Jak zorganizować bezpieczne wesele w ogrodzie w czasie pandemii. Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Jak zorganizować bezpieczne wesele w ogrodzie w czasie pandemii.

Jak zorganizować bezpieczne wesele w ogrodzie w czasie pandemii.
Średnio 4.80 na 5 głosów

Wielkimi krokami zbliża się sezon weselny. Wiele par młodych stoi przed ciężkim wyborem, czy organizować tegoroczne wesela zgodnie z założonym planem, czy przekładać je na następny rok. Planowane jest stopniowe odmrażanie branży ślubnej. Jak można się domyślić, będzie się się ono wiązało z pewnymi obostrzeniami i limitem osób. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale daje pole do manewru parom, które mają dosyć przekładania uroczystości i z niecierpliwością wyczekują swojego wielkiego dnia.

Czy kameralne przyjęcie może być niezapomnianym wspomnieniem i przepiękną uroczystością? Oczywiście, że tak. Konsultantki ślubne z agencji ślubnej Czary Marry zdradzają jak zorganizować wesele w gronie najbliższych i jakie są jego plusy.

Wiele par, z którymi współpracujemy, stresuje się z powodu obostrzeń rządowych dotyczących wesel. Nie jest to jednak ich jedyne zmartwienie. Pary młode obawiają się również, czy zdołają zapewnić swoim gościom bezpieczeństwo, czy na weselu nie dojdzie do zakażenia koronawirusem, szczególnie w przypadku osób starszych. Długo myślałyśmy jak pomóc parom, które znajdują się w takiej sytuacji. Wychodzimy z założenia, że na własnym weselu para młoda nie powinna się stresować i zamartwiać, dlatego sugerujemy organizację kameralnych wesel na świeżym powietrzu.

Przyjęcie możecie zorganizować w przydomowym ogrodzie lub na terenie Waszego miejsca weselnego. W grę wchodzą również ogródki przy restauracjach. Organizacji małego przyjęcia podejmą się również miejsca, które na co dzień nie organizują wesel. Świetnie sprawdzą się również kameralne pałace i dworki. Zazwyczaj są otoczone przepięknymi parkami, które tworzą niezapomnianą scenerię. Ich plusem są też noclegi, dzięki temu możecie zorganizować weekend weselny i spędzić niezapomniany czas w gronie najbliższych. Warto pomyśleć o ognisku, grach plenerowych i relaksie. Idealnie byłoby mieć alternatywę na brzydką pogodę. Duży salon, wiata ogrodowa, czy sala restauracyjna jako plan B to spokojna głowa.

Bez względu na to, czy zdecydujecie się na wesele we własnym ogrodzie, czy wynajętej przestrzeni pamiętajcie, że na weselu nie może zabraknąć dobrego jedzenia. Jeśli wybrane miejsce nie zapewnia cateringu, sami o niego zadbajcie, ale absolutnie nie zabierajcie się za samodzielne gotowanie. Być może Wasze poprzednio zarezerwowane miejsce przygotuje dla Was catering albo macie ulubioną restaurację, którą chcielibyście wesprzeć w ciężkich czasach. Pamiętajcie, aby zapytać również o zastawę stołową oraz przygotować miejsce, gdzie katering będzie mógł się rozłożyć. Może przydatny będzie kelner, który zdejmie z Was obowiązek serwowania i dokładania jedzenia. Mimo że wesele odbędzie się na Waszym terenie, starajcie się delegować jak najwięcej prac i nie obarczać najbliższych. Nie bójcie się pytać o takie rzeczy. Na pewno właściciele miejsc i cateringów postarają się wyjść Wam naprzeciw.

A co z meblami? Jeśli nie dysponujecie odpowiednią ilością jednakowych stołów lub krzeseł, nie martwcie się. Na pewno w Waszej okolicy znajduje się wypożyczalnia sprzętu kateringowego. Możecie zamówić nie tylko stoły i krzesła, ale i tekstylia takie jak obrusy, czy serwety. Zadbajcie o detale, inwestując w podtalerze. Jeżeli planowaliście wesele na większą ilość osób, to na pewno mieliście zaplanowany nieco większy budżet na huczne wesele . Nie odbierajcie sobie marzeń o pięknym weselu tylko dlatego, że zmniejszyliście liczbę gości. Poszliście już na jeden bardzo duży kompromis, nie chodźcie na kolejne. Nie rezygnujcie z florystyki, porozmawiajcie z nią i wspólnie przearanżujcie zaplanowane dekoracje na potrzeby Waszego kameralnego wesela.

Być może zastanawiacie się również co z wykonawcami, których zatrudniliście. Czy ma sens, żeby na weselu dla 25 osób był DJ, fotograf lub kamerzysta? Oczywiście, że tak. Dobra muzyka jest podstawą każdego wesela, nawet tego kameralnego. Świetne zdjęcia i film będą niesamowitą pamiątką. Warto jednak skrócić czas pracy wykonawców do 22.00 lub wybrać około 6-godzinny pakiet. W zupełności wystarczy, żeby uchwycić najważniejsze momenty z przygotowań i przyjęcia. Nie zapominajcie o krótkiej sesji w dniu ślubu.

Zaplanowaliście atrakcje w postaci prosecco vana czy fotobudki? Również nie musicie z nich rezygnować. Jeśli jednak czujecie, że koszt jest niewspółmierny do ilości gości, zastąpcie je podobnymi atrakcjami np. instaxem oraz samodzielnie przygotowanym stanowiskiem z kolorowymi alkoholami.

Organizując wesele w ogrodzie, nie bójcie się niestandardowych rozwiązań. Takie przyjęcie daje niesamowity wachlarz możliwości i pozwala na odejście od wszelkich weselnych schematów. Będziecie otoczeni wyłącznie najbliższymi ludźmi, których kochacie i przy których czujecie się swobodnie. Możecie skupić się na tym, co najważniejsze, czyli Was samych. Celebrujcie każdą chwilę i nigdzie nie spieszcie, to jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu, musi być piękny i wyjątkowy bez względu na szalejący wirus oraz rządowe obostrzenia.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama:

Najczęściej czytane