Dywany do salonu - wełniane czy sztuczne? Wesele i Ślub z weselicho.net

Dywany do salonu - wełniane czy sztuczne?

Dywany do salonu - wełniane czy sztuczne?

Ze względu na wysoce reprezentacyjny charakter tego pomieszczenia dywany do salonu powinny być kupowane ze szczególną rozwagą. Wystrój tego wnętrza jest bowiem wizytówką każdego domu i jego gospodarza. Świadczy o jego gustach, preferencjach, zainteresowaniach i wyczuciu stylu.

Pierwszym pytaniem przed jakim stajemy planując zakup dywanu jest, czy lepsze będą dywany naturalne i sztuczne? Każda z tych opcji ma oczywiście swoje plusy i minusy, a ich znajomość znacznie ułatwia podjęcie decyzji i chroni przed popełnieniem błędu.

Dywany do salonu – wybór na lata

Wybierając dywany do salonu pamiętajmy, że powinna to być decyzja na lata, gdyż tego elementu aranżacji raczej nie zmieniamy co kilka miesięcy. Dlatego, mimo że oczywiście warto zainteresować się panującymi w danym momencie trendami, to nie ma sensu przywiązywać do nich zbyt wielkiej wagi. Przede wszystkim powinniśmy skupić się na własnych preferencjach i charakterze mieszkania, ponieważ tylko w ten sposób stworzymy spójną kompozycję, która będzie cieszyć oko przez długi czas.

Dywany wełniane

Wełniane dywany to chyba największa klasyka gatunku. Materiał ten był wykorzystywany do tkania kobierców niemalże od zarania dziejów. Nic jednak dziwnego, bowiem jego cenne właściwości bardzo poprawiają komfort mieszkania. Przede wszystkim wełna posiada zdolności termoizolacyjne, czyli chroni pomieszczenie przed nadmiernym wychłodzeniem lub nagrzaniem. Ponadto wchłania nadmiar wilgoci i oddaje ją, kiedy wilgotność w pokoju spada poniżej normy wytwarzając tym samym przyjemny i korzystny dla zdrowia mikroklimat. Jest to szczególnie pożądana cecha w sezonie grzewczym, kiedy to powietrze w większości domów staje się drażniąco suche.

Włókno to gwarantuje również wspaniałe wyciszenie wnętrza izolując nas tym samym od hałasów dochodzących z innych mieszkań. Warto też podkreślić trwałość wełny. Jest ona odporna na odkształcenie i wycieranie oraz cechuje ją naturalna sprężystość, dzięki czemu wykonane z niej dywany będą nam służyć przez długie lata, a nawet dziesięciolecia. Niestety jednak, jak wszystko inne, tak i one mają swoją wadę, a jest nią cena, dla niektórych kupujących zaporowa.

Dywany ze sztucznych włókien

Obecnie przeważająca liczba dostępnych na rynku dywanów wytwarzana jest z włókien sztucznych, wśród których przeważa akryl, poliester, polipropylen i poliamid. Co istotne, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii produkcji wykonane z tych włókien dywany do salonu w zasadzie nie różnią się wizualnie od tych naturalnych. Dodatkowym ich atutem jest korzystny stosunek ceny do jakości. I choć pod względem wytrzymałości i właściwości prozdrowotnych ustępują one nieco modelom wełnianym, to ciągle są bardzo odporne na wycieranie oraz wgniecenia i, właściwie pielęgnowane, będą nam służyły przez długie lata. Są przy tym bardzo odporne na zabrudzenia i poplamienie, a wszelkie nieczystości łatwo z nich usunąć przy użyciu powszechnie dostępnych środków.

Ponadto, jak informuje konsultant sklepu z dywanami Dywante.pl, dywany do salonu sztuczne są idealnym wyborem dla alergików. Posiadają właściwości hipoalergiczne i antystatyczne, czyli w ich runie nie gromadzi się kurz ani nie rozwijają się żadne drobnoustroje, co zauważalnie redukuje ilość alergenów w pomieszczeniu.

Sprawdź ofertę dywanów do salonu: https://dywante.pl/

Wełniane czy sztuczne?

Na pytanie, czy lepsze są dywany do salonu wełniane czy sztuczne nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy ona bowiem od kilku czynników, głównie od zasobności portfela kupującego, jego preferencji i ewentualnego występowania alergii u któregoś z domowników. Istotne są też priorytety, czyli to, czy wolimy zainwestować w drogi dywan, być może nawet ręcznie tkany, który nie będzie tracił na wartości, a wręcz przeciwnie, czy może lubimy od czasu do czasu drastycznie zmieniać wystrój mieszkania. W tym drugim wypadku lepszy będzie model sztuczny, który po kilku latach bez żalu wymienimy na nowy.

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Konsultant ślubny, czyli jak zarabiać na weselach?
Konsultant ślubny, czyli jak zarabiać na weselach?
Promocja usług ślubnych
Promocja usług ślubnych
Czy dom energooszczędny to dobra inwestycja?
Czy dom energooszczędny to dobra inwestycja?
Reklama: