Kto płaci za ślub i wesele? Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły

Kto płaci za ślub i wesele?

Kto płaci za ślub i wesele?
Średnio 4.50 na 2 głosów

Podczas oficjalnego spotkania, rodziny narzeczonych muszą umówić się co do podziału kosztów wesela. Jest to niebagatelna sprawa, ponieważ wesele kosztuje od 20 do 60 tys. zł.


Często zdarza się, że obie rodziny dzielą się po połowie kosztami ślubu i wesela. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdyż dawnym obyczajem rodzina Panny Młodej miała zapewnić lokal na przyjecie weselne wraz z daniami gorącymi i przystawkami. Pan Młody miał zapewnić oprawę muzyczną, napoje i trunki alkoholowe, zamówić kamerzystę lub fotografa oraz samochód lub powóz, którym Młoda Para miała jechać do ślubu.


Jednak w dzisiejszych czasach rzadko zdarza się by wesele organizowano we własnym zakresie i na własnej posesji. Wybieramy raczej restauracje, zajazdy, dworki lub pałacyki. Obsługę pozostawiamy lokalowi, który wynajmujemy lub zlecamy firmie, która zajmuje się organizacja przyjęć weselnych. Tak naprawdę wybranie takiej opcji nie jest droższe niż gdybyśmy starali się to zrobić z pomocą rodziny i przyjaciół, a czas który poświęcimy by cieszyć się nadchodzącą chwilą jest bezcenny.
Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: