Wynajem busa na wesele - organizacja transportu dla gości Wesele i Ślub z weselicho.net

  • Sesja ślubna - niebanalne pomysły
  • Zespół na wesele - trudny wybór ?
  • Świadkowie na ślubie. Jak ich wybrać?
  • Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?
  • 64 najlepsze piosenki na pierwszy taniec

Wynajem busa na wesele - organizacja transportu dla gości

Wynajem busa na wesele - organizacja transportu dla gości
Średnio 4.50 na 2 głosów

Wynajem busa podczas wesela. Organizacja wesela to nie lada wyzwanie, przygotowywane od miesięcy, sala weselna, oprawa muzyczna, wystrój, kwiaciarnia oraz... transport gości. Czy trzeba zapewnić transport swoim gościom? W ostatnim czasie organizacja transportu dla gości stała się częścią tego przedsięwzięcia i wynajem busa to kwestia o którą warto zadbać już na etapie planowania wesela.

Plan transportu - to jedną z kluczowych spraw.
Gdy już otrzymamy potwierdzenie od każdego z gości, czas na oznaczenie tych którzy z transportu będą chcieć skorzystać. Warto ich o to zapytać podczas rozmowy gdy potwierdzają swoją obecność i do tej ilości osób dobrać odpowiedni środek transportu a więc bus lub kilka busów, ewentualnie autokary. Istotne jest również to czy będziemy transportu potrzebować wyłącznie z kościoła do miejsca gdzie odbywa się przyjęcie weselne, czy również w nocy aby w przypadku potrzeby odwozić gości do domów.
Mikrobusy mogą zazwyczaj pomieścić około 20 osób i mają tą przewagę nad autokarem, że praktycznie dojechać mogą tam gdzie samochody osobowe a więc wąskie uliczki, ciasne parkingi pod kościołem czy też dojazdy wąskimi drogami do sali weselnej.
Autokary - wybierane zazwyczaj na przewóz osób z kościoła na salę weselną w przypadku gdy nie ma problemu z ilością miejsca na dojazd tej wielkości pojazdu.
Obecnie dużo firm oferuje transport klimatyzowanymi pojazdami o wysokim standardzie ale nie zawsze, dlatego warto poświęcić czas i przeanalizować oferty konkretnych firm przewozowych aby nie było rozczarowania, dobrać odpowiedni środek transportu i jego zarezerwować.

Ważna dobra organizacja:
Aby uniknąć chaosu i zamieszania, poinformujcie swoich gości w którym miejscu będą na nich czekały busy lub autokar, o której godzinie oraz dokąd dowiezie uczestników wesela. Najlepiej oddelegować jedną z zaufanych osób (kogoś z rodziny lub dobrego znajomego) aby doprowadził naszych gości do wynajętego środka transportu i dał sygnał kierowcy do odjazdu.

Odwożenie gości w nocy:
Opcja ta również cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Par Młodych organizujących wesele. Na tego typu usługi zazwyczaj zamawiane są busy lub mikrobusy 8 osobowe. Jest to tzw "dyspozycja kierowcy" w określonym czasie, np 5 godzinny serwis podczas którego kierowca i mikrobus jest do naszej dyspozycji i to jak zawrzemy w umowie, odwozi naszych gości do jednego miejsca lub pod wskazany adres. Gdy wybierzemy tą drugą opcję warto wiedzieć, że obsługa taka może się wydłużyć i mniej osób skorzysta z transportu. Często na noc w zależności jak liczne jest wesele, klienci zamawiają kilka busów aby usprawnić odwożenie gości. Mikrobusy wówczas kursują wahadłowo i sprawniej odwożą gości do domów. "Często nasi klienci oprócz transportu z kościoła na sale, decydują się właśnie na dyspozycje nocną. W zależności od ilości chętnych na skorzystanie z transportu podstawiamy jeden, dwa lub kilka busów. Wybór większej ilości pojazdów wiąże się z wyższymi kosztami ale logistycznie to idealne rozwiązanie bo goście nie czekają aż kierowca wróci z poprzedniego kursu, zawsze jeden jest w gotowości do odjazdu" mówi Piotr manager transportu w firmie M Bus przewóz osób Kraków.

Podsumowanie:
Przewóz osób stał się więc kwestią którą nie można pominąć podczas planowania wesela. Może się okazać, że wszyscy nasi goście są mobilni i nikt nie będzie korzystał z transportu jednak zaoferowanie takiej możliwości jest pozytywnie odbierane. Gdy okaże się, że są chętni warto sprawdzić firmę przewozową - jaki oferuje tabor, czy ma doświadczenie w tego typu transporcie i jak klienci oceniają przewoźnika. Jedną z polecanych firm na Krakowskim rynku usług przewozowych jest M Bus - wynajem busa Kraków. W tak ważnym dniu nie możemy sobie pozwolić na to aby środek transportu gości weselnych, prezentował się źle i kontrastował ze wszystkim w czego organizację włożyliśmy tyle energii, pieniędzy i czasu.

Udostępnij:

Komentarze

Czytaj również

Reklama: