Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych Wesele i Ślub z weselicho.net

Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych

Trzy pytania, które warto zadać sobie przed zakupem obrączek ślubnych

Wybór obrączek to jeden z najważniejszych momentów w trakcie przygotowań do ślubu. To właśnie te dwa niepozorne pierścionki będą towarzyszyć przyszłym małżonkom każdego dnia, dlatego warto dobrze przemyśleć ich zakup i odpowiednio przygotować się do wizyty w salonie jubilerskim. Sprawdź, na co narzeczeni powinni zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnych obrączek ślubnych.

Jaki materiał wybrać?

Dobrym sposobem na ograniczenie liczby modeli do przejrzenia w sklepie stacjonarnym lub internetowym jest wybranie materiału, z jakiego mają być wykonane obrączki. Obecnie wcale nie trzeba już ograniczać się do klasycznego złota, choć nadal to właśnie ten surowiec cieszy się największym zainteresowaniem. Złota obrączka nie musi jednak mieć charakterystycznego żółtego odcienia – popularne białe złoto ma srebrny kolor.

Jeśli budżet pary jest ograniczony lub jedna z osób ma uczulenie na złoto, to można śmiało sięgnąć po srebro. Takie obrączki mogą sprawdzić się także w sytuacji, gdy mąż lub żona wykonują pracę niosącą ze sobą ryzyko zniszczenia, zabrudzenia czy też zgubienia obrączki. Coraz więcej fanów mają ponadto modele z mniej standardowych materiałów, czyli np. stali szlachetnej, tytanu, karbonu czy też nawet drewna.

Gładkie czy z ozdobami?

Kolejnym krokiem powinno być ustalenie designu obrączek ślubnych. Nadal absolutnym liderem są klasyczne modele półokrągłe bez ozdób. Takie projekty są wygodne, nigdy nie wychodzą z mody i pasują właściwie do każdej stylizacji. Warto wziąć pod uwagę ich uniwersalny charakter, ponieważ efektowne obrączki z kilku materiałów czy też z oczkami za kilka lub kilkanaście lat mogą zwyczajnie nie być modne bądź przestać podobać się małżonkom.

Nie oznacza to oczywiście, że należy z miejsca odrzucić oryginalne propozycje. Do wielu par po prostu nie pasują klasyczne modele, które nie pokazują ich kreatywności czy też nietypowego podejścia do świata mody. W internetowej hurtowni biżuterii Jubiler Ciesielscy nie brakuje dlatego również gustownych obrączek ślubnych z serduszkami, szachownicą, falowanym wzorem, oczkiem z kamieniem czy też opcją wygrawerowania imienia lub linii papilarnych.

Jakie wymiary obrączek?

Wbrew pozorom w tym przypadku wcale nie chodzi o rozmiar pierścionków, choć oczywiście należy również pamiętać o tej kwestii podczas przygotowań do wizyty u jubilera. Bardzo ważna z punktu widzenia designu obrączek jest ich szerokość. Niektórym parom podobają się klasyczne, dość cienkie modele, innym osobom mogą natomiast przypaść do gustu szerokie, masywne obrączki.

Dobrym pomysłem może być przymierzenie kilku modeli o różnych wymiarach i sprawdzenie, który z nich po prostu najlepiej prezentuje się na palcach. Choć zazwyczaj pary decydują się na obrączki o tej samej szerokości, to można także wybrać np. nieznacznie cieńszy model dla kobiety. Ponadto na pewno warto wziąć pod uwagę własne preferencje dotyczące szerokości obrączek i kwestie związane z wygodą noszenia na co dzień.

fot. materiały prasowe

Udostępnij:

Komentarze

Średnio 4.50 na 2 głosów

Czytaj również

Jaka sukienka na wesele sprawdzi się latem tego roku?
Jaka sukienka na wesele sprawdzi się latem tego roku?
Przygotowania do sesji ślubnej – o czym trzeba pamiętać?
Przygotowania do sesji ślubnej – o czym trzeba pamiętać?
Pierścionek z platyny
Pierścionek z platyny
Reklama: