4 pomysły na oświetlenie klasycznej ściany z cegły Wesele i Ślub z weselicho.net

4 pomysły na oświetlenie klasycznej ściany z cegły

4 pomysły na oświetlenie klasycznej ściany z cegły

Dzięki właściwemu oświetleniu ściany z cegły można w pełni wyeksponować jej unikalny i dekoracyjny charakter. W ten sposób podkreśla się fakturę materiału oraz jego kolor. Ponadto wizualnie przestrzeń zostaje ocieplona. Zatem jak skutecznie oświetlić ścianę z cegły?

Oświetlenie ściany ceglanej kinkietami

Wykonując dekoracyjne oświetlenie ściany z cegły, warto wykorzystać kilka punktów świetlnych o regularnych odstępach. Mogą to być na przykład kinkiety. Zapewniają punktowe oraz mocne światło, które posiada bardzo dekoracyjny charakter. Tym samym poza doświetlaniem ściany z cegieł stanowią również ozdobę wnętrza. Najlepiej sprawdzają się kinkiety o prostej formie, która nie będzie kłóciła się z surowym charakterem cegły. Idealnie wyglądają:

  • lampy w stylu industrialnym,
  • czarne reflektory,
  • lampy z drucianą oprawą.

W przypadku oświetlenia obrazów lub innych elementów na ścianie można zdecydować się na zakup podłużnych kinkietów. Dzięki temu oświetla się równomiernie stosunkowo szeroki pas powierzchni. Z kolei podczas doświetlania pustej ściany można wykorzystać niemalże wszystkie rodzaje lamp.

Reflektory sufitowe – efektowne oświetlenie ściany z cegły

Za pomocą reflektorów sufitowych można bardzo efektownie oświetlić ściany z cegły. Czarne sploty są podkreśleniem industrialnego charakteru wnętrza. Natomiast ruchoma obudowa umożliwia szybką zmianę kierunku i kąta padania światła. Reflektory można umieszczać zarówno punktowo jak i montować na szynoprzewodach. Druga opcja cieszy się coraz większą popularnością, pomimo nieco wyższej ceny. Reflektory umieszczone na szynach wyglądają efektownie, a dodatkowo są bardzo praktyczne. Sprawdzają się w szczególności w przypadku dużych oraz wielofunkcyjnych wnętrz, na przykład w salonie czy kuchni, lecz również w pokoju dziennym. Mogą obiegać cały sufit lub tylko jedną krawędź na ścianie.

Efektowne lampy wiszące

Aby skutecznie oświetlić ściany z cegły, warto wykorzystać również lampy wiszące. Mogą być umieszczone nad szafkami, komodą czy kominkiem. Zapewniają optymalne światło, zwiększając komfort korzystania z przestrzeni, a jednocześnie są bardzo dekoracyjne. Idealny efekt uzyskać można, wykorzystując lampy z odsłoniętą żarówką. Wtedy w przeciwieństwie do tradycyjnych lamp z kloszem umożliwiają idealne rozproszenie światła, które odbija się do sąsiednich powierzchni. Warto wybierać również nowoczesne lampy szklane, które dostępne są zarówno w kształcie kuli jak i figur geometrycznych.

Oświetlenie ściany z cegły lampami LED

Wybierając energooszczędne oprawy oświetleniowe LED, można w sposób subtelny oświetlić całą ścianę z cegły. Jednak montaż tego typu oświetlenia wiąże się z koniecznością stworzenia sufitu podwieszanego. Opcjonalnie stworzyć można specjalną wnękę, w której ukrywa się przewody. Dekoracyjnym pomysłem na oświetlenie ceglanej ściany są również taśmy LED. Dają efekt bardzo delikatnego podświetlenia, natomiast ich montaż realizowany jest w specjalnych profilach aluminiowych, co chroni je przed uszkodzeniami.

Foto:"pexels.com"
Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Sukienka na imprezę - jak dopasować strój do charakteru przyjęcia?
Sukienka na imprezę - jak dopasować strój do charakteru przyjęcia?
Sprawozdania finansowe - jak im sprostać?
Sprawozdania finansowe - jak im sprostać?
Ciasto dyniowe z korzennymi przyprawami
Ciasto dyniowe z korzennymi przyprawami
Reklama: