Jak wybrać catering weselny? Wesele i Ślub z weselicho.net

Jak wybrać catering weselny?

Jak wybrać catering weselny?

Sytuacja na rynku weselnym w ostatnich latach diametralnie się zmieniła. Pierwsza połowa 2020 roku wniosła wiele niepewności w organizację przyjęć weselnych. Kolejne sezony weselne również były obarczone ryzykiem. Wprowadzono obostrzenia i limity gości weselnych, a część wesel musiała zostać przeniesiona na inny termin lub konieczne było ograniczenie ilości osób. Aby ułatwić organizację wesela w tych trudnych momentach klienci decydowali się na organizację przyjęcia weselnego w plenerze i zatrudnienie cateringu weselnego. Takie rozwiązanie niosło za sobą wielkie ryzyko (np. niepogody), ale dawało możliwość organizacji ślubu i wesela w dosłownie każdym miejscu. Nigdy wcześniej Pary Młode tak chętnie nie podejmowały się organizacji przyjęć w ogrodach, parkach i w szeroko pojętym plenerze.

Catering weselny - na co zwrócić uwagę?

Dwa lata pandemii pokazały, że kreatywność ludzi zdeterminowanych do zorganizowania przyjęcia weselnego oraz samego ślubu nie ma granic. Przez ten okres uczestniczyliśmy w wielu cudownych i niesamowitych wydarzeniach. Część z nich została zorganizowana w rekordowym czasie, inne z kolei, w miejscach, w których nigdy wcześniej nie pracowaliśmy. Skoro był popyt, to była i podaż, dlatego firmy cateringowe bardzo szybko zaczęły oferować swoje usługi również organizatorom przyjęć weselnych w plenerze. Rozwojowi tego segmentu usług cateringowych nie można się dziwić, ale trzeba mieć na uwadze, że obsługa cateringowa różnych wydarzeń nie wygląda tak samo.

Doświadczenie

Aby móc oferować catering w plenerze trzeba mieć odpowiednie zaplecze gastronomiczne, które umożliwi transport, składowanie i przygotowanie potraw w warunkach plenerowych. Należy pamiętać o pogodzie. Lejący się z nieba żar, a także deszcz, to wcale nie taka rzadka sytuacja w okresie letnim. Na takie przeciwności losu firma cateringowa również musi być przygotowana. Dodatkowo niezbędna jest znajomość najciekawszych miejsc w okolicy, w których można zorganizować przyjęcie weselne. Konieczne jest doświadczenie w organizacji tego typu przyjęć w przeszłości. Narzeczeni poszukujący cateringu weselnego chętnie korzystają ze sprawdzonych kooperantów.

Profesjonalne firmy cateringowe, które legitymują się doświadczeniem, z pewnością pochwalą się realizacjami weselnymi. Warto je przeglądać, aby się zorientować co do poziomu oferowanych usług. To właśnie doświadczenie jest kluczowe w organizacji przyjęć weselnych w plenerze i dlatego podkreślamy, że dobra firma cateringowa musi je mieć, aby w tym ważnym dniu organizatorzy wesela mieli w niej wsparcie i mogli liczyć na pełen profesjonalizm całego zespołu.

Opinie klientów o cateringu weselnym

Jeśli firma cateringowa, którą bierzemy pod uwagę, nie została nam polecona przez znajomych lub nie byliśmy osobiście uczestnikiem przyjęcia przez nią organizowanego, warto zerknąć na opinie wystawione przez klientów. Pozwoli się nam to zorientować, jakie usługi oferuje, a przede wszystkim, jaki jest ich poziom. Jeśli firma posiada większość lub same pozytywne opinie, to możemy być spokojni o nasze przyjęcie. Dobrze jest dokładnie wczytać się w treść opinii. Często klienci, zwłaszcza po tak emocjonalnych wydarzeniach jak wesele, szczerze i wylewnie dzielą się swoimi wrażeniami, zamieszczając bardzo obszerne recenzje. Jeśli firma nie posiada opinii, to warto poprosić o możliwość zobaczenia przygotowań do przyjęcia, aby móc samodzielnie przekonać się o jakości świadczonych usług.

Możliwość degustacji dań

Firmy, które dostarczają catering na wesele i inne przyjęcia organizują również specjalne degustacje, w których trakcie można spróbować potencjalnego menu na przyjęcie weselne. Jest to dużym ułatwieniem, jeśli wahamy się między kilkoma firmami. Po pierwsze, już sama możliwość degustacji mówi nam, że firma nie boi się porównania z innymi i jest pewna jakości serwowanych dań. W trakcie warto zwrócić uwagę na wizualną stronę podawanych smakołyków. Goście przyjęcia na pewno docenią też wygląd dań. W końcu ważny jest aspekt wizualny serwowanych potraw, które podane w estetyczny i apetyczny sposób zachęcają do konsumpcji.

Cena cateringu weselnego

Dla jednych cena to najważniejszy czynnik w trakcie wybierania firmy cateringowej, dla innych nie będzie ona pełniła aż tak ważnej roli. W obecnej sytuacji nie można się dziwić, że aspekt ten staje się ważny przy wyborze oferty cateringowej. Warto pamiętać, że z poziomem ceny będzie się wiązać poziom usługi oraz jakość dań, ale profesjonalna firma cateringowa jest w stanie zaproponować swoje usługi w różnych przedziałach cenowych. Podejmując rozmowy na temat cateringu, warto przedstawić swoje limity, ale po otrzymaniu ofert od firm koniecznie należy przeanalizować otrzymane cenniki. Każda firma ma swój sposób prezentacji oferty i pewne usługi będą u jednej wliczone w cenę, a gdzie indziej takie pozycje znajdą się w zakładce z dodatkowymi opłatami. Analiza ta wymaga cierpliwości, ale gruntowne przestudiowanie zaproponowanych cen za usługę, odpłaci się brakiem niedomówień i przykrych niespodzianek tuż przed wydarzeniem, w jego trakcie lub zaraz po. Należy pamiętać, że na cenę ma wpływ wiele czynników, a mianowicie typ przyjęcia - bankiet zasiadany z serwowaną kolacją vs. koktajl, rodzaj menu - klasyczne propozycje vs. menu zawierające owoce morza lub serwowane w formie live-cooking, ilość gości - im więcej osób na przyjęciu, tym cena za osobę jest niższa i wiele innych.

Wybierając catering weselny warto pamiętać, że firma, którą zatrudnimy, musi być wiarygodna i profesjonalna w tym, co robi. W trakcie przyjęcia weselnego zdarzają się niespodzianki, i to często również te miej przyjemne, a dzięki wsparciu doświadczonych usługodawców mamy pewność, że nasze wesele nie będzie zakłócone żadnymi nieprzyjemnościami. Co za tym idzie, na własnym weselu będziemy po części również gośćmi, którym nie przeszkodzi żadna niedogodność.

Artykuł powstał we współpracy z firmą cateringową z Krakowa oferującą catering weselny - Jurek catering.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.67 na 3 głosów

Czytaj również

Dlaczego warto zainwestować w drink bar na weselu?
Dlaczego warto zainwestować w drink bar na weselu?
Wesele w górach. Jak sprawić, aby było wyjątkowe?
Wesele w górach. Jak sprawić, aby było wyjątkowe?
Na co zwrócić uwagę, gdy planujemy wesele? Opinie, oferty oraz koszty
Na co zwrócić uwagę, gdy planujemy wesele? Opinie, oferty oraz koszty
Reklama: