Najpiękniejsza biżuteria ślubna - wybieramy perły Wesele i Ślub z weselicho.net

  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?

Najpiękniejsza biżuteria ślubna - wybieramy perły

Najpiękniejsza biżuteria ślubna - wybieramy perły
Średnio 4.80 na 5 głosów

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem dodatków do sukni ślubnej, podpowiemy ci wybór, który będzie zawsze odpowiedni. Perły od wieków są klasyką, najpiękniejszą biżuterią na uroczystość zaślubin i dodatkiem, który będzie pasował do każdej kreacji. W dawnych latach zarezerwowany dla arystokracji, dziś dostępny niemal dla każdego - tu nawet przy niskim budżecie możesz dobrać do sukni coś naprawdę uroczego. Powiemy Ci jak to zrobić dobrze i nie przepłacić za coś, co nie jest warte swojej ceny.

Większość ludzi zazwyczaj zaczyna poszukiwania od Internetu, co w tym przypadku nie musi być dobrym pomysłem. Gdy szukamy hasła biżuteria ślubna, perły bardzo rzadko znajdą się w wynikach, które otrzymamy. Wobec zalewu rynku przez tanie imitacje i dość powszechnym ich użyciem jako dodatku do sukni ślubnej, to właśnie sklepy z biżuterią sztuczną będą najczęściej znajdowanymi przez nas stronami. Co więcej – sprzedawane jako dodatki ślubne, imitacje wyceniane są przez sprzedawców znacznie wyżej niż w pozostałych sklepach i często jest to jeden z najgorszych zakupów jakie zrobisz przygotowując się do ślubu. Ze swej strony odradzamy kupno imitacji gdyż naszym zdaniem wyglądają one tandetnie, ale jeśli nie stać cię na perły, to na Allegro lub w sklepach z zaopatrzeniem dla jubilerów znajdziesz bez problemu naszyjnik z perłopodobnych kulek za 20-30 zł, czy kolczyki za kilka złotych. Wyższe ceny oznaczają wyłącznie wyższe marże sprzedawców – masowo produkowane imitacje kosztują grosze.

Gdzie szukać biżuterii ślubnej z pereł

Przede wszystkim nie szukajmy biżuterii ślubnej, bo tu zazwyczaj kupimy imitacje lub najtańsze perły przepłacając za samo określenie „ślubna”. Szukając tego typu dodatków do sukni skoncentrujmy się na znalezieniu możliwie najpiękniejszej biżuterii z pereł. Zanim jednak zabierzemy się do poszukiwań, powinniśmy zapoznać się przynajmniej z podstawowymi faktami na temat tych pięknych kamieni, dzięki czemu unikniemy nieporozumień i będziemy w stanie świadomie wybrać najlepsze kamienie, na które pozwoli nasz budżet.

Czym jest perła i jakie są jej odmiany

Perła jest kamieniem szlachetnym pochodzenia organicznego powstałym w ciele perłopława. Zbudowana jest z masy perłowej – tej samej substancji, która wyściela muszlę od wewnątrz. Od ponad stu lat klejnoty te uzyskiwane są poprzez celową stymulację małża do ich produkcji . Takie kamienie nazywane są hodowanymi, w odróżnieniu od naturalnych (powstałych bez udziału człowieka), których nie znajdziemy już w sklepach. W zależności od gatunku małży i środowiska jego bytowania wyróżniamy odmiany słodkowodne i morskie. Pierwsze z nich są tanie w hodowli, bardzo rzadko okrągłe, mają też zazwyczaj słaby połysk. Stanowią one podstawowy asortyment sklepów jubilerskich w Polsce. Jeśli uda nam się znaleźć biżuterię ślubną z pereł, a nie imitacji, zazwyczaj będzie ona wykonana z użyciem właśnie kamieni słodkowodnych.

Koneserzy jednak sięgną po perły morskie i to te najwyższej klasy. Czym różnią się one od swoich słodkowodnych krewniaków? Ich połysk będzie znacznie lepszy, dzięki czemu zwrócą na siebie uwagę wszystkich wokół. Częściej też spotkamy tu piękne, kuliste egzemplarze. Warto jednak podkreślić, iż mówimy tu o klejnotach wysokiej klasy – słabej jakości perły morskie mogą być nawet mniej urodziwe od tych pochodzących z wód słodkich. Jakość kamieni zawsze znajdzie swoje odzwierciedlenie w ich cenie – te najlepsze są bardzo rzadkie i zawsze będą drogie. Twierdzenia sprzedawców, iż ich ceny są niskie dzięki niskim marżom możesz włożyć między bajki – niska cena pereł ZAWSZE oznacza ich słabą jakość. Tu naprawdę nie ma wyjątków – pereł wysokiej jakości jest zbyt mało w stosunku do zapotrzebowania rynku.

Jak wybrać rozsądnie?

Czy można zatem kupić biżuterię ślubną z pięknych pereł dysponując ograniczonym budżetem? Zdecydowanie tak, wymaga to jednak poświęcenia temu zakupowi większej ilości czasu. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć co wpływa na cenę samych pereł i zdać sobie sprawę z tego iż zakup taki będzie wymagał pewnych kompromisów. Wiedząc, iż kupno tych najpiękniejszych jest poza naszym zasięgiem powinniśmy uświadomić sobie, który atrybut pereł najbardziej wpływa na ich piękno. Nie jest to wcale oczywiste i dla wielu osób bywa zaskoczeniem fakt, iż cechą najbardziej wyróżniającą piękne perły od tych słabszych jest połysk. Szukając zatem dobrego zakupu zwróćmy uwagę na klejnoty błyszczące, mniejszą uwagę przykładając do ich kształtu czy też nieskazitelnej powierzchni.

Ceny perłowej biżuterii z klejnotów idealnych liczone są w tysiącach, a czasem dziesiątkach tysięcy złotych. Te mniej idealne, ale przepiękne dzięki mocnemu połyskowi znajdziesz już za kilkaset złotych. Poświęć czas na ich wyszukanie. Efekt, który uzyskasz znajdując te najbardziej błyszczące wynagrodzi każdy trud włożony w ich wyszukanie.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: