Jak dbać o włosy przedłużane? Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak dbać o włosy przedłużane?

Jak dbać o włosy przedłużane?

Przedłużanie włosów pozwala w ciągu zaledwie kilku godzin wyczarować na głowie wymarzoną fryzurę. To, jak długo będzie wyglądać pięknie, zależy jednak nie tylko od wybranej metody i rodzaju dopinek, ale również od pielęgnacji. Jak dbać o włosy przedłużane?

W zależności od metody i jakości wykorzystanych pasemek efekt przedłużania utrzymuje się na włosach od 3 do 6 miesięcy. Jak sprawić, aby fryzura jak najdłużej wyglądała pięknie?

Po pierwsze — nawilżanie

Naturalne doczepy do złudzenia przypominają naturalne włosy. W przeciwieństwie do nich nie mają jednak źródła wewnętrznego nawilżania. Są więc szczególnie podatne na straty wilgoci, a co za tym idzie matowienie i utratę blasku. Podstawową zasadą towarzyszącą pielęgnacji dopinek powinno być więc dogłębne nawilżanie.

  • Aby zapewnić włosom piękny wygląd, zrezygnuj z kosmetyków z alkoholem i substancjami SLS. Takie składniki przyspieszają wysuszanie. Zamiast nich wybieraj linie dedykowane włosom przedłużanym lub delikatne drogeryjne kosmetyki ze składnikami nawilżającymi.
  • Po każdym myciu nakładaj na włosy odżywkę (postaraj się omijać miejsca łączeń), a na końcówki — olejek (np. z czarnuszki). 2 razy w tygodniu użyj maski zawierającej bardziej skoncentrowane składniki odżywcze.

Po drugie — delikatność

Kolejną zasadą pielęgnacji włosów przedłużanych powinna być delikatność.

  • Podczas mycia i suszenia nie pocieraj mocno pasm ręcznikiem i nie szarp ich. Nie próbuj także wycisnąć z nich wody. Zamiast tego owiń włosy w turban. Dzięki temu woda odsączy się sama.
  • Kilka razy dziennie delikatnie przeczesuj włosy szczotką do włosów przedłużanych. Co najmniej raz dziennie masuj miejsca łączeń i oddzielaj od siebie poszczególne pasemka.

Po trzecie — ważne nawyki

  • Myj włosy letnią wodą, najlepiej stojąc w pozycji pionowej. Dzięki temu woda skutecznie usunie resztki kosmetyków i wygładzi pasma.
  • Choć naturalne doczepy możesz suszyć suszarką, prostować i kręcić lokówką, nie przesadzaj z użyciem wysokiej temperatury. Ta sprzyja bowiem utracie wilgoci, powoduje matowienie i utratę blasku. Pamiętaj także, by przed każdym kontaktem z wysoką temperaturą nałożyć na włosy preparat ochronny.
  • Jeśli suszysz włosy suszarką, wybierz średni lub chłodny strumień powietrza. Zadbaj także o to, aby dokładnie dosuszyć każde pasmo, zwłaszcza w okolicy łączenia.
  • Przed wizytą w siłowni czy fitness klubie zwiąż włosy w ciasny warkocz.
  • Po kąpieli w basenie dobrze umyj włosy.
  • Nie zasypiaj z mokrymi, czy choćby wilgotnymi włosami. jeśli o tym zapomnisz, rano będą splątane i skołtunione.

https://besthair.pl/Jak-dbac-o-wlosy-blog-pol-1527676364.html

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.67 na 3 głosów
Madonna - fajna wskazowka :) Przyda sie bo niedawno zamowilam wloski na Linki tylko dla zalogowanych - mega fajna jakosc, zobaczymy jak dalej
2020-05-07 16:10:47

Czytaj również

Depilacja laserowa przed ślubem - dlaczego warto się na nią zdecydować?
Depilacja laserowa przed ślubem - dlaczego warto się na nią zdecydować?
Fryzjer Warszawa – jaka fryzura na wiosnę 2021?
Fryzjer Warszawa – jaka fryzura na wiosnę 2021?
Puder utrwalający makijaż w 4 krokach
Puder utrwalający makijaż w 4 krokach
Reklama: