do ślubu decydują się często na zakup obrączek złotych z dodatkiem innych metali, takich jak nikiel, srebro, czy też pallad, dzięki czemu biżuteria ta może stać się jeszcze twardsza, a co za tym idzie – trwalsza.

Wyraziste i eleganckie srebro

Równie popularnymi obrączkami są te wykonane ze srebra, będącego metalem o charakterystycznej i wyrazistej barwie. Jest to metal nieco mniej trwały niż złoto i nieco bardziej miękki, jednakże prezentuje się on równie elegancko. Alternatywą dla srebra może być platyna, którą cechuje podobna kolorystyka. Jest to najcenniejszy spośród wszystkich metali szlachetnych i jednocześnie najdroższy. Warto również wiedzieć, że masa właściwa tego metalu jest większa od złota, a co za tym idzie, obrączki platynowe mogą być nieco droższe od obrączek złotych.

Popularny pallad

Mówiąc o obrączkach ślubnych nie sposób nie wspomnieć o palladzie, który występuje w odcieniach szarym oraz białym. Jest to metal szlachetny, należący do grupy platynowców, który jest całkowicie antyalergiczny. Do złudzenia przypomina białe złoto palladowe, lecz przez wzgląd na masę właściwą, jest to metal stosunkowo od niego lżejszy, a co za tym idzie – tańszy.

Tytan - najbardziej wytrzymałe obrączki

Innym, równie popularnym metalem, wykorzystywanym do produkcji obrączek ślubnych jest tytan. Obrączki te, przez wzgląd na swoją dużą twardość, są jednymi z najbardziej wytrzymałych zarówno na zarysowania, zadrapania, jak i inne uszkodzenia. Warto również wiedzieć, że jest to materiał niepowodujący alergii. Barwa tytanu może nieco odbiegać od barwy pozostałych metali, lecz tytanowe elementy w połączeniu ze srebrem lub też złotem, mogą tworzyć bardzo ciekawe efekty.

Zdjęcie: fotolia.com, 198679945 | Autor: Mybona

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: