Jak zadbać o samochód klasyczny? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Jak zadbać o samochód klasyczny?

Jak zadbać o samochód klasyczny?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Jak zadbać o samochód klasyczny?

Samochód historyczny to piękna rzecz, jednak trzeba o nią porządnie zadbać, aby mogła być dumą domostwa. Już w momencie zakupu samochodu klasycznego trzeba przede wszystkim pomyśleć o dobrym mechaniku, który nie będzie bał się dokonywać napraw i wymian w starszym samochodzie. Wizyty w warsztacie samochodowym bowiem zapewne i tak będą częste. Jednak sprawny mechanik nie tylko zadba o pojazd, ale i spróbuje dokonać w nim takich innowacji, lub znajdzie takie części samochodowe, aby całość potrwała dłużej i aby właściciel nie musiał się martwić, że podczas okazjonalnej przejażdżki samochód rozpadnie się na drobne kawałki.

Classic car insurance

Kolejną konieczną rzeczą jest wykupienie ubezpieczenia na samochód klasyczny. Jeśli samochód pozostaje w garażu i nie wyjeżdża na ulicę, nie trzeba go ubezpieczać, ale co w przypadku, gdy zbliża się zlot miłośników motoryzacji klasycznej albo sesja ślubna i potem miesiąc miodowy? Classic car insurance jest nie tylko obowiązkowe w świetle prawa, ale i pozwala na uniknięcie bankructwa w przypadku, gdyby coś się jednak zepsuło i zaistniałaby konieczność oddania samochodu do warsztatu lub odholowywania go z jakiegoś odludzia, gdzie doszło do awarii.

Problemy z classic car insurance

Niestety jednak, właściciele samochodów klasycznych mogą napotkać spore problemy z ubezpieczeniem swojego pojazdu. Większość ubezpieczalni nie udziela polis krótkoterminowych, a ponadto boi się ubezpieczać samochody historyczne. W ich opinii starsze modele ulegają rozpadowi znacznie łatwiej niż te nowsze, zatem jeśli już któryś ubezpieczyciel da się uprosić i dokona wyliczenia składki ubezpieczeniowej, wychodzą tak astronomiczne sumy, że bardziej opłaca się ten samochód sprzedać. A któryż prawdziwy miłośnik tak postąpi?

Ubezpieczenie samochodu klasycznego

Na szczęście istnieją ubezpieczalnie, które lubią samochody klasyczne i są w stanie je ubezpieczyć od szkód, nie bojąc się jednocześnie, że tym samym pójdą z torbami. Z drugiej strony, właściciele samochodów klasycznych naprawdę o nie dbają – może dlatego, że sami nie chcą utknąć na środku nieznanej ulicy podczas wyprawy takim samochodem. W myśl zasady, że to co starsze, nie musi być niesprawne, taki samochód może czasami działać lepiej niż najnowsze modele, które czasami ciężko przywrócić do pełnej sprawności. Nie bez powodu coroczne zloty miłośników takich modeli goszczą wielu ludzi, którzy przyjeżdżają w pełnym rynsztunku i z własnymi samochodami. Wprawdzie ich restauracja często wiele kosztuje, ale z drugiej strony: warto!

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: