5 pomysłów na oryginalne dekoracje stołów śubnych Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?

5 pomysłów na oryginalne dekoracje stołów śubnych

5 pomysłów na oryginalne dekoracje stołów śubnych
Średnio 4.67 na 3 głosów

Dekoracja stołu stanowi kluczowy element przygotowań państwa młodych do uroczystości weselnej. Współcześnie poza białym obrusem i zastawą, należy również zadbać o pewne ozdoby, które nadadzą przyjęciu niepowtarzalnego charakteru. Do jednych z najpopularniejszych dekoracji stołu weselnego należą z pewnością kwiaty i świece - warto jednak zadbać o ich oryginalną oprawę. Oto 5 pomysłowych sposobów na stworzenie niezapomnianych ozdób weselnych.

1. Mini szklarnie

Do najczęściej stosowanych dekoracji stołu weselnego należą oczywiście cięte kwiaty, umieszczone w szklanym lub kryształowym wazonie. Niemniej, jeśli zależy nam na stworzeniu unikatowej ozdoby, która na zawsze zapisze się w pamięci gości, warto postawić na mini szklarnie. Małe terraria roślinne w geometrycznych kształtach zachwycają swoim stylowym, a przy tym oryginalnym wyglądem.

Doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenie w ich wnętrzu sukulentów, zwłaszcza jeśli roślina ta występuje w bukiecie panny młodej, co jest jednym z największych trendów ostatniego sezonu. Ponadto sukulenty są niezwykle wytrzymałym gatunkiem, dzięki czemu posiadamy gwarancję, iż tego typu dekoracja będzie się pięknie prezentować do samego rana.

2. Kwiaty w oryginalnych pojemnikach

Jeśli jednak chcemy postawić na tradycyjne odmiany kwiatów na stole np. róże czy piwonie, a przy tym zależy nam na bardziej ekonomicznym rozwiązaniu, niż zakup kilkunastu jednakowych wazonów, warto przed weselem magazynować butelki od wina lub innych napojów czy też puszki po konserwach. W starannie umytych i lśniących butelkach będą pięknie prezentować się zarówno pojedyncze kwiaty, jak i drobne bukieciki. Z kolei puszki należy dokładnie wyczyścić i pomalować np. złotą farbą, co w połączeniu z białymi kwiatkami zachwyci wszystkich siedzących przy stole gości.

Kwiaty nie muszą jednak wyłącznie znajdować się na stole, ale tuż nad nim. Bardzo oryginalną dekoracją są zwisające dekoracje kwiatowe, umieszczone nad głowami gości. Prezentują się one spektakularnie, a przy tym nadają się doskonale w przypadku długich i wąskich stołów na weselu, na których jest mało miejsca na zastawę.

3. “Dżungla na stole”

Wesele w stylu rustykalnym czy boho powinno odznaczać się naturalną, a jednocześnie zachwycającą dekoracją stołu. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie na nim (zwłaszcza w miejscu wyznaczonym dla państwa młodych) tzw. “dżungli” utworzonej z roślin o długich i gęstych pnączach oraz odznaczających się intensywnym kolorem zieleni.

4. Papeteryjne dodatki z połyskiem

Jeśli nasze wesele ma się wyróżniać unikatową dekoracją, warto dać tego przedsmak w zaproszeniach. Oryginalne zaproszenia ślubne powinny zdradzać niejako motyw przewodni uroczystości, który będzie widoczny w stylu poszczególnych elementów stołu.

Warto więc postawić na takie dodatki ślubne jak: winietki, numery i plany stołów oraz menu weselne, które swoją szatą graficzną będą korespondowały z wysłanym wcześniej zaproszeniem. Szczególnie modna w ostatnim czasie stała się minimalistyczna papeteria ślubna z metalicznymi lub roślinnymi zdobieniami.

5. Duża ilość świec

Wśród dekoracji stołu nie może oczywiście zabraknąć świec, które wprowadzą wszystkich zaproszonych w nastrojowy klimat. Im więcej świec, tym lepiej, warto jednak stawiać na oryginalne świeczniki lub wykonać je samemu ze słoików lub podobnie jak w przypadku kwiatów, ze starych butelek.

Powyższe porady zostały przygotowane przez stylistów z Glamify.pl

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane