Depilacja laserowa twarzy - jak zrobić to bezpiecznie? Wesele i Ślub z weselicho.net

Depilacja laserowa twarzy - jak zrobić to bezpiecznie?

Depilacja laserowa twarzy - jak zrobić to bezpiecznie?

Depilacja laserowa to trwała metoda usuwania niechcianego owłosienia. Jedną z najczęstszych lokalizacji tego zabiegu jest twarz. Na depilację laserową twarzy decydują się kobiety, ale także mężczyźni. Z racji faktu, że skóra twarzy jest delikatna – konieczne jest zastosowanie bezpiecznej metody depilacji. Jak powinna być przeprowadzona depilacja laserowa twarzy, aby skutecznie usunęła owłosienie i nie przyczyniła się do powstania podrażnień czy przebarwień? O tym porozmawiamy z ekspertem kosmetologiem Karoliną Grobelną w klinice medycyny estetycznej Neonia w Krakowie.

- Depilacja laserowa twarzy to zabieg wykonywany powszechnie w gabinetach medycyny estetycznej. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto pragnie cieszyć się idealnie gładką twarzą bez zbędnego owłosienia.

Depilacja laserowa twarzy to jedyna godna polecenia metoda usuwania zbędnego owłosienia. Kobiety chcą w ten sposób usuwać damski wąsik lub poradzić sobie ze znacznie poważniejszym problemem, jakim jest hirsutyzm. Wówczas obfite owłosienie typu męskiego pojawia się nie tylko nad górną wargą, ale także na policzkach, linii żuchwy i szyi. Codzienne golenie skóry to rozwiązanie czasochłonne, nieefektywne i sprzyjające powstawaniu podrażnień skóry. A twarz to bardzo specyficzna lokalizacja, na której widać wszelkie pozostałości po goleniu. Także mężczyźni zmęczeni koniecznością codziennego golenia decydują się na depilację laserową. https://neonia.com.pl/laseroterapia/depilacja-laserowa-krakow/

- Czy każdy może zdecydować się na depilację laserową twarzy?

Trudno znaleźć zabieg medycyny estetycznej, który wolny jest od przeciwwskazań. Nie inaczej jest w przypadku depilacji laserowej. Zabiegu depilacji nie mogą wykonywać kobiety w ciąży, osoby stosujące jakiekolwiek preparaty uwrażliwiające na działanie promieniowania słonecznego, cierpiący na przewlekłe schorzenia skóry, a także padaczkę. Zabiegu depilacji laserowej nie wykonuje się ponadto u osób z tendencją do powstawania bliznowców czy przebarwień. I warto dodać, że zabiegu depilacji nie można przeprowadzić na włosach siwych – zabieg będzie bowiem nieskuteczny.

- A jeśli wykluczone zostaną przeciwwskazania do zabiegu – czy depilacja laserowa jest równie skuteczna u wszystkich osób poddających się zabiegowi?

Skuteczność depilacji laserowej w ogromnej mierze zależy od rodzaju zastosowanego lasera. Wiele gabinetów medycyny estetycznej jest w posiadaniu laserów działających selektywnie, które są w stanie poradzić sobie tylko z włoskami w określonym odcieniu. I tak – laser diodowy umożliwia depilację ciemnych włosków u osób z jasną karnacją, zaś laser neodymowo – yagowy – u osób z karnacją ciemniejszą. Natomiast laser aleksandrytowy usuwa jaśniejsze włoski. Natomiast w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej znaleźć można innowacyjny laser, który łączy w sobie właściwości wszystkich trzech wspomnianych laserów. Mowa o laserze Soprano ice platinum, który jest w stanie skutecznie – i bez powikłań – usunąć owłosienie w każdym odcieniu, bez względu na fototyp skóry.

- Jakie są inne – poza uniwersalnością – zalety lasera Soprano ice Platinum do depilacji?

Laser Soprano ice platinum wyposażony jest w szereg najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, które czynią zabieg depilacji niezwykle skutecznym i bezpiecznym – a w przypadku depilacji twarzy ma to szczególne znaczenie. Jedną z najważniejszych technologii jest możliwość takiego dopasowania parametrów pracy lasera, aby odpowiadały indywidualnym potrzebom skóry. Minimalizuje to ryzyko podrażnień skóry, gdyż wiązka lasera emitowana przez laser pochłaniana jest wyłącznie przez melaninę mieszka włosowego, a nie przez skórę. Kolejną godną wzmianki innowacją jest zaawansowany system chłodzenia, który redukuje bolesność zabiegu do minimum.

- Jak w praktyce wygląda zabieg depilacji twarzy?

Pierwszym etapem zabiegu jest konsultacja, podczas której oceniany jest stan skóry i wykluczane są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Jeśli brak jest przeciwwskazań, można przejść do zabiegu. Laserowe usuwanie owłosienia https://neonia.com.pl/problem-zabieg/laserowe-usuwanie-owlosienia/ sprowadza się do przykładania głowicy lasera w wybrane partie skóry. Zabieg trwa kilkanaście minut, a po zabiegu wystąpić może jedynie przejściowe zaczerwienienie skóry. Najważniejsza moja uwaga – zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie, najlepiej z częstotliwością jednego zabiegu co 6 tygodni.

- Czy możliwe jest odtworzenie takiego profesjonalnego zabiegu w warunkach domowych? Ostatnio bardzo popularne stały się urządzenia laserowe do domowej depilacji.

Pytanie mogłoby brzmieć: czy możliwe jest skopiowanie technologii wartej dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych w małym urządzeniu, którego koszt wynosi kilkaset złotych? Oczywiście, że nie. Tzw. „domowa depilacja laserowa” nie ma w rzeczywistości nic wspólnego z profesjonalnym laserem – i z laserem w ogóle. Stosowane w warunkach domowych urządzenie to nie laser, a aparatura IPL. Laser wyróżnia się zdolnością do emitowania spójnej wiązki promieniowania o określonej długości fali, co wiąże się z selektywnym oddziaływaniem na włos. Ostatecznie – zabieg depilacji jest skuteczny i bezpieczny. Z kolei IPL to urządzenie emitujące intensywnie pulsujące światło, czyli fale o zróżnicowanej długości. Nawet profesjonalne urządzenia IPL stosowane w niektórych gabinetach medycyny estetycznej wypadają blado w porównaniu z laserem – zabieg jest bardziej bolesny i mniej efektywny, ponadto obciążony ryzykiem wystąpienia poparzeń skóry. A domowe urządzenia IPL mają jeszcze więcej ograniczeń, przez co taka depilacja laserowa nie jest godna polecenia.

Więcej o zabiegach laserowych można się dowiedzieć na: https://neonia.com.pl/

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Jak zadbać o skórę szyi i dekoltu?
Jak zadbać o skórę szyi i dekoltu?
Zdrowy człowiek, szczęśliwy człowiek
Zdrowy człowiek, szczęśliwy człowiek
Kosmetyki do włosów i nie tylko - sprawdź, gdzie znajdziesz produkty jedynie renomowanych producentów
Kosmetyki do włosów i nie tylko - sprawdź, gdzie znajdziesz produkty jedynie renomowanych producentów
Reklama: