Czym kierować się w wyborze zaproszeń ślubnych? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Czym kierować się w wyborze zaproszeń ślubnych?

Czym kierować się w wyborze zaproszeń ślubnych?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Ile osób, tyle gustów i upodobań. Czy to właśnie dlatego rynek zaproszeń ślubnych jest tak ogromny i różnorodny? Niewątpliwie! Bez względu na to, jakich zaproszeń ślubnych poszukujecie, chciałam przedstawić Wam kilka istotnych faktów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru papeterii ślubnej – czyli o tym jak wybrać dobrze i nie zwariować! :)

Charakter Pary Młodej

Chcecie w swoich zaproszeniach odzwierciedlić siebie i swoje pasje? A może wspólne hobby, które Was połączyło? Jeśli tak, wybierzcie takie zaproszenia, dzięki którym pokażecie, że to WASZE wesele. W tym przypadku projekt indywidualny jest jak najbardziej pożądany! Mogą być to zaproszenia na ślub dotyczące pasji do podróży, a może po prostu projekt z Waszymi zdjęciami z sesji narzeczeńskiej? Najważniejsze, aby papeteria oddawała Waszą osobowość – będzie tym samym niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju!

Budżet weselny

Przy planowaniu uroczystości weselnej warto pamiętać o uwzględnieniu kosztów papeterii. Wydawać by się mogło, że w porównaniu z innymi będzie to znikomy wydatek, jednak ostatecznie zależne jest to od wybranej formy i oczekiwań narzeczonych. Ceny zaproszenia ślubnego są zróżnicowane w zależności od rodzaju papieru, projektu, techniki druku. Najdroższymi będą zaproszenia indywidualne, tworzone od podstaw według wizji klienta.

Rada: Pamiętajcie o zamówieniu dodatkowych, pustych zaproszeń! Najlepiej około 5 sztuk na wypadek pomyłki lub jeśli zdecydujecie się jeszcze kogoś doprosić na późniejszym etapie weselnych przygotowywań.

Motyw przewodni ślubu

Czy chcecie aby Wasi goście już na etapie zapraszania mogli wczuć się w klimat uroczystości? Jeśli tak – poszukując papeterii kierujcie się przede wszystkim wybranym przez Was motywem przewodnim. Może być to zarówno styl (boho, glamour czy nowoczesny) jak i kolorystyka. Na pewno uda Wam się znaleźć papeterię dopasowaną do stylistyki ślubu i wesela. Firmy oferują obecnie zaproszenia na ślub w rozmaitych formach i rozmiarach. Znajdźcie takie, które stworzą spójną kompozycję z wizją Waszego ślubu.

Treść zaproszenia

Niezwykle ważnym aspektem, o którym przyszłej parze młodej często zdarza się zapominać w ferworze przygotowań, jest czytelność i treść zaproszenia. Piękne grafiki i czcionki to jedno. Postarajcie się jednak, aby wszelkie informacje były przekazane w sposób jasny i klarowny. Czym kierować się przy wyborze i tworzeniu tekstów? Zaproszenia ślubne nie powinny być przeładowane nadmiarem informacji, czcionki powinny być czytelne, a przekaz zrozumiały. Jeśli treść jest rozbudowana ze względu na charakter uroczystości – zadbajcie o to, aby obszerny tekst nie był umieszczony na zbyt małych kartach zaproszeń. Warto wtedy wybrać większy format lub w przypadku braku dostępności – zapytać sprzedającego o możliwość wykonania wybranego rozmiaru specjalnie dla Was.

Jakość wykonania

Aby nie tracić czasu i nerwów – warto, aby zaproszenie na ślub firmy, którą wybierzecie charakteryzowało się wysoką jakością i techniką wykonania. W jaki sposób przekonać się, czy zaproszenia ślubne spełnią Wasze oczekiwania? To proste! Poproście o próbki lub wzornik papierów, aby być pewnym swojej decyzji.

Termin realizacji

Odpowiedni moment, aby pomyśleć o zaproszeniach to około 6-9 miesięcy przed ślubem. Jeśli decydujecie się na indywidualny projekt – warto rozpocząć poszukiwania nawet rok przed datą przyjęcia weselnego. Dajcie sobie wystarczająco czasu na przejrzenie różnych ofert, poproście o próbki, porozmawiajcie z podwykonawcami. Każda firma ma indywidualne terminy. Warto więc przy jej wyborze zapoznać się z dostępnością i czasem realizacji zlecenia. Nie chcecie przecież zapraszać gości na ostatnią chwilę!

Aktualne trendy

Co roku w trendach ślubnych pojawiają się nowe kolory, dekoracje, motywy, które dominują na rynku weselnym. Na szczęście coraz częściej zdarza się, że trendy te są tak różnorodne, że pozwalają sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających narzeczonych. Nie ma przecież nic złego w szukaniu zaproszenia w stylu, który obecnie jest w modzie!

Rada: Jeśli aktualnie panujące trendy są po prostu nie w Waszym guście, nie kierujcie się nimi na siłę :) Zaproszenia ślubne powinny być Waszym osobistym wyborem, a trendy mogą pozostać tylko sugestią i inspiracją.

Stwórz zaproszenie ślubne z Blooming Elegant!

Wiecie już, jaką stylistykę będą miały Wasze wymarzone zaproszenia ślubne lub chcecie stworzyć zupełnie nowy projekt, aby zachwycić Waszych gości? Blooming Elegant oferuje szeroki wybór papeterii i dodatków ślubnych bazujących na projektach własnych lub indywidualnych, tworzonych razem z Wami. Kochamy prostotę i elegancję! Jeśli tak jak nam – w duszy gra Wam minimalizm, możecie być pewni, że styl i rozwiązania naszej firmy przypadną Wam do gustu :)

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: